Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Primátor Deml: Ministerstvo podcenilo veřejné projednání spalovny

10.11.2009

Pardubický primátor Jaroslav Deml je zklamán postojem ministerstva životního prostředí, které bylo zodpovědné za organizaci veřejného projednání záměru modernizace spalovny nebezpečných odpadů. Zákonem stanovené projednání s občany, zástupci města, okolních obcí, Pardubického kraje a dalších zájemců bylo naplánováno na úterý 10. listopadu do ABC klubu Na Olšinkách. Tamní sál má však kapacitu jen kolem 800 lidí, na projednání ale dorazilo o několik stovek lidí více. Mnozí z nich se do sálu vůbec nedostali. Buď skončili ve foyer, nebo dokonce až venku. Ministerští úředníci proto projednávání přerušili a nyní musí najít nový termín a větší prostory.

Město: Odmítáme nahradit výstavní síň úřadem

10.11.2009

Vedení města Pardubice odmítá záměr Pardubického kraje, podle něhož by se měla bývalá reálka, kterou město v roce 2006 přenechalo za symbolickou korunu Pardubickému kraji, změnit v sídlo úředníků. Podle původní dohody totiž měla budova architekta Schmoranze sloužit zejména východočeské galerii. Nyní, před dokončením rekonstrukce, kraj žádá o změnu účelu užívání. Tam, kde měly být výstavní prostory, chce zřídit pracoviště CzechPOINT, tedy obsadit je úředníky.

dscf3989.jpg

Pardubice hostily 16 primátorů

9.11.2009

Primátoři 16 českých měst se sešli závěrem minulého týdne v Pardubicích, kde jednala Komora statutárních měst. Primátoři na svém jednání diskutovali o otázkách souvisejících s aktuálně projednávanou legislativou, našli si však i čas na prohlídku pardubického závodiště a návštěvu pardubické radnice.

Obce se poradí, jak dál proti spalovně

6.11.2009

Na pardubické radnici se v pondělí sejdou představitelé měst a obcí, které stojí proti obnovení provozu spalovny průmyslových odpadů v Semtíně. Chtějí se poradit o společném postupu proti záměru společnosti AVE CZ odpadové hospodářství likvidovat v hustě osídlené aglomeraci, už tak dost zatížené chemickým průmyslem i hustou dopravou a nevyhovující silniční sítí, ročně tisíce tun nebezpečných odpadů.

Pohřby osamělých přijdou město ročně na desetitisíce

5.11.2009

V Pardubicích ročně zemře až dvacet lidí které nemá kdo pohřbít. V takovém případě musí podle zákona o pohřebnictví zajistit pohřeb město. Pardubice ročně zaplatí za „obecní pohřby“ kolem 60.000 korun. Ještě před dvěma lety, kdy bylo vypláceno pohřebné, stačila zhruba poloviční částka.

Rezignace náměstka primátora a člena rady města

4.11.2009

Rezignaci na funkci ve vedení města podal ve středu náměstek primátora Jan Kislinger. Odchodem z postu náměstka primátora zároveň ztrácí i funkci člena rady města. Na středečním mimořádném zasedání zastupitelského klubu ODS podal rezignaci na funkci člena rady města i Jaroslav Kňava, starosta pátého městského obvodu.

Oznámení odboru životního prostředí

2.11.2009

Magistrát města Pardubic, odbor životního prostředí, oznamuje, že je u něj k nahlédnutí oznámení podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí předkladatele společnosti České dráhy, a.s., nábřeží L.Svobody 1222/12, 110 15 Praha 1, k záměru „ČD a.s., Depo kolejových vozidel Česká Třebová – Rekonstrukce výdejových stojanů PHM v DKV Česká Třebová – PJ Pardubice.“

„Přitažlivé město“ zahájilo první projekty

2.11.2009

Dílčí projekty Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) s názvem „Přitažlivé město“, které zastupitelé již schválili na svých jednáních v květnu a červnu, pokračují na své cestě za získáním finančních prostředků z fondů Evropské unie.

O spalovně veřejně

2.11.2009

Široká veřejnost může v úterý 10.listopadu ještě zasáhnout do budoucnosti spalovny průmyslových odpadů v Semtíně, kterou chce znovu uvést do provozu společnost AVE CZ odpadové hospodářství. V ABC klubu ve Štolbově ulici se bude od 15:30 konat veřejné projednávání posudku a dokumentace o vlivech tohoto záměru na životní prostředí.

zs-dubina-5.jpg

Dubinská škola září jako slunce

26.10.2009

V základní škole na Dubině v těchto dnech končí desetiměsíční rekonstrukce spojená se zateplením celého objektu. Škola dnes jako slunce svítí oranžovou fasádou do panelákové šedi sídliště. „Já jsem v téhle škole začínala, teď tu řediteluji, chodily sem obě mé děti. Nebyla to špatná škola, ale hodně nám ubližovalo jak jsme vypadali. Teď jakoby se sem vracel život,“ řekla Ludmila Kozáková, která školu vede.

1 2 3 4 5 6 7 13 18 24