Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

p1020166.jpg

Pardubice patří mezi města s nejlepší kvalitou života i ekonomickou kondicí

15.9.2010

Společnost MasterCard vyhlásila výsledky již 3. ročníku unikátní socioekonomické studie MasterCard česká centra rozvoje,kterou tradičně zpracoval tým odborníků z Vysoké školy ekonomické v Praze. Studie se letos zaměřila na hodnocení 50 největších českých měst. Za Pardubický kraj bylo do průzkumu zařazeno krajské město Pardubice. V rámci hodnocení kvality života se Pardubice umístily na třetí příčce, v žebříčku "ekonomické kondice měst" skončily na 5. místě a řadí se tak mezi nejlepší česká města z hlediska rozpočtové a majetkové odpovědnosti.

Mexické odpoledne na zámku v Pardubicích

13.9.2010

Srdce Evropy a země Opeřeného hada

Komuniké

8.9.2010

z jednání rady města konané dne 7. září 2010

V neděli se veřejnosti otevřou památky, poprvé i pardubické krematorium

6.9.2010

Pardubice se letos již po deváté připojí ke Dnům evropského dědictví (European Heritage Days). Během této celoevropské akce budou mít milovníci památek v neděli 12. září příležitost navštívit místa, která nejsou běžně přístupná. V Pardubicích jsou to zejména kostely otevřené většinou jen při bohoslužbách, ale také Židovský hřbitov a letos poprvé i krematorium, které bylo do seznamu národních kulturních památek zařazeno teprve letos.

dsc-8491.jpg

Pardubice mají 858 prvňáčků

1.9.2010

V Pardubicích dnes usedlo poprvé do školních lavic více než 850 dětí. Prázdniny skončily celkem pro 7089 žáků základních škol. Oproti loňskému roku dětí školou povinných mírně přibylo.

foto-rz-brusle.jpg

Testování rychlosti na in-line bruslích

1.9.2010

Příznivci kolečkových bruslí se mohou vydat na další projížďku v rámci seriálu Pardubice na bruslích, která se uskuteční v pondělí 6. září od 18:00. Začátek a dojezd je plánován jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény. Pro tentokrát pořadatele připravili ve spolupráci s Městskou policií Pardubice tabuli na měření rychlosti, které bude připraveno již od 17.30 hodin.

dsc-8195.jpg

Podali jsme pomocnou ruku, říká zachránce dítětě

31.8.2010

Pětiletému Ondrovi, který se v polovině srpna topil v Chrudimce u Bubeníkových sadů, muselo v pondělí odpoledne zvonit v uších. Na jeho nešťastný pád do rozvodněné řeky a následnou záchranu vzpomínali Michal Vitásek a jeho přítelkyně Elena Brabcová, kteří bezvládné tělíčko vytáhli z vody a začali chlapce oživovat. Michal přiznal, že první noc se mu o záchraně dítěte zdálo, Elena zase, že celou noc nespala. Oba dostali od primátora Pardubic jako poděkování hodinky s vyrytým nápisem. Bude Eleně a Michalovi připomínat jejich odvahu a obětavost, která pětiletému chlapci zachránila život.

ldt-magistrat-2010-237.jpg

Preventivní projekty prázdniny nemají

27.8.2010

Tisíce pardubických dětí se v těchto dnech vracejí z prázdninových pobytů s čerstvými zážitky, zkušenostmi i novými přáteli. Mezi nimi je také třicítka sociálně znevýhodněných dětí, které se účastnily tábora organizovaného pardubickým magistrátem.Tyto děti se však po skončení tábora nerozloučily definitivně, brzy se potkají při dalších preventivních projektech, které pro ně magistrát v rámci programu prevence kriminality organizuje.

O 150 milionů z evropských fondů se uchází 15 projektů

25.8.2010

O zařazení do Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) Přitažlivé město, jehož prostřednictvím mohou různé subjekty čerpat evropské dotace, se uchází 15 nových projektů. Všechny jsou zaměřeny na zlepšení kvality života v centru Pardubic. Celková hodnota projektů je téměř tři čtvrtě miliardy korun, na podporu všech by bylo třeba téměř 700 milionů korun. V IPRM je však k dispozici zhruba 150 milionů. „Některé projekty jsou velmi zdařilé, nebude lehké vybírat,“ konstatovala náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.

Komuniké

25.8.2010

z jednání rady města konané dne 24. srpna 2010

1 2 3 4 5 6 7 8 9 12 16