Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice

Již přes měsíc ve městě funguje vydávání eObčanek

8.8.2018

První červenec letošního roku přinesl na úřadech změny ve lhůtách pro vydávání cestovních pasů a občanských průkazů, takzvaných eObčanek obsahujících navíc speciální čip. Nová agenda funguje již přes měsíc. Urychlila podávání žádostí, vydání nových dokladů je však spojeno s načtením elektronického čipu eObčanek a ověřením jeho funkčnosti a kapacity.

Elektronická úřední deska

Magistrát vymění vývěskové tabule za elektronickou úřední desku

7.8.2018

Pardubický magistrát se brzy rozloučí s klasickými úředními deskami. Nahradí je totiž nová elektronická úřední deska, která již stojí na Pernštýnském náměstí před budovou radnice. Uživatelé mohou na dotykovém displeji „brouzdat“ i po webu města a snadno tak najít požadované informace na jednom místě.

Advent vizualizace

Pardubice svěří adventní trhy soukromé společnosti

2.8.2018

Vánoční trhy v Pardubicích budou mít od letošního adventu nového pořadatele. Na základě koncesního řízení, které město vypsalo, se jím stala společnost RK Invest. Podle smlouvy by se trhy pod její taktovkou a oficiálním názvem Pardubické vánoční trhy měly konat pět let, poprvé již letos. Na rozdíl od minulých let, kdy bylo pořadatelem trhů Kulturní centrum, by vánoční atmosféra měla v historickém centru města panovat po celý advent.

Rekonstrukce Masarykova náměstí

Po novém chodníku do konce týdne

31.7.2018

Rekonstrukce Masarykova náměstí je v polovině. Jeden směr vozovky již má nový asfalt a betonový povrch, finišují i práce na novém chodníku od ČSOB až po Sukovu třídu. Veřejnost se bude moci projít po nové dlažbě v části od Sukovy třídy po budovu T-String do konce tohoto týdne.

most Červeňák

Jednání o Červeňáku zdárně míří do finále

30.7.2018

Převod pozemků na území bývalého vojenského cvičiště Červeňák by mohl být brzy dořešen. Zástupci Pardubic a Ministerstva obrany si na svém posledním jednání vyjasnili rozsah tohoto převodu, koncept smlouvy by Pardubice měly ze strany ministerstva obdržet do konce letošního roku. Součástí závazků města přitom bude zachování Červeňáku jako veřejné zeleně, a to minimálně po dobu 20 let.

město - letecký

Pardubickou kulturu podpoří dotace města

30.7.2018

Město podpoří projekty spojené s rozvojem pardubické kultury. Prostřednictvím tří tematických grantů rozdělí celkem 450 tisíc korun, část dotace je přitom určena na projekty spojené s pamětí a historií města nebo literaturou. Zbylé peníze v rámci grantu vybavení pro kulturní činnost mají pomoci uskupením věnujícím se kulturní činnosti mládeže, například tanečním skupinám či dětským souborům.

EBA nový terminál

Na letiště by mohla jezdit další linka

27.7.2018

Pardubické letiště je na vzestupu a svědčí o tom i nedávné ocenění stotisícího návštěvníka. V současné době je možné z Pardubic odletět například do španělského Alicante, Řecka, Černé Hory, velmi oblíbenou se stala také pravidelná linka Pardubice – Londýn. Vzhledem k vytíženosti letištního expresu, který sváží cestující ke všem letům společnosti Ryanair z Pardubic do Londýna, by mohla od března příštího roku až k letišti zajíždět další linka MHD.

Terminál B - návrh

Stavba terminálu B je o něco blíže realizaci

24.7.2018

Pardubičtí radní na svém pondělním jednání rozhodli o zahájení přípravy zadávacích podmínek pro výběr zpracovatele projektové dokumentace pro terminál B určený autobusové regionální dopravě. Ten by se měl kvůli maximálnímu komfortu cestujících nacházet v bezprostřední blízkosti hlavního vlakového nádraží, tedy za bytovým domem na náměstí Jana Pernera.

znak v dlažbě 2

Senioři budou od září jezdit po městě zdarma

24.7.2018

Pardubice podpoří cestování městskou hromadnou dopravou úpravou stávajícího jízdného. Kromě dětí do 6 let, držitelů průkazu ZTP-P či ZTP a bezpříspěvkových dárců krve budou moci od 1. září cestovat zdarma také senioři nad 70 let, které roční předplatné doposud vyšlo na 830 korun s tím, že 400 korun pokryla dotace města. Ta se však od prvního září navýší na celých 800 korun.

Radnice

Město podpoří péči o sportovní plochy

18.7.2018

Sportovní kluby a tělovýchovné jednoty v Pardubicích budou mít péči o travnaté sportovní areály nyní o něco jednodušší. Město totiž v rámci Programu podpory sportu vyčlenilo dotaci ve výši 1 milionu korun, který je určen na nákup technického vybavení a který má zejména sportovním klubům pomoci s bezproblémovým provozem areálů.

1 2 3 4 5 6 7 8 60 119 178 237