Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubice.jpg

Pardubické kulturní podhoubí žije

16.11.2012

Společné setkání zástupců pardubické kultury, čtyři workshopy, desítky vyplněný dotazníků. Pardubická radnice zdárně pokračuje v mapování městské kultury. „S rozsáhlým a dlouhodobým projektem jsme začali v polovině října. Všem, kteří se do něj zapojili, moc děkujeme. Už po tak krátké době můžu bez obav říct, že je projekt pro lidi pohybující se v pardubické kultuře inspirativní a přínosný,“ říká Lucie Břízová z Magistrátu města Pardubic

330528-488324957853745-1086680723-o.jpg

Ohlédněte se za festivalem Město na Míru prostřednictvím klipu

15.11.2012

Druhý ročník festivalu Město na Míru změnil v průběhu září pardubickou hlavní třídu na pěší zónu. V průběhu tří dnů byla místem, kde probíhaly diskuze, k vidění byla městská kola, taneční, divadelní a hudební vystoupení a u stánků bylo možné zakoupit exotické občerstvení. „Cílem bylo ukázat, jak by měla třída Míru fungovat po rekonstrukci, aby lákala lidi k zastavení,“ říká Vojtěch Jirsa z pardubického magistrátu.

Komuniké

14.11.2012

ze schůze rady konané dne 13. listopadu 2012

trnova-sidliste.jpg

Město zpřístupní byty lidem s nižšími příjmy

14.11.2012

Pardubice od příštího roku změní pravidla pro přidělování městských bytů. Část fondu bude sloužit jako byty takzvaně sociální, tedy dosažitelné pro lidi s nižšími příjmy, případně rodiny, kterým soukromí vlastníci kvůli jejich odlišnosti byty pronajímají neradi.

4.jpg

Primátorka odešla z divadla s Grácií

14.11.2012

Již pátou Noc Grácií zažilo v úterý Východočeské divadlo Pardubice. I letos se na společenském večeru školy Svítání rozdávaly Grácie těm, kteří škole pro žáky s více vadami pomáhají. Letos s Grácií odešla i primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

rh7.jpg

Radní projednali další postup města při možném prodeji akcií hokejového klubu

14.11.2012

Pardubičtí radní pokračují v realizaci svého záměru, tedy prodeje podílu města v hokejovém klubu. Na svém posledním jednání se seznámili se znaleckým posudkem na ocenění 34,8 % akcií města v hokejovém klubu.

k.jpg

Město se připravuje na převzetí Masarykových kasáren

13.11.2012

Více než šedesát let neměly Pardubice právo jakýmkoliv způsobem nakládat s rozsáhlým areálem Masarykových kasáren. Teď by měl stát majetek v hodnotě 210 milionů převést bezplatně zpět na město. „Pokud se nestane něco neočekávaného, získáme od 1. ledna 2014 kasárna zpět do majetku města. Pozemky se nacházejí v širším centru města a považujeme je za velmi cenné. Může to být významná rozvojová plocha pro naše město,“ říká náměstek pardubické primátorky Martin Bílek.

kontejnery-7.jpg

Kolik zaplatíme za popelnice?

13.11.2012

Kolik zaplatíme v příštím roce v Pardubicích za odpadky? Upřímně řečeno, ani jako náměstek primátorky, do jehož gesce spadá i tato problematika, zatím nevím. Dosud totiž nebyla ani navržena, natož pak schválena, výše poplatku na rok 2013. O to víc mě překvapilo konstatování pana redaktora Růžičky v Mf Dnes. Bez zaváhání a zvažování jakýchkoli aspektů zkonstatoval, že v příštím roce si s největší pravděpodobností nejvíc za svoz odpadu připlatíme právě v Pardubicích, kde by mohl roční poplatek vzrůst až o 50 procent. Jeho informace mi přišla jako z kategorie zpráv legendárního rádia Jerevan, vymýšlenými kdo ví kým, ale bavících za hluboké totality svou absurditou většinu z nás.

Dodávky tepla jsou pro město prioritou, jeho cena bude známa do měsíce

9.11.2012

Mezi Elektrárnami Opatovice, a.s. (EOP) a těžařskou společností Czech Coal stále nedošlo k dohodě o dodávkách uhlí na příští rok. Obyvatelé Pardubic, i dalších východočeských měst a obcí, napojených na soustavu zásobování teplem EOP, se zatím o dodávky tepla a teplé vody bát nemusejí. Během měsíce se odběratelé dozvědí také cenu tepla platnou od 1. ledna 2013.

awers-3.jpg

Pardubice budou mít nové platidlo. 40 pardubických fortun

9.11.2012

V Pardubicích budete moct opět po staletích platit dukáty. Mince „40 pardubických fortun“ se do oběhu dostanou na začátku prosince. Koupit a platit jimi půjde na vybraných místech v našem městě. Sloužit budou také jako dárek a turistická zajímavost.

1 2 3 4 5 6 7 13 18 24