Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Deska_magistrát

Magistrát rozšiřuje nabídku online objednávání

15.10.2020

Pardubický magistrát od pondělí 19. října obnovuje objednávání svých klientů prostřednictvím internetové aplikace. Magistrát tím reaguje na zkušenosti z prvního týdne, kdy v rámci vyhlášeného nouzového stavu vláda výrazně omezila úřední hodiny pro veřejnost na dva dny v týdnu a maximálně 5 hodin denně. Nově budou moci objednaní klienti navštívit úřad od pondělí do čtvrtka dle konkrétního času objednání. Neobjednaným bude vyhrazen čas v pondělí a ve středu od 8:00 do 10:00 a odpoledne od 14:00 do 17:00. Výjimkou bude registr vozidel v Černé za Bory, kde pro neobjednané klienty bude registr k dispozici v pondělí od 8:00 do 13:00 a ve středu od 12:00 do 17:00.

MO III Cov

Město přijímá opatření proti šíření covidu

14.10.2020

Město Pardubice přijímá opatření, nezbytná pro boj se šířením onemocnění covid-19. Pro děti rodičů, bez jejichž práce se společnost v současné epidemiologické situaci neobejde, zajistí v době uzavření základních škol provoz v jednom ze svých školských zařízení, pro bezdomovce s nařízenou karanténou, případně potřebou domácí izolace, krátkodobé ubytování.

město - letecký

O děti pracovníků IZS je ve městě postaráno, školy pomohou školkám

14.10.2020

Stejně jako na jaře, během první vlny pandemie koronaviru, i nyní Pardubice pomohou těm rodičům, bez jejichž práce by bylo zvládnutí druhé vlny mnohem náročnější. Na základě usnesení Vlády ČR a dle přijatých opatření hejtmana Pardubického kraje tak pro žáky ve věku od 6 do 10 let vyčlenily ZŠ npor. Eliáše s kapacitou 100 až 120 žáků, v případě, že dojde k uzavření mateřských škol, bude dětem z předškolního vzdělávání zajištěna péče v MŠ Brožíkova s kapacitou 26 dětí.

Zeleňák

Jeden z mostů na Červeňáku bude do konce roku opraven

9.10.2020

Jeden z mostů nacházejících se na území bývalého vojenského cvičiště Červeňák, takzvaný Zeleňák, čekají do konce roku úpravy. Dřevěná mostovka bude vyměněna s tím, že práce by měly být hotovy do konce listopadu a vyjít by měly přibližně na 7,3 milionu korun včetně DPH.

Parkovací automaty - oba

Staré parkovací automaty nahradí nové

8.10.2020

Pardubice ukončily testování nových parkovacích automatů. V listopadu začne dodavatel osazovat novými přístroji parkovací místa ve městě. Na rozdíl od těch stávajících, v nových bude možno hradit parkovné i bezkontaktní kartou a dalšími bezkontaktními metodami.

Radnice

Radnice má hotovou elektronizaci žádostí o dotace

5.10.2020

Radnice postupně začíná s přeměnou podávání žádostí o dotace z listinné formy do elektronické. První oblastí, kde je tato nová podoba zavedena, jsou Pardubičtí tahouni, od nového roku by pak měla fungovat v rámci všech dotačních titulů města.

Sdílené koloběžky

Zítra se po Pardubicích rozjedou první sdílené elektrokoloběžky

1.10.2020

Obyvatelé města budou moci od zítřejšího dne kromě sdílených kol využívat také elektrické koloběžky. Společnost Bolt, která bude na území města tuto službu provozovat, rozmístí na vybraných stanovištích zprvu na 150 kusů tohoto dopravního prostředku, který si zájemci budou moci vypůjčit přes speciální mobilní aplikaci.

Covid 2

Kluby seniorů se od pondělí uzavřou veřejnosti

1.10.2020

Nouzový stav, který vstoupí v platnost od 5. října, s sebou nese opatření, jež ovlivní provoz také pardubických center pro seniory. Všechny městské kluby seniorů včetně Seniorcentra sídlícího na Pospíšilově náměstí se tak od pondělí 5. až do neděle 18. října veřejnosti zcela uzavřou. Omezení se dotknou také provozu základních uměleckých a jazykových škol i středisek volného času.

John hrob nový 2

Město nechalo opravit hrob J. Johna

1.10.2020

Místo posledního odpočinku spisovatele a novináře Jaromíra Johna na hřbitově v Pardubičkách má nový náhrobek. Nechalo jej vyrobit město Pardubice, které má toto pietní místo, stejně jako dalších šest, ve své péči. Jde o hroby všeobecně uznávaných osobností významných pro Pardubice, a leckdy pro celý stát, kterým hrozí zánik.

slavnosti ohňostroj

Podzimní městské slavnosti zrušeny

30.9.2020

Jedna z nejoblíbenějších akcí v roce, Podzimní městské slavnosti, se letos definitivně ruší. Sedmadvacátý ročník multižánrového festivalu se měl konat druhý říjnový víkend v duchu celoročního tématu Pardubice - Evropské město koní - pro nepříznivý vývoj epidemiologické situace a v důsledku vládních opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 ale pořadatelé nejsou schopni akci uspořádat.

1 2 3 4 5 6 7 69 136 204 271