Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

logo SmP

Na Skřivánku by mohl vzniknout nový separační dvůr

25.11.2015

V Pardubicích brzy přibude nový, již devátý separační dvůr. Služby města Pardubic jej chtějí zřídit na Skřivánku, v bývalém Stavebním podniku. Zastupitelé již schválili záměr prodeje části pozemků a nevyužívané budovy v areálu v ulici Jana Palacha městské společnosti, která chce dvůr otevřít do konce příštího roku.

Dej Tip

U Parama odstartuje další pyrotechnický průzkum. Riziko nálezu bomby stále je

24.11.2015

Od středy 25. listopadu startuje v rámci II. etapy výstavby nadjezdu na komunikaci I/37 Pardubice – Trojice další pyrotechnický průzkum. Týkat se bude především prostoru u železničních tratí. Práce by měly skončit začátkem ledna.

Lesopark Dukla po revitalizaci

Revitalizovaný dukelský lesopark otevře v neděli Mikulášský běh

24.11.2015

Město v pondělí převzalo od stavební firmy revitalizovaný Lesopark Dukla. Práce na jeho obnově začaly v polovině července a skončily o více než dva týdny dříve, než bylo ve smlouvě. Veřejnosti se lesopark otevře slavnostně již tuto neděli 29. listopadu tradičním Mikulášským během.

pardubice-logo-1c.jpg

Získat nové doklady může být koncem roku komplikované

24.11.2015

Občané, kterým končí letos platnost osobních dokladů, by neměli nechávat návštěvu úřadu na poslední chvíli. Kvůli novele zákona týkajícího se této agendy, která začne platit od 1. ledna 2016, bude totiž od Vánoc, až do konce roku uzavřen úsek občanských průkazů a cestovních dokladů.

rodina

Pardubice chtějí mladé ve městě udržet i startovacím bydlením

20.11.2015

Pardubická radnice chce udržet a přivést nové mladé rodiny i jednotlivce ve městě. Zastupitelé včera proto jednohlasně odsouhlasili koncepci startovacího bydlení, podle které město ekonomicky aktivním lidem od 18 do 30 let nabídne zvýhodněné nájemné v bytech vlastněných městem po dobu čtyř let. Radnice tím reaguje na úbytek počtu obyvatel ve městě a také skutečnost, že populace dramaticky stárne.

jednání ITI

Strategie ITI schválena, aglomerace může usilovat o 6 miliard korun

20.11.2015

Řídící výbor ITI a následně zastupitelé Hradce Králové i Pardubic schválili Strategii ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Jedná se o další z kroků, který umožní získat tomuto území v následujících letech až 6 miliard korun, přičemž aktuálně vyjednané dotační prostředky představují cca 3,8 mld. Kč.

strom 5

V pondělí dorazí na Pernštýnské náměstí vánoční strom

20.11.2015

Přípravy na Vánoce jsou v Pardubicích v plném proudu. Pracovníci Služeb města Pardubic v těchto dnech instalují v ulicích města slavnostní výzdobu. Vánoční strom přivezou na Pernštýnské náměstí v pondělí, slavnostně se tento ústřední symbol vánočních svátků rozsvítí o první adventní neděli 29. listopadu v 16.15.

vlajky Fr a Rus

K francouzské vlajce přibyla na pardubické radnici i vlajka ruská

19.11.2015

Na pardubické radnici vlaje ode dneška kromě francouzské také vlajka ruská. K jejímu vyvěšení se vedení města rozhodlo ve chvíli, kdy bylo oficiálně potvrzeno, že za tragickou havárii ruského civilního letadla nad Sinajským poloostrovem může teroristy nastražený výbušný systém uvnitř letadla.

pardubice-logo-1c.jpg

Pardubice podepsaly Memorandum o vzájemné spolupráci s městem Vysoké Tatry

18.11.2015

Pardubice budou mnohem intenzivněji spolupracovat se slovenským spřáteleným městem Vysoké Tatry. Primátor Martin Charvát podepsal ve Starém Smokovci s primátorem Vysokých Tater Jánem Mokošem Memorandum, jehož cílem je mimo jiné prohloubení vztahů mezi samosprávami i obyvateli obou měst.

MHD_trolejbus_ilustrační foto

Cestování Pardubickem a Královéhradeckem může být jednodušší

16.11.2015

Pardubice a Hradec Králové si nechají zpracovat Studii harmonizace elektronického odbavování cestujících. Města by na jejím základě měla získat jednotný systém (případně dva vzájemně propojitelné systémy) odbavování cestujících, který by jim umožnil na jednu jízdenku cestovat vlakem, linkovým autobusem a městskou hromadnou dopravou v obou krajích.

1 52 53 54 55 56 57 58 115 171 228