Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

foto-06tn.jpg

GEOtest počítá se zahájením prací u Parama v lednu

19.11.2012

Výkopové práce při sanaci starých ekologických zátěží z Parama, při nichž by mohla být nalezena nevybuchlá munice z druhé světové války, začnou až počátkem ledna příštího roku. Magistrát o tom informovala společnost GEOtest, která bude sanační práce v okolí rafinerie provádět. Obyvatelé v okolí tak mají jistotu, že Vánoce i příchod nového roku prožijí bez hrozby toho, že by jejich sváteční pohodu narušila evakuace.

pardubice-logo-1c.jpg

Pardubice připravují vyrovnaný rozpočet, musí šetřit

19.11.2012

V prosinci budou pardubičtí zastupitelé rozhodovat o rozpočtu města na příští rok. Rozpočet města pro rok 2013 bude, stejně jako v minulých letech, vyrovnaný, se zapojením části očekávaného přebytku letošního roku především na investiční akce. Přestože Pardubice patří k nejméně zadluženým městům v ČR, bude příští rok, i roky následující, obdobím úspor. Město, které na rekonstrukci svého plaveckého areálu přijalo úvěr s postupným splácením do roku 2025, nechce jít dál cestou dalších úvěrů, proto musí zvažovat výdaje pečlivěji, než kdykoli předtím. „Úvěrové zatížení města Pardubice považuji, s ohledem na avizovanou stagnaci pravidelných příjmů města, za limitní, dál již jít nechceme,“ řekl Jiří Rozinek, který jako ekonomický náměstek primátorky návrh rozpočtu předloží zastupitelům.

Pardubice odmítají navýšení limitů SO2 pro Opatovice

16.11.2012

Představitelé Pardubic odmítají navýšení limitu SO2 pro Elektrárny Opatovice (EOP). O tom, že EOP požádaly krajský úřad Pardubického kraje o navýšení stropu emisí pro léta 2013 až 2015 a krajský úřad jim vyhověl, se dozvěděli před několika dny z tisku.

pardubice.jpg

Pardubické kulturní podhoubí žije

16.11.2012

Společné setkání zástupců pardubické kultury, čtyři workshopy, desítky vyplněný dotazníků. Pardubická radnice zdárně pokračuje v mapování městské kultury. „S rozsáhlým a dlouhodobým projektem jsme začali v polovině října. Všem, kteří se do něj zapojili, moc děkujeme. Už po tak krátké době můžu bez obav říct, že je projekt pro lidi pohybující se v pardubické kultuře inspirativní a přínosný,“ říká Lucie Břízová z Magistrátu města Pardubic

330528-488324957853745-1086680723-o.jpg

Ohlédněte se za festivalem Město na Míru prostřednictvím klipu

15.11.2012

Druhý ročník festivalu Město na Míru změnil v průběhu září pardubickou hlavní třídu na pěší zónu. V průběhu tří dnů byla místem, kde probíhaly diskuze, k vidění byla městská kola, taneční, divadelní a hudební vystoupení a u stánků bylo možné zakoupit exotické občerstvení. „Cílem bylo ukázat, jak by měla třída Míru fungovat po rekonstrukci, aby lákala lidi k zastavení,“ říká Vojtěch Jirsa z pardubického magistrátu.

Komuniké

14.11.2012

ze schůze rady konané dne 13. listopadu 2012

trnova-sidliste.jpg

Město zpřístupní byty lidem s nižšími příjmy

14.11.2012

Pardubice od příštího roku změní pravidla pro přidělování městských bytů. Část fondu bude sloužit jako byty takzvaně sociální, tedy dosažitelné pro lidi s nižšími příjmy, případně rodiny, kterým soukromí vlastníci kvůli jejich odlišnosti byty pronajímají neradi.

4.jpg

Primátorka odešla z divadla s Grácií

14.11.2012

Již pátou Noc Grácií zažilo v úterý Východočeské divadlo Pardubice. I letos se na společenském večeru školy Svítání rozdávaly Grácie těm, kteří škole pro žáky s více vadami pomáhají. Letos s Grácií odešla i primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

rh7.jpg

Radní projednali další postup města při možném prodeji akcií hokejového klubu

14.11.2012

Pardubičtí radní pokračují v realizaci svého záměru, tedy prodeje podílu města v hokejovém klubu. Na svém posledním jednání se seznámili se znaleckým posudkem na ocenění 34,8 % akcií města v hokejovém klubu.

k.jpg

Město se připravuje na převzetí Masarykových kasáren

13.11.2012

Více než šedesát let neměly Pardubice právo jakýmkoliv způsobem nakládat s rozsáhlým areálem Masarykových kasáren. Teď by měl stát majetek v hodnotě 210 milionů převést bezplatně zpět na město. „Pokud se nestane něco neočekávaného, získáme od 1. ledna 2014 kasárna zpět do majetku města. Pozemky se nacházejí v širším centru města a považujeme je za velmi cenné. Může to být významná rozvojová plocha pro naše město,“ říká náměstek pardubické primátorky Martin Bílek.

1 2 3 4 5 6 7 8 14 21 27