Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Bruslařský festival v Pardubicích

23.9.2010

V Pardubicích se v neděli 26. září uskuteční finále 6. ročníku největšího bruslařského seriálu ve střední Evropě Liglass LifeInline Tour, centrum akce bude před ČEZ Arénou. Bruslit se bude na výborné trati na Hradecké ulici s přejezdem mostu Pavla Wonky a silnice bude patřit pouze bruslařům!

Předškoláci se zítra zabydlí i v poslední z nově budovaných školek

22.9.2010

Pardubické mateřinky pojedou od zítřka naplno. Provoz zahájily poslední dvě „zpožděné“ modulární buňky ve školkách Raisova a Popkovice.

Dřevěná lávka pod nemocnicí se dočká nového povrchu

22.9.2010

Chodci a cyklisté, kteří během svého často každodenního putování městem používají dřevěný mostek přes řeku Chrudimku na Vinici pod nemocnicí, budou muset v několika příštích dnech využít nedalekého mostu u Ideonu. Lávka je poničená a čekají ji rozsáhlé opravy.

Plavecký areál nahradí fotbalové hřiště na Vinici

21.9.2010

V integrovaném plánu rozvoje města (IPRM) Přitažlivé město, jehož prostřednictvím mohou různé subjekty čerpat evropské dotace, nahradí rekonstrukci plaveckého areálu například projekt modernizace fotbalového hřiště na Vinici a druhá etapa modernizace sportovního areálu TJ Sokol na Olšinkách. Ostatní projekty zůstanou ponechány v zásobníku a bude pak záležet na novém zastupitelstvu, které projekty vybere a IPRM jimi doplní.

KOMUNIKÉ

21.9.2010

z jednání rady města konané dne 20. září 2010

Náměstek primátora Koláček opouští radnici, jde na ministerstvo

21.9.2010

Náměstek primátora Michal Koláček končí k 30. září ve své funkci ve vedení města. Oficiální rezignaci oznámil na pondělním zasedání městského zastupitelstva. Od 1. října nastupuje na post náměstka ministra pro místní rozvoj. „Nabídku na ministerstvo jsem dostal před několika týdny a po zvážení všech okolností jsem ji přijal. Důležitý byl samozřejmě i souhlas mojí rodiny,“ vysvětlil Michal Koláček.

dscf4898.jpg

Rodačka z Pardubic věnovala svatební dar seniorům

20.9.2010

Pro zatím spíše ojedinělý krok se v souvislosti se vstupem do manželství rozhodla rodačka z Pardubic Gabriela Báňová. Jeden z nejslavnostnějších okamžiků svého života spojila s dobročinností, když se spolu se svým nastávajícím Davidem rozhodla věnovat svatební dar pardubickým seniorům. V pátek 10. září předala paní Peacock Domovu pro seniory u Kostelíčka šek na 180.000 korun.

dscf4826.jpg

Lenka Štěrbová touží po olympiádě

17.9.2010

Nový cíl má před sebou šestnáctiletá Lenka Štěrbová z Pardubic, nejmladší plavkyně z ČR, která kdy pokořila kanál La Manche. Jako dálková plavkyně se touží zúčastnit letních olympijských her 2012 v Londýně. Při dnešním přijetí u pardubického primátora Jaroslava Demla také přiznala, že se už velmi těší na zrekonstruovaný plavecký bazén.„Příprava je bez bazénu v Pardubicích náročnější. Musíme dojíždět do Hradce Králové, nebo do Chrudimi. Stojí to více času i peněz,“ řekla Lenka Štěrbová.

Trofej UEFA Champions League míří do Pardubic

16.9.2010

V pondělí 20. září 2010 poprvé překročí speciální červený kamion s pohárem Ligy mistrů hranice České republiky a zahájí svou tour po regionech. Pardubice budou čtvrtým městem, ve kterém se trofej zastaví. Všichni fotbaloví fanoušci si budou moci prohlédnou vysněnou trofej nejlepšího fotbalového klubu Evropy. V rámci středoevropské UEFA Champions League Trophy Tour dorazí trofej na pardubickou třídu Míru ve středu 22. září 2010. Setrvá zde dvě hodiny od 10.00 do 12.00 hod. a poté se vydá do Liberce.

let10.jpg

Modernizací světel mají Pardubice letiště „lepší úrovně“

16.9.2010

Pardubické letiště má za sebou další významný krok ke svému dalšímu rozvoji. V průběhu června uvedlo do provozu nové světelné zabezpečovací zařízení plně odpovídající platným leteckým předpisům. Modernizace zastaralého světelného vybavení, která si vyžádala 24 milionů korun, umožní mimo jiné i přistávání letadel za zhoršeného počasí.

1 2 3 4 5 6 7 9 12 16