Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice ilustrační foto

Plán investičních akcí je schválen

23.2.2018

Pardubice mají od včerejšího dne schválen aktualizovaný seznam investičních akcí do roku 2025. Seznam čítá celkem 41 položek, přičemž 21 plánovaných investic se týká dopravy, na některé projekty přitom město bude čerpat finance z úvěrového rámce. Tento rámec ve výši jedné miliardy korun mají Pardubice od května loňského roku otevřený u Komerční banky, využit bude například na financování pětadvacetimetrového bazénu či revitalizace letního stadionu.

Logo ITI

Modernizace škol s podporou EU může začít

19.2.2018

Město vybralo většinu firem, které zrealizují projekty modernizace a nového vybavení 53 odborných učeben a kabinetů na osmi základních školách. K projektu zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání se v rámci integrované územní investice (ITI) přihlásilo čtrnáct ze 17ti pardubických základních škol.

ZŠ Svítkov

Pardubice plánují rozšířit kapacitu svítkovských škol

16.2.2018

Jak mateřská, tak základní škola ve Svítkově by mohla navýšit svou kapacitu. V případě MŠ Doubek by došlo k rozšíření o jednu třídu, ZŠ Svítkov by pro změnu mohla díky přístavbě přijmout až o devadesát žáků více. O obou záměrech budou zastupitelé jednat na svém únorovém zasedání, které se koná příští čtvrtek.

vyšetření nohy

Město investuje do zdraví pardubických dětí

15.2.2018

Pardubice již několik let podporují program zrakové prevence dětí v předškolním věku. Nyní zařadí do „svého portfolia“ preventivní péče o pardubické děti také včasnou diagnostiku vad dětských nohou. Hamzova léčebna pro děti a dospělé v Luži, s níž bude město na projektu Zdravá dětská noha spolupracovat, má s diagnostikou dětského chodidla přímo ve školních zařízeních již tříletou zkušenost. Výsledky jejich ojedinělého projektu ukazují, že minimálně třetina dětí v předškolním věku má funkční vadu, která, pokud není včas řešena, může v dalších letech vést k vážným zdravotním problémům.

cyklo3

Město zlevní cyklověž, dráhy svým klientům doplatí zbytek

14.2.2018

Město chce snížit poplatek za parkování kol v cyklověži u nádraží ze současných deseti korun na pět. Kromě toho připravuje podpis smlouvy s Českými drahami, které svým klientům poskytnou slevu dalších pět korun. V nadcházející cyklistické sezoně by tak držitelé In karty Českých drah mohli kola parkovat v cyklověži zdarma.

Matiční jezero

Zastupitelé rozhodnou o revitalizaci „Maťáku“

14.2.2018

Matiční jezero v Bubeníkových sadech by se mohlo poprvé od svého vzniku dočkat odbahnění a zpevnění břehů. Veškeré úpravy spojené s jeho revitalizací navíc budou probíhat tak, aby nenarušily místní biotop a neohrozily život zdejších živočichů. Pokud zastupitelé záměr revitalizace Matičního jezera a její finanční krytí schválí, zažádají Pardubice o dotaci, která by mohla pokrýt 17 milionů korun, celkové náklady revitalizace pak dosahují výše 21 milionů korun včetně DPH.

historické centrum

Chystá se rekonstrukce historického centra

13.2.2018

Město připravuje rekonstrukci v současné době asi nejzanedbanější části historického centra. Pokud záměr v příštím týdnu schválí zastupitelstvo města, začne příprava obnovy Wernerova nábřeží a ulic Kostelní, Pod Sklípky a Bartolomějská. Revitalizace území o přibližné rozloze 3350 metrů čtverečných bude podle hrubého odhadu stát více než 25 milionů korun (s DPH). Začít by mohla již ve druhé polovině příštího roku.

Rekonstrukce radnice

Z radnice postupně mizí poškozené trámy i novodobá malba

13.2.2018

Již přes měsíc je část městské radnice v rukou řemeslníků. Poškozené stropní trámy nahrazuje zdravé dřevo, opravují se podlahy a mizí také novodobá malba. V rámci rekonstrukce radnice se jedná o 1. etapu prací, které probíhají zejména v jižním křídle objektu. Zároveň již byly zahájeny práce navazující 2. etapy v části západního křídla a části nejnižšího podlaží křídla východního.

EBA nový terminál

Pardubické letiště vyrovnalo ztráty

8.2.2018

Předběžné hospodářské výsledky roku společnosti East Bohemian Airport naznačují, že společnost v roce 2017 hospodařila, oproti plánu, beze ztrát. A to i přes růst nákladů souvisejících s dokončením nového terminálu. V minulém roce totiž letišti strmě narostl počet odbavených cestujících, ale také cargo doprava.

Pozvánka na ples

Reprezentační ples města bude i letos v divadle

7.2.2018

Plesová sezona je v plném proudu a jedním z jejích vrcholů je bezesporu Reprezentační ples města Pardubic. Konat se bude v sobotu 17. února od 19 hodin a nabídne hvězdné hosty i zajímavý doprovodný program.

1 2 3 4 5 6 7 8 58 115 171 228