Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Park Na Špici

Stane se park Na Špici hvězdou?

6.10.2015

Nově revitalizovaný pardubický park Na Špici má na svém kontě titul Stavba roku 2015 Pardubického kraje a ambice stát se v příštím roce jedním z regionálních olympijských parků. Nyní může tento krásný kout Pardubic podpořit i veřejnost a pomoci mu v internetovém hlasování k titulu Hvězda Severovýchodu.

Velká pardubická

Dopravní omezení v době konání Velké pardubické

5.10.2015

V Pardubicích v těchto dnech finišují přípravy na vrchol dostihové sezony - Velkou pardubickou i Městské slavnosti, které ji každoročně provázejí. Druhý říjnový víkend bude bohatý na události, přinese však i omezení v dopravě. Letos průjezd městem kromě již pravidelné uzavírky části silnice I/37 od nadjezdu u Parama, zkomplikují i práce na dalších hlavních silničních tazích. Složitější bude cesta na závodiště i pro pěší. K závodišti ale budou jezdit bezplatné posilové spoje MHD.

Lesopark Dukla

Dukelský lesopark je už téměř v novém, v říjnu ho ještě čeká výsadba zeleně

5.10.2015

Revitalizace pardubického Lesoparku Dukla pokračuje podle plánu. V současné době se již dokončuje pokládka dlažebních kostek, které ohraničují nově upravené cesty. Na nich už také stavebníci začínají nanášet finální mlatové vrstvy. Prostor teď čeká výsadba zeleně. Slavnostní otevření je naplánováno na první adventní neděli.

Deska_magistrát

Novela městské vyhlášky omezuje užívání i provozování zábavní pyrotechniky

2.10.2015

Zamezit zbytečnému hluku, projevům výtržnictví a vandalismu v souvislosti s užíváním a provozováním zábavní pyrotechniky. To upravuje novela obecně závazné vyhlášky Pardubic, kterou minulý týden odsouhlasili městští zastupitelé.

Městské slavnosti 2014_podzim

Videomapping, lampiony i ohňostroj – nejen to nabídne druhá část podzimních městských slavností

1.10.2015

Už 8. října rozproudí Pardubice druhá část podzimních XXII. Městských slavností. Bohatý festivalový program s podtitulem „Město žije kulturou“, který volně navazuje na úvodní dvoudenní sportovní sekci „Náměstí v pohybu“, nabídne vedle tradičních akcí i pardubickou novinku – video show promítanou na budovu divadla. Definitivní tečku za letošními slavnostmi udělá nedělní 125. Velká pardubická steeplechase.

T. sady - promenáda

Rekonstrukce Tyršových sadů je u konce

30.9.2015

S nástupem podzimu končí rekonstrukce Tyršových sadů. Po čtrnácti měsících, kdy v centrálním parku vládli stavbaři a zahradníci, město poslední zářiový den převzalo od zástupců stavební společnosti BAK centrální park zpět do své správy. Na procházku podzámeckým parkem si však musí veřejnost ještě chvíli počkat.

EBA_terminál_vizuál letiště

Nový terminál musí EBA pořídit za 300 milionů

25.9.2015

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport ve středu rozhodlo o dalším postupu výstavby nového letištního terminálu. Cena stavby, včetně příjezdové komunikace, by neměla překročit projektovou cenu, tedy 300 milionů korun. Terminál bude postaven podle původního návrhu společnosti AGA, který byl ovšem po neúspěšném výběrovém řízení na dodavatele stavby přepracován tak, aby nepřekročil tuto částku.

Druhý Pardubický MIXER

Náměstek Jan Řehounek: Nový zákon o veřejných zakázkách má nedostatky

24.9.2015

Tento týden se ve Společenském sále radnice konal již Druhý Pardubický MIXER. Jeho hlavními hosty byly Jaroslava Jermanová, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, a Irena Bartoňová Pálková, viceprezidentka Hospodářské komory ČR. Hlavním tématem setkání byl nový zákon o veřejných zakázkách. Náměstek primátora Jan Řehounek upozornil na nedostatky, které v zákoně spatřuje.

pardubice-logo-1c.jpg

Končí platnost občanských průkazů z roku 2005

24.9.2015

Letos končí desetileté období od poslední hromadné výměny občanských průkazů. Řadě Čechů tak končí jejich platnost. Zatímco v mnoha městech žadatelé čekají desítky minut na vyřízení svých žádostí, pardubický magistrát zatím zvládá svou agendu bez dlouhých čekacích dob. Ani počet podaných žádostí o osobní nebo cestovní doklady se zatím výrazně neliší od jiných let.

DED 1

Den památek přilákal cyklisty i milovníky železnice

23.9.2015

Více než 8000 návštěvníků přivítaly během neděle 13. září pardubické památky a akce spojené se Dny evropského dědictví (EHD). S velkým ohlasem se setkal i pardubický podtitul akce Za památkami na kole. Kostely, zámek i ostatní otevřené objekty byly v obležení jízdních kol - vlastních i zapůjčených.

1 53 54 55 56 57 58 59 117 175 233