Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

foto Sktepark Pardubice

Dostavba zvýší komfort návštěvníků skateparku

28.8.2015

Před kolaudací je dostavba zázemí pardubického skateparku. Přidala sportovišti na atraktivitě i komfortu nejen pro sportovce, ale také pro diváky a personál. Díky specializované prodejně, ale i plánované dostavbě haly a obměně překážek, by se měla zlepšit také ekonomika provozu areálu, který ročně navštíví na 5000 vyznavačů freestyle sportů.

znak v dlažbě 2

Pardubický kraj a město Pardubice iniciují vznik inovačního centra

26.8.2015

Pardubický kraj, město Pardubice, Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje a Czech ICT Alliance v těchto dnech zahajují přípravy na vznik inovačního centra. Pardubice se mohou pyšnit dlouholetou průmyslovou tradicí, zejména v oblastech elektrotechnické a chemické, ale centrum tohoto typu zde dosud chybí. Záměr, který si klade za cíl podporovat inovativní a regionální podnikání zejména u místních začínajících podnikatelů, ale i zájemců z dalších krajů, získal podporu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a primátora města Pardubic Martina Charváta.

Nová cyklostezka Ostřešany - Nemošice

Větší bezpečnost díky nové cyklostezce z Ostřešan do Nemošic

25.8.2015

Díky osvětlené cyklostezce z Ostřešan do Nemošic bude cestování cyklistů na této trase mnohem bezpečnější. Zbrusu nový 700 metrů dlouhý úsek pro kolaře byl v úterý po poledni slavnostně otevřen. Na projektu obce Ostřešany celkem za 5,2 milionu korun, který uhradila z velké části dotace SFDI, se finančně podílela i pardubická radnice.

Ilustrační foto_škola

Pardubice daly zelenou novým soukromým školám

25.8.2015

Tři nové soukromé základní školy by mohly už brzy vzniknout v Pardubicích. Radní dali v pondělí souhlas s jejich působením na území města. Privátní školy chtějí vyučovat od školního roku 2016/2017, a to především dle individuálních vzdělávacích potřeb svých žáků.

zápisy 2013-2

V Pardubicích se chystá do školy přes tisíc prvňáčků

21.8.2015

Více než 1100 prvňáků očekávají 1. září pardubické základní školy. Do prvních tříd základních škol tak nastoupí zhruba stejně dětí jako v loňském roce. Je to ale zhruba o 400 žáků víc, než jich v červnu základní školy ukončilo. Městské základní školy tak budou v novém školním roce téměř plné. Ze Svítkova, kde kapacita školy nestačí poptávce rodičů, bude jezdit v rámci školského obvodu nová „školní“ linka na Duklu a Višňovku.

Legiovlak_zdroj ČsOL

Legiovlak připomene v Pardubicích historii

18.8.2015

Do Pardubic zavítá replika legionářského vlaku. 11 zrekonstruovaných vagónů, jakými se přepravily desetitisíce legionářů napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále, se představí na hlavním vlakovém nádraží od pátku 28. srpna. Pojízdné muzeum, které má navrátit do povědomí české veřejnosti odkaz zakladatelů našeho moderního státu, vzniklo u příležitosti 100. výročí boje československých legií za samostatný stát.

nemocnice Itibo 2

Do Keni míří ultrazvuk z Pardubic

17.8.2015

Za pardubickým zdravotníkem Alešem Bártou, který již deset let buduje v západokeňském Itibo zdravotnické zařízení, odcestuje v nejbližší době moderní ultrazvuk. Nemocnice, která funguje jen díky sbírkám a podpoře dárců i sponzorů, jej pořídila z dotace, kterou získala od města Pardubice.

Městský atletický stadion Dukla_foto Jan Kábele

Městský atletický stadion na Dukle se dočká nového tartanu

14.8.2015

Takzvaný retoping čeká již nevyhovující tartanovou dráhu na dukelském Městském atletickém stadionu. Díky nově přidělené dotaci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 6,4 miliony korun může město vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele tohoto projektu už v následujících týdnech.

aquacentrum

Na Šetrné AQUACENTRUM Pardubice dostane město dotaci téměř 7 milionů korun

13.8.2015

Pardubice obdrží evropskou dotaci ve výši 6,8 milionů korun na vybudování solárních panelů pro městské aquacentrum. Získání unijních peněz na projekt, který má rapidně snížit náklady na energie a šetřit životní prostředí, ale nebylo vůbec jednoduché.

puma 1995

Pyrotechnický průzkum u Parama zatím munici neobjevil

12.8.2015

Skoro po půl roce od začátku 2. etapy výstavby nadjezdu na komunikaci I/37 Pardubice – Trojice pyrotechnický průzkum zatím žádnou nevybuchlou leteckou munici z druhé světové války neobjevil. Z veškerých závěrů měření až dosud vyplývá, že výkopy i plochy určené ke stavbě jsou bezpečné pro další práce. Informuje o tom nejnovější pyrotechnická zpráva.

1 52 53 54 55 56 57 58 115 172 229