Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Město hledá nového provozovatele galerie

10.11.2008

Město Pardubice vypsalo výběrové řízení na nového provozovatele Galerie Mázhaus. Nový provozovatel bude mít k dipsozici výstavní plochy o celkové rozloze 380m2, do těchto prostor patří atrium radnice, Šatlava a vstupní prostor radnice.

koncept-IV-nahled0000-full0001.jpg

Primátor: Plavecký areál musí sloužit co nejširší veřejnosti

10.11.2008

Představitelé města Pardubice a pardubické projekční firmy Code představili novinářům studii rekonstruovaného plaveckého areálu (PAP). Pokud návrh schválí zastupitelstvo města, mohla by samotná rekonstrukce začít v lednu 2010 a skončit za 12 až 14 měsíců. Přijde zhruba na 490 milionů korun. Asi třetinu této částky chce město získat prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města z evropských fondů.

Pardubice – město bez bariér

6.11.2008

Do konce tohoto roku budou další ulice v Pardubicích přístupnější i pro osoby se sníženou schopností pohybu. Projekt Pardubice – město bez bariér je druhou z šesti bezbariérových tras, jejichž realizace je plánována do roku 2011.

mcdonnell-douglas-md-11cf.jpg

Testovací tisková zpráva 2

3.11.2008

Majitelům zahrádek Na Ležánkách v těchto dnech komplikuje cestu k pozemkům rekonstrukce mostku v ulici Na Ležánkách i projekt dostavby kanalizační soustavy Labe – Loučná, který pokračuje v ulici Mezi Mosty. Práce omezující provoz v těchto dvou ulicích by měly skončit v jarních měsících.

1026535.jpg

Testovací tisková zpráva

3.11.2008

Majitelům zahrádek Na Ležánkách v těchto dnech komplikuje cestu k pozemkům rekonstrukce mostku v ulici Na Ležánkách i projekt dostavby kanalizační soustavy Labe – Loučná, který pokračuje v ulici Mezi Mosty. Práce omezující provoz v těchto dvou ulicích by měly skončit v jarních měsících.

Výcvik budoucích pilotů v Pardubicích pro letošní rok skončil

3.11.2008

Na pardubickém vojenském letišti pro letošní rok skončil výcvik budoucích pilotů, posluchačů Univerzity obrany Brno.Ve zbývajících dvou měsících roku 2008 budou z Pardubic startovat cvičná letadla pilotovaná instruktory Centra leteckého výcviku (CLV) a armádními letci a funkcionáři. Létat budou od pondělí do čtvrtka.

Dukla a Višňovka budou mít plán rozvoje do konce roku

24.10.2008

Po zpracování Integrovaného plánu rozvoje města „přitažlivé město“ do regionálního operačního programu vytváří město v rámci integrovaného operačního programu Integrovaný plán rozvoje města “území sídliště Dukla a Višňovka”. Dle podmínek stanovených MMR ČR musí být do konce letošního roku hotov. Akce v něm naplánované musí být dokončeny do poloviny roku 2015. Pokud Pardubice uspějí v konkurenci s ostatnímu městy, získá pátý městský obvod evropské finance určené na zlepšení prostředí v problémových sídlištích.

Pardubice uctí výročí vzniku republiky koncertem, průvodem i veselicí

24.10.2008

Oslavy 90. výročí vzniku samostatné Československé republiky začnou v Pardubicích již v předvečer vyhlášení samostatnosti slavnostním koncertem Komorní filharmonie Pardubice. V úterý 28. října připomene jeden z nejvýznamnějších mezníků v historii českého i slovenského národa průvod městem a slavnostní akt u pomníku prvního československého prezidenta Tomáše Garique Masaryka, zakončený dobovou veselicí.

Zřízení útvaru urbanismu a architektury

22.10.2008

Pardubický magistrát bude mít od května 2009 nový odbor s názvem Útvar urbanismu a architektury. Důvodem této organizační změny je živelný rozvoj města Pardubic, který si z dlouhodobé perspektivy žádá tento koncepční útvar, který by měl město zásadně ovlivňovat na poli územního plánování, urbanismu a architektury.

1 2 3 4 5 6 7 11 16 21