Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pravý břeh Labe 3

Archa představí pravý břeh Labe

18.9.2017

Středeční podvečer 27. září v Arše bude věnován představení Územní studie pravý břeh Labe - Polabiny. Návštěvníci zde budou seznámeni s podobou koncepční studie, kterou pro město zpracoval ateliér momentura s.r.o. a která se stane stěžejním podkladem pro řešení území mezi sídlištěm Polabiny a řekou Labe od mostu kapitána Bartoše po ulici Kunětická.

Svatba

Oddací síň se stěhuje do budovy bývalé reálky

12.9.2017

Rekonstrukce, na kterou se připravuje historická budova pardubické radnice na Pernštýnském náměstí, zasáhne i do svatebních obřadů. Na radnici si poslední páry řeknou své „ano“ v sobotu 23. září. Říjnové a listopadové svatby se budou místo v obřadní síni radnice konat na pardubickém zámku.

Doprava

Pardubice zkoumají své dopravní chování

7.9.2017

Od září v Pardubicích probíhá takzvaný průzkum dopravního chování. Na zvonky náhodně vybraných domácností tak budou zvonit tazatelé, kteří zjišťují, odkud kam a jakým dopravním prostředkem obyvatelé Pardubic cestují. Na základě průzkumu, který potrvá jeden rok, pak bude možné ve městě vytvořit podmínky umožňující efektivní dopravu.

Setkání aglomerací ITI

Aglomerace ITI po necelém roce vybraly projekty za více než 10 miliard korun

5.9.2017

Stovku výzev na podporu integrovaných projektů za téměř 15 miliard korun již vyhlásily metropolitní oblasti ITI. Příslib dotace zatím získalo 431 projektů za téměř 11 miliard korun. Sedm nejvyspělejších oblastí, na jejichž rozvoj vyčlenila česká vláda přibližně 30 miliard korun z evropských dotací, tak již zvládlo vypsat výzvy na polovinu alokovaných zdrojů. První výzvy přitom byly vyhlášeny teprve v říjnu loňského roku.

Dukla sportovní

Dukla sportovní se zrodí na prknech špičkových slovensko-českých architektů

4.9.2017

Sportovní areál na Dukle začíná od září měnit svoji podobu. Zatím alespoň na papíře. Největší projekční práce v historii města Pardubic budou pod taktovkou slovenské společnosti studený architekti s.r.o., která uspěla ve výběrovém řízení. To navázalo na první mezinárodní urbanisticko-architektonickou soutěž, prostřednictvím které se město rozhodlo najít autory budoucí podoby sportovního areálu na Dukle.

Filmaři Palach

Historické náměstí obsadí filmaři

30.8.2017

Filmaři, připravující film o posledních měsících života Jana Palacha, natočí několik scén do svého celovečerního filmu také v Pardubicích. Jako kulisa poslouží Pernštýnské náměstí, které se změní v pražský Václavák.

zvonice 2

Svátek památek potrvá dva dny

29.8.2017

Milovníci památek, kteří se každoročně v rámci Dnů evropského dědictví (EHD) vydávají na pouť po zajímavých a často i běžně nepřístupných objektech, mají důvod k radosti. Letošní ročník, pro Pardubice již patnáctý, bude totiž dvoudenní akcí.

Radnice

Levý břeh Labe bude lemovat nová cyklostezka

24.8.2017

Pardubice již vybraly zpracovatele projektové dokumentace, podle níž by na území města měla vzniknout nová cyklistická stezka. Fungovat by měla jako sdružená pro pěší i cyklisty, pro které by znamenala snazší a bezpečnější cestu do Svítkova. Projektovou dokumentaci zpracuje firma DSP a.s.

město - letecký

DDM Alfa dostane nový plášť

22.8.2017

Pardubický Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. V rámci zateplování objektů dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. Stavba bude dodavateli předána už dnes.

Sportovní park Pardubice

Sportovní park přitáhl na sto tisíc návštěvníků

21.8.2017

Začalo to páteční capoeirou na zámku, skončilo včerejším usínáním s parkem. Řeč je o Sportovním parku Pardubice a zpětně lze říci, že se jednalo o nejnavštěvovanější akci města v rámci letošního léta. Během devíti dnů do parku Na Špici zavítalo na sto tisíc návštěvníků, a to nejen z Pardubic, ale i z okolí.

1 2 3 4 5 6 7 8 10 14 18