Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice zimní

Pardubice otevřou ordinaci pro lidi bez domova

16.2.2016

Rada města Pardubic v tomto týdnu schválila akční plány šesti pracovních skupin složených z řad poskytovatelů i uživatelů sociálních služeb, ale i zástupců města, které se plánováním sociálních služeb ve městě zabývají.

Kulturní centrum Pardubice

Kulturní centrum Pardubice má novou ředitelku

15.2.2016

Rada města Pardubic jmenovala do funkce ředitelky Kulturního centra Pardubice, jehož zřizovatelem je město Pardubice, Mgr. Markétu Ondrouškovou. Hlasovalo pro ni jednomyslně všech pět členů konkurzní komise.

nový terminál letiště

O stavbu letištního terminálu se mohou firmy ucházet do března

12.2.2016

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport dnes rozhodlo o posunutí termínu, do něhož mohou stavební firmy podávat nabídky na stavbu odbavovací haly pardubického letiště. Příjem nabídek končí 1. března. Bezprostředně po vypršení termínu budou otevřeny obálky s nabídkami. Stavba terminálu s příjezdovou komunikací přijde zhruba na 300 milionů korun a začít má ještě letos.

Společná rada města a kraje_únor 2016

Hala Dašická, letiště i areál Tesly – i to byla témata dnešní společné rady kraje a města Pardubice

11.2.2016

Společenský sál pardubické radnice dnes hostil jednání radních Pardubického kraje a města Pardubice. Mezi projednávaná témata patřilo mimo jiné financování výstavby terminálu pardubického letiště, investiční záměr společnosti Foxconn, úprava areálu bývalé Tesly v Kyjevské ulici a také spolufinancování další fáze rekonstrukce haly na Dašické.

spalovna-semtin.jpg

Cena spalovny bude známa v březnu

11.2.2016

Pardubické zastupitelstvo by mohlo již v březnu jednat o odkupu spalovny v Rybitví. V tuto chvíli má primátor Pardubic Martin Charvát v ruce dokument, podle něhož společnost AVE CZ do tohoto projektu zatím investovala 35 milionů korun. Konečná nabídková cena bude známa v březnu.

SV obchvat

Město pomůže s přípravou stavby obchvatu, vybuduje cyklostezku

11.2.2016

Pardubice pomohou Ředitelství silnic a dálnic s přípravou výstavby severovýchodního obchvatu města. Tato stavba je klíčová pro zlepšení dopravní prostupnosti centra i odstranění zátěže, kterou jsou pro životní prostředí popojíždějící kolony automobilů. Rada města již schválila text smlouvy, na jejímž základě bude město, pokud bude třeba, spolupracovat s ŘSD při výkupu pozemků, bez nichž není možno stavbu silnice I/36 uskutečnit. Zároveň město vykoupí pozemky pro cyklostezku, která bude kopírovat trasu obchvatu.

Arnošt z Pardubic vyplouvá v dubnu

Arnošt z Pardubic vplouvá do páté sezony

10.2.2016

Výletní loď Arnošt z Pardubic vypluje v dubnu do další letní sezony. V průběhu čtyř let, které uplynuly od její rekonstrukce, se stala pardubickou atrakcí. Plaveb do Kunětic, Brozan a Srnojed si užívají školní děti i dospělí, obyvatelé Pardubic i návštěvníci města. Přesto se provoz lodi neobejde bez dotací.

Dětský a Studentský parlament na téma Olympijský park Pardubice 2016

Žáci a studenti se na radnici seznámili s Olympijským parkem Pardubice 2016

9.2.2016

Členové Dětského a Studentského parlamentu už vědí, jak bude vypadat Olympijský park Pardubice 2016. Ve Společenském sále radnice jim plány města prezentoval manažer projektu Pavel Stara. Odpověděl jim také na řadu všetečných dotazů.

Radnice_zima

V rámci Dne dětské onkologie se pardubická radnice oblékne do zlaté

8.2.2016

Pardubice se připojí ke Dni dětské onkologie. V sobotu 13. února se na podporu této kulturně-osvětové akce a zároveň v rámci kampaně LIGHT UP HOPE LIGHT IT UP GOLD od 17 hodin rozzáří historická radnice na Pernštýnském náměstí zlatou barvou. Den dětské onkologie má přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění, vzdát hold všem bývalým i současným onkologickým dětským pacientům a vzpomenout na ty, kteří onemocnění podlehli.

Chodník slávy

Pardubice budou mít chodník slávy sportovních legend

5.2.2016

Pardubice během letošního roku vybudují chodník slávy pro legendy zdejšího sportu. „Svoji“ desku v chodníku budou mít všechny osobnosti, které byly a budou uváděny do sportovní Síně slávy v rámci každoročního vyhlašování nejúspěšnějších sportovců Pardubicka. Nezapomnělo se ale ani na další ocenění sportovce v této anketě – k jejich prezentaci bude vyroben speciálně nasvícený otočný panel.

1 53 54 55 56 57 58 59 60 118 177 235