Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Kůň (Flejšar)

První socha projektu Sculpture line již dorazila do Pardubic

29.5.2018

Z Palackého třídy a dalších míst ve městě se na čas stane galerie, a to díky celorepublikovému projektu Sculpture line. Veřejnost tak na svých cestách, ať už od hlavního nádraží směrem do centra či naopak nebo po parku Na Špici, bude moci potkávat pětici soch známých českých umělců Michala Gabriela, Jaroslava Koléška, Jakuba Flejšara a Stefana Milkova.

Automatické mlýny

Pardubice chtějí odkoupit část mlýnů

28.5.2018

Pardubice mají schválený záměr na koupi pozemku a objektu v areálu Automatických mlýnů, který by měl být následně využit pro Centrální polytechnické dílny (CPD) a Galerii města Pardubic (GAMPA). Město by od vlastníka objektu odkoupilo tu část budovy, jež byla dříve využívána jako sklad balené mouky. Rekonstrukcí a přístavbou by tak Pardubice získaly místo ideální pro budoucí vzdělávací centrum.

Květináče s muškáty

Třídu Míru zdobí stovky muškátů

25.5.2018

Třída Míru na některých svých částech rozkvetla. Mohou za to nově umístěné mobilní květináče, které zde instalovaly Služby města Pardubic. Celkem deset minivěží a dvě velké věže s více jak pětistovkou muškátů nyní zdobí kulatý roh a prostor vedle fontány u sochy Jana Kašpara.

Radnice

Soutěž na prodej Hůrek se bude opakovat

25.5.2018

Zastupitelstvo města zrušilo veřejnou soutěž, jejíž vítěz měl získat právo stavět na pozemcích v areálu bývalých kasáren na Hůrkách a následně získat pozemky do svého vlastnictví. Jediný uchazeč o uzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení práva stavby a následné koupi pozemků nesplnil jednu z podmínek soutěže. Na zástavbu areálu Hůrka bude vyhlášena nová veřejná soutěž.

Otevření stravovacího provozu v DpS U Kostelíčka

Kuchyně v domově pro seniory je znovu v provozu

24.5.2018

Stravovací provoz v Domově pro seniory (DpS) U Kostelíčka po třiadvaceti letech svého provozu opět září novotou. Rekonstrukce a modernizace trvala celkem šest měsíců, za tu dobu se kuchyně sociálních služeb změnila k nepoznání. Stavební práce včetně dodávky nové technologie a drobného gastro vybavení přitom vyšly na zhruba 44 milionů korun včetně DPH.

závodiště

Na závodišti by se mohlo i bruslit

23.5.2018

Pardubické závodiště by již tuto zimu mohlo být místem zimních radovánek pardubických obyvatel. Rada města dala souhlas k přípravě výběrového řízení na dodávku mobilního kluziště se skutečnou ledovou plochou a podpořila také pokrytí nákladů na jeho vybudování a provoz z rozpočtu města. Kluziště s ledem má být instalováno po tři zimní měsíce na závodišti, v těsném sousedství tribuny D.

Lonkovka - vizualizace

V Polabinách vznikne přírodní relaxační centrum

23.5.2018

Rada města pověřila Služby města Pardubic vybudováním relaxačního centra Lonkovka, na pravém břehu Labe. Odpočinková zóna by měla sloužit k rekreaci obyvatel Pardubic. V současné době má tento projekt schválenou EIA (vliv stavby na životní prostředí) a vzniká projektová dokumentace pro stavební řízení. Cílem projektu je vybudování bezpečného a příjemného prostoru, který bude sloužit k aktivnímu odpočinku i relaxaci všem generacím obyvatel Pardubic.

Tartan

Město podpoří výměnu tartanu v atletickém tunelu

18.5.2018

Atletický tunel Na Olšinkách s osmdesátimetrovou běžeckou dráhou a doskočištěm skoku dalekého a trojskoku čeká položení nového tartanu. Na investici za 1,3 milionu korun Tělocvičné jednotě Sokol Pardubice I významně přispějí ze svého rozpočtu město Pardubice i Pardubický kraj, každý po půl milionu korun.

město - letecký

Město zveřejnilo návrh nového územního plánu

18.5.2018

Na městském webu je od dnešního dne k nahlédnutí návrh nového Územního plánu (ÚP) města Pardubic. Veřejnost se tak může seznámit s podobou dokumentu, kterým se bude v dalších letech řídit územní rozvoj našeho města. Veřejné projednání návrhu se uskuteční ve středu 27. června, a to od 16:00 hodin v Kulturním domě Hronovická.

fontána

Fontáně kvetoucí stromy nesvědčí

14.5.2018

Rozkvetlá příroda nesvědčí alergikům, ale ani fontánám a kašnám. Městský obvod Pardubice I byl kvůli akátům, jejichž květy ucpávají filtry i čerpadla fontány na třídě Míru, nucen její provoz zastavit. V období kvetení stromů totiž není možné zajistit správný chod fontány, jelikož dochází k zanesení celého uzavřeného systému fontány.

1 2 3 4 5 6 7 8 59 118 176 234