Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

CzechInvest2

Ukrajina nabízí jak kraji, tak městu vhodnou pracovní sílu

15.11.2016

Agentura CzechInvest ve spolupráci s Magistrátem města Pardubic uspořádala seminář s názvem „Zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny“. Cílem semináře bylo informovat o podpoře státu při zaměstnávání cizinců z Ukrajiny prostřednictvím Programu a Režimu Ukrajina a diskutovat nad různými aspekty této problematiky. Velký důraz byl kladen na praktické zkušenosti a informace.

letní stadion

Město vybralo projektanta letního stadionu

14.11.2016

Pardubický letní stadion už má svého projektanta. Stala se jím firma JIKA – CZ s.r.o., která má nyní vypracovat projektovou dokumentaci na kompletní rekonstrukci areálu i prostoru po bývalých jatkách. Město by za vypracování návrhu mělo zaplatit zhruba 7,5 milionu korun včetně DPH.

Slavín

Pardubice mají svůj Slavín

11.11.2016

V Pardubicích ožívá projekt zakladatele Klubu přátel Pardubicka Josefa Janiše. Jeho následovníci usilovně pracují na vytvoření Pardubického Slavína, uchovávajícího památku na významné osobnosti, pohřbené na pardubických hřbitovech. V současné době jsou čtyři z pardubických pohřebišť osazeny informačními tabulemi s plánky umístění hrobů osobností, které se významnou měrou zapsali do historie. Na projektu se finančně spolupodílí i město Pardubice.

zvon ze Selbu

Pardubice se chystají na Vánoce

10.11.2016

Necelé tři týdny nás dělí od nástupu adventu a Pardubice se chystají na jeho přivítání. Služby města Pardubic, jako správce veřejného osvětlení, již v tomto týdnu začaly s instalací vánočních motivů v ulicích města, centrální vánoční strom přivezou na náměstí 21. listopadu, aby jej stihly do slavnostního rozsvěcení o první adventní neděli patřičně vyšňořit. Letos jej bude zdobit mimo jiné i porcelánový zvon z limitované edice Hutschenreuther, který našemu městu věnoval partnerský Selb.

Vyhlášení Dukly sportovní

Francouzští architekti ovládli soutěž Dukla sportovní

8.11.2016

Mezinárodní urbanisticko-architektonická soutěž o návrh Dukla sportovní má zahraničního vítěze. Nejlépe si se zadáním města na novou podobu největšího sportovního areálu v Pardubicích poradil Atelier CMJN, s.a.r.l. z Paříže. Na svém projektu spolupracoval s pražskými ateliéry AED project a Terra Florida.

městská policie koně

Starokladrubáci se stěhují na závodiště

7.11.2016

Koně pardubické městské policie se stěhují z veterinární kliniky na závodiště. Stáje na závodišti tak již nikdy nebudou zcela prázdné, jejich trvalými obyvateli budou od listopadu čtyřnozí pomocníci strážníků, černí starokladrubáci Ota, Eda, Monty a Kuba. Během dostihové sezony jim budou dělat společnost koně účastnící se pardubických mítinků.

vizualizace stojan

Pardubice budou mít svou „síň“ slávy

7.11.2016

Pardubické sportovní osobnosti se dočkají ocenění na veřejném prostranství. Prostor před pardubickou Tipsport arenou se totiž promění v „Síň slávy pardubického sportu“. O její realizaci se postarají Služby města Pardubic, a to za zhruba 628 000 korun bez DPH.

pozvánka

Primátor se znovu setká s občany. Tentokrát na Dukle

3.11.2016

Pondělní odpoledne bude patřit dalšímu, v pořadí již druhému setkání s primátorem města Martinem Charvátem. Tentokrát se však neuskuteční přímo na radnici, ale v Kulturním domě Dukla. Kromě primátora bude na dotazy veřejnosti odpovídat také starosta Městského obvodu Pardubice V Jiří Rejda.

den ergoterapie a fyzioterapie

Na radnici se poprvé sešli odborníci v oblasti fyzioterapie a ergoterapie

3.11.2016

V Pardubicích se minulý týden poprvé uskutečnil Pardubický den fyzioterapie a ergoterapie. Výsledkem setkání, na které dorazilo cekem 70 účastníků, je nová databáze poskytovatelů této péče v regionu Pardubice. Na akci se prezentovalo 30 organizací, jež zde představily své nabízené služby a rozsah poskytované péče.

předávání_cen.jpg

Žáci a studenti si odnesli ocenění za své úspěchy

2.11.2016

Ceny za své úspěchy ve školním roce 2015/2016 si dnes ze Společenského sálu radnice odneslo skoro dvě stě žáků a studentů pardubických škol. Oceněni byli zejména za úspěchy v předmětových, odborných či uměleckých soutěžích, na olympiádách vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy či za reprezentaci Pardubic na krajských, celostátních a mezinárodních soutěžích.

1 2 3 4 5 6 7 13 19 25