Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

13. října 2014

Návštěvníci Špice zbytečně riskují

10.11.2014

Rekonstrukce parku Na Špici dostává jasné obrysy. S blížícím se ukončením prací přibývá lidí, kteří se chtějí podívat, co pod rukama stavbařů vzniklo. Porušují zákaz vstupu na stavbu, ohrožují svou bezpečnost a ztěžují práci stavební firmě. Park přitom bude otevřen zhruba za měsíc.

aquacentrum

Pardubické aquacentrum bude v provozu i o Vánocích

10.11.2014

Po zkušenostech z loňského roku bude mít pardubické aquacentrum otevřeno opět i o vánočních svátcích. Zavřené bude pouze na Nový rok, tedy 1. ledna 2015.

Aquacentrum 50m bazén

Když Pardubice spí, v aquacentru gruntují

7.11.2014

Když se v Pardubicích setmí, většina z nás se baví nebo ukládá ke spánku. Pro řadu lidí ale pracovní den teprve začíná. Tak například Aquacentrum Pardubice. Zatímco poslední návštěvník opustí budovu před desátou večerní a zamíří domů, do postele, v plaveckém areálu je velmi rušno.

Zahájení kácení v Tyršových sadech

Ke stavbařům se v Tyršových sadech přidali i dřevorubci

5.11.2014

V Tyršových sadech začaly Služby města Pardubic kácet 69 nemocných či nebezpečných stromů. O zeleň však největší pardubický park nepřijde, v rámci rekonstrukce sadů vysadí stavební firma 204 vzrostlých stromů.

Arnošt z Pa

Polské Kladsko si připomnělo patrona Pardubic

4.11.2014

Čeština, polština a němčina zněly při pondělní mši celebrované v polském Kladsku, který byla připomínkou evropského velikána a pardubického patrona Arnošta z Pardubic. Letos si připomínáme 650. výročí jeho úmrtí a právě Polské Kladsko je místem Arnoštova dětství i posledního odpočinku. Mši v tamním kostele Nanebevzetí Panny Marie sloužil jako host arcibiskup pražský a primas český Dominik Duka společně s polskými a německými kolegy v rámci Polsko-českých dnů křesťanské kultury. Do Kladska na tuto akci přijelo na dvě stě věřících, mezi nimi i studenti z jezuitského lycea v Praze.

pardubice-logo-1c.jpg

Kácení topolů omezí provoz na silnici do Sezemic

3.11.2014

Čtrnáct topolů lemujících silnici I/36 Pardubic na Sezemice musí být kvůli špatnému stavu pokáceno. Kácení začne ve čtvrtek 6. listopadu kolem půl deváté dopoledne, a omezí provoz na silnici v úseku od odbočky na Spojil a Počáply.

snídaně pro cyklisty 2

Páteční snídaně pro cyklisty v Pardubicích

31.10.2014

Příjemné překvapení si nachystala pardubická radnice pro všechny, kteří se v pátek ráno vydali do práce na kole. Na deseti různých místech rozdávali dobrovolníci z řad zaměstnanců magistrátu cyklistům malou svačinku - jablko a perník s logem města a také samolepku na kolo s logem ParduBIKE. Cílem akce bylo odměnit obyvatele Pardubic za to, že jezdí na kole, seznámit je s titulem Hlavní město cyklistů 2014 a poinformovat o rozvoji cyklodopravy v našem městě.

Tesla Kyjevská

Pardubice se zapojily do národní databáze brownfieldů

27.10.2014

Část nevyužitýchareálů, které v Pardubicích jsou, se již povedlo zanést do národní databáze brownfieldů agentury CzechInvest. Všechna nevyužitá rozvojová území ve vlastnictví města tak jsou vystavena na očích potencionálním investorům.

koně

Do rodiny evropských koňských měst přibude Wroclav

24.10.2014

Asociace koňských měst Euro Equus se od příštího roku rozroste. Ke čtyřem evropským městům s dlouhou tradicí chovu koní nebo dostihů přibude polská Wroclav. Na rozšíření se shodla technická komise asociace, která zasedala v Pardubicích. Díky iniciativě sdružení koňských měst se také od roku 2015 bude slavit Evropský den koní.

To jsou Pardubice 2

Bartoška i Hašek jsou srdcem stále v Pardubicích

16.10.2014

Půl roku po prvním vydání časopisu To jsou Pardubice vydala pardubická radnice druhé číslo. Stejně jako v prvním vydání na jaro a léto má i to aktuální potěšit Pardubáky a zaujmout mimopardubické, že naše město má co nabídnout!

1 2 3 4 5 6 7 13 18 24