Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radar 2

Průjezd Rosicemi má „pohlídat“ úsekový radar

21.3.2016

Průjezd ulicí Generála Svobody v Rosicích by v budoucnu mohl „hlídat“ úsekový radar. Nepřetržité sledování rychlosti projíždějících vozidel a postih nedisciplinovaných řidičů má napomoci zklidnění dopravy v této části Pardubic. Záměr zakoupit systém měření úsekové rychlosti a instalovat jej na komunikaci, kterou denně projíždějí tisíce vozidel, dnes schválila rada města.

Vyhlášení - Nejlepší webové stránky 2016

Město vyhlásilo výsledky soutěže o Nejlepší webové stránky 2016

16.3.2016

Společenský sál pardubické radnice hostil ve středu v pořadí druhé slavnostní vyhlášení soutěže o Nejlepší webové stránky 2016. Z celkem 52 hodnocených internetových stránek městem zřizovaných mateřských a základních škol, domů dětí a mládeže, ZUŠ a zdravotnických organizací uspělo 8 příspěvkových organizací. Čtyři z nich si odnesly dokonce po dvou cenách.

čištění ulic

Pardubice začaly s velkým jarním úklidem

16.3.2016

Z ulic a uliček Pardubic se po zimě začíná odstraňovat bláto, písek, prach, ale i staré listí a tráva. Nezbytné čištění ulic, které představuje komplexní strojní a ruční čištění vozovek, chodníků, parkovišť a cyklostezek se rozběhlo počátkem tohoto týdne. Nečistoty je třeba dostat i z krajnic vozovek, řidiči se tedy v příštích týdnech, vždy 7 dnů před čištěním, setkají v ulicích s dopravními značkami upozorňujícími na zákaz parkování.

Pietní akt k uctění památky padlých tureckých vojáků v 1. sv. válce

Vedení města uctilo památku padlých tureckých vojáků v 1. světové válce

16.3.2016

Na centrálním pardubickém hřbitově se v úterý uskutečnil pietní akt k uctění památky více než 500 tureckých vojáků, kteří zemřeli během první světové války v pardubické vojenské nemocnici.

SV obchvat

Výstavbu severovýchodního obchvatu města EIA nezpozdí

15.3.2016

Zahájení stavby severovýchodního (SV) obchvatu by neměla zbrzdit ani nová EIA. Posouzení vlivu stavby na životní prostředí poběží paralelně s výkupy pozemků a přípravou stavebního povolení. Vyplynulo to z jednání, jehož tématem byly všechny plánované obchvaty města. Pracovní skupina si rovněž stanovila jasné úkoly a postupové kroky. Ty by měly těmto silničním stavbám, které bude realizovat Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), pomoci.

Mapa parkování od dubna 2016

V ulici Labská se začne platit parkovné, změny v parkování se dotknou i vnitrobloků

14.3.2016

Od dubna se v Pardubicích rozšíří parkovací zóna A. Zpoplatněné bude nově stání v ulici Labská. V pěti vnitroblocích ve městě se zároveň změní režim parkování, bude pouze pro rezidenty.

CreArt_logo_EU

Evropský den umělecké tvořivosti oslaví 21. března své 4. narozeniny!

14.3.2016

Pardubice se letos již počtvrté zapojí do Evropského dne umělecké tvořivosti. Oslavy mají pro tento rok společný motiv a tím je hra. Podtitulem letošního ročníku je motto: PlayArt!/ Umění je hra!

kostel sv. Jiljí

Nový park bude připomínat vznik Pardubic

11.3.2016

V místě archeologického naleziště v Pardubičkách vznikne park, který bude připomínat nejvzdálenější historii Pardubic a zároveň nabídne návštěvníkům prostor pro pobyt v přírodě. Město již vybralo ideovou studii a pokračuje v přípravě projektu. Jeho cenu odhaduje na osm milionů korun, rekonstrukce by měla začít v příštím roce.

Nový terminál letiště se letos stavět nezačne

Pardubické letiště vstupuje do světa veletrhů

9.3.2016

Pardubické letiště se v tomto týdnu představuje potencionálním klientům z celé Evropy. Poprvé v historii letiště se účastní největšího veletrhu cestovního ruchu v Evropě ITB Berlín. Koncem března jej čeká další důležitá prezentace - největší veletrh cestovního ruchu v Rusku – MITT Moskva. Obou akcí se účastní ve spolupráci s organizací CzechTourism.

deti-skolka_ilustrační

Zápis do mateřinek bude i letos dvoukolový

9.3.2016

Pardubické mateřské školky se po roce chystají znovu na zápisy. Konat se budou i letos ve dvou kolech, aby se do školek s jistotou dostaly všechny děti starší tří let. První kolo zápisů pro školní rok 2016/2017 se bude ve všech školkách zřizovaných městem konat 5. a 6. dubna, druhé kolo pak 24. května. Očekává se, že se k zápisům dostaví 700 tříletých dětí, tedy narozených do 31. 8. 2013.

1 52 53 54 55 56 57 58 60 119 178 237