Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

web-06.jpg

Nejlepší web má Srdíčko a škola na Dubině

11.11.2011

Pardubická radnice vyhlásila výsledky soutěže o nejlepší školní web, kterou vyhlásila letos v září. Vítězem v kategorii základních škol se stala ZŠ na Dubině, z internetových stánek mateřských škol porotu nejvíce zaujal web MŠ Srdíčko a z hodnocení internetových prezentací domů dětí a mládeže vyšel vítězně DDM Delta.

třída Míru

O budoucí podobě třídě Míru veřejně

10.11.2011

Rekonstrukce pardubické třídy Míru se pro současné vedení města stala jasnou prioritou. O její možné nové podobě se mezi místními politiky i veřejností diskutuje minimálně posledních patnáct let. Teď do této diskuze mohou aktivně vstoupit i občané města.

snih-v-pardubicich-25.jpg

Na zimu čekají v Pardubicích tuny soli, ale také rolba na sníh

7.11.2011

Zhruba 720 tunami soli a 200 tunami písku se na zimu zásobily Služby města Pardubic. V nadcházejících měsících se budou starat o údržbu přibližně 400 kilometrů komunikací a další místa ve městě. Do vozového parku, kterým služby disponují, přibyla sněhová rolba. Nově totiž budou v případě dobrých sněhových podmínek upravovat lyžařské stopy pro běžkaře.

Město hodnotí „školní“ webovky

7.11.2011

V těchto dnech v Pardubicích vrcholí soutěž o nejlepší internetové stránky pardubických základních a mateřských škol a domů dětí a mládeže. Město se jejím vyhlášením rozhodlo motivovat svá školská zařízení k dalšímu rozvoji webové prezentace, kterou považuje za důležitý nástroj moderní komunikace.

plakat-eb-2008.jpg

Do Pardubic míří projekt E-bezpečí

2.11.2011

Dětem, pohybujícím se v prostředí internetu, ale i jejich rodičům, kteří se snaží své potomky ochránit před riziky vyplývajícími z komunikace ve virtuálním prostoru, má pomoci celorepublikový projekt E-bezpečí. Jeho protagonisté budou 16. listopadu v Pardubicích hovořit s dospělými i dětmi o rizicích pohybu na internetu i ochraně proti nim.

radnice.jpg

Komuniké

1.11.2011

z 25. jednání Rady města Pardubice a 11. jednání Zastupitelstva města Pardubice, 1. 11. 2011

Mi-17

Na pardubické letiště se vrací afgánští piloti

1.11.2011

Pardubické letiště budou k výcviku na vrtulnících opět využívat vojáci z Afgánistánu. Zahraniční piloti budou létat na ruských dopravních strojích Mi-17. „Původně se mělo jednat o skupinku šestnácti afgánských pilotů, nakonec do Pardubic dorazí pouze čtyři. Podle informací od zástupců Centra leteckého výcviku, kteří kurz organizují, už v současné době zahájili pozemní přípravy a jejich výcvik bude ukončený do konce tohoto roku,“ přibližuje primátorka města Pardubic Štěpánka Fraňková.

Ilustrační foto

Magistrát musí vyměnit na 3000 parkovacích průkazů

31.10.2011

V Pardubicích je v současné době vydáno zhruba 3000 parkovacích průkazů označujících vozidlo přepravující těžce zdravotně postiženou osobu. Ty musí magistrát postupně vyměnit za průkazy nové, platící i v ostatních zemích Evropské unie.

zs-dubina-17.jpg

Pardubice chtějí další dotace na zateplení škol

24.10.2011

Město Pardubice požádá o dotace na zateplení dalších tří školských objektů. Od roku 2008 již díky podpoře Evropské unie opravilo a zateplilo 20 základních a mateřských škol. Celkové investice dosáhly téměř 414 milionů korun. Zhruba 203 miliony město získalo z dotací EU a Státního fondu životního prostředí, zbývajících více než 210 milionů korun investovalo z vlastního rozpočtu.

dsc-3189-2.jpg

Křižovatku u Parama postavíme, potvrdil ministr

21.10.2011

Přestavba křižovatky u Parama je ve schváleném rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2012. To bylo hlavní sdělení, se kterým dnes ministr dopravy Pavel Dobeš navštívil pardubickou radnici. Během diskuze s primátorkou a dalšími regionálními politiky pak zmínil další dopravní stavby, které by ve městě nebo Pardubickém kraji mohly být v dohledné době realizovány.

1 2 3 4 5 6 7 10 15 19