Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubice-logo-1c.jpg

Mezi svátky budou některé agendy fungovat omezeně

21.12.2015

Některé agendy pardubického magistrátu budou mezi vánočními svátky fungovat omezeně. Kvůli celorepublikové odstávce systému bude od Vánoc až do konce roku uzavřen úsek občanských průkazů a cestovních dokladů. Posledním dnem, kdy si občané mohou vyzvednout hotové doklady, nebo požádat o nové, je 23. prosinec.

Školy_projekty ITI

Speciální tým pomáhá pardubickým školám s projektovými záměry, které by mohla zaplatit EU

21.12.2015

Pardubice začaly sbírat od svých základních škol projektové záměry, které by v příštím roce mohly zahrnout do zásobníku projektů k realizaci z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Cílem je modernizovat nebo dobudovat učebny tak, aby se srovnal standard pro výuku odborných předmětů na pardubických školách. ITI Hradecko-pardubická aglomerace vyčlenila na školství více než půl miliardy korun.

Přípravy Olympijského parku Pardubice 2016

Přípravy Olympijského parku Pardubice 2016 jsou v plném proudu

21.12.2015

Přípravy olympijského parku, který budou Pardubice hostit v srpnu u příležitosti letních olympijských her v Rio de Janeiru, jsou v plném proudu. Speciální městem vytvořená pracovní skupina už má za sebou terénní průzkum i druhou schůzku. Srdcem dění bude park Na Špici, olympijský program se rozšíří i do jeho okolí nebo historického centra města.

Automatické mlýny

Regulační plán ochrání automatické mlýny před živelnou přestavbou

18.12.2015

Město Pardubice pořídí regulační plán areálu Automatických mlýnů a jeho okolí. Chce jím chránit historickou hodnotu národní technické památky z dílny architekta Josefa Gočára, urbanistickou hodnotu celého areálu i okolí a jeho vazbu na památkovou rezervaci, tedy na historické centrum města.

Kulturní centrum Pardubice

Konkurzní komise již zná uchazeče na post ředitele Kulturního centra Pardubice

18.12.2015

Konkurzní komise, která bude vybírat ředitele nebo ředitelku Kulturního centra Pardubice, již zná všechny uchazeče o tento post - ve čtvrtek 17. prosince otevřela doručené obálky ke konkurznímu řízení. Pětičlenný tým komisařů složený ze zástupců koaličních stran města se s přihlášenými uchazeči setká 21. ledna příštího roku u pohovoru.

TJP_15_2

Oblíbený časopis To jsou Pardubice vyšel už počtvrté

17.12.2015

Pardubická radnice vydala 4. číslo časopisu To jsou Pardubice. Završuje se jím druhý ročník našeho snažení ukazovat Pardubice z té hezčí stránky. S radostí zjišťujeme, že si magazín rychle našel své čtenáře.

Tesla Kyjevská

S prodejem Tesly pomůže městu poradenská firma

17.12.2015

Rada města schválila prodej areálu bývalé Tesly v Kyjevské ulici prostřednictvím poradenské firmy. Dodavatel, který vzejde z výběrového řízení, nejprve pro město zpracuje dvě variantní řešení zadávacích podmínek a následně zprostředkuje prodej podle zadání, které vybere zastupitelstvo města.

radnice-13.jpg

Hradec Králové a Pardubice poskytnou Nepálu půl milionu korun

15.12.2015

Letošní hrozivé dubnové a následně i květnové zemětřesení v Nepálu přimělo krátce poté Hradec Králové a Pardubice vyčlenit z rozpočtů obou měst po čtvrt milionech korun, které budou účelově poskytnuty v rámci humanitární pomoci. V úterý dali královéhradečtí zastupitelé mandát k podpisu smluv, které přesně specifikují formu pomoci a účel. Pardubice tento krok učinily již 19. listopadu.

Čestný hrob_ilustrační záběr

Město se postará o hroby významných předků

15.12.2015

Pardubice se postarají o hroby významných předků, pokud se o ně nemá kdo starat. Tato hrobová místa budou označena jako „čestné hroby“ a vyznačena budou i na orientační tabuli hřbitova. Shodli se na tom v pondělí městští radní.

Deska_magistrát

Strategický plán Pardubic se rozroste o konkrétní požadavky

15.12.2015

Pardubice doplní Strategický plán města. Chtějí tento stěžejní dokument rozšířit o konkrétní požadavky tak, aby s nimi počítal vznikající územní plán. Radnice chce především zohlednit svůj záměr udělat z Pardubic město s více než 100 tisíci obyvateli. Shodli se na to v pondělí také městští radní.

1 53 54 55 56 57 58 59 116 174 231