Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

SV obchvat

Pozemky pro cyklostezku drží víc než stovka vlastníků

27.9.2017

Pozemky, na nichž má vzniknout cyklostezka kopírující severovýchodní obchvat Pardubic, leží ve třech katastrálních územích a mají více než stovku vlastníků. Město, které chce cyklostezku stavět ve stejnou dobu, kdy bude Ředitelství silnic a dálnic budovat samotný obchvat, s nimi začne jednat o prodeji. Stavba obchvatu by měla začít v roce 2019.

Kulturní centrum Pardubice

Kulturu budou pro město zajišťovat dvě nové organizace

26.9.2017

Kulturní centrum Pardubice od 1. ledna 2018 nahradí dvě nové a menší příspěvkové organizace - Turistické informační centrum Pardubice a Centrum pro otevřenou kulturu. Rozhodli o tom na svém posledním jednání zastupitelé města hlasy všech přítomných, kteří zároveň schválili zrušení Kulturního centra Pardubice (KCP) k poslednímu dni letošního roku. Vedla je k tomu dlouhodobá nestabilita v organizaci pod vedením několika ředitelů od roku 2012.

slavnosti ohňostroj

Pardubické Městské slavnosti zpestří ohňostroj i provazochodci

26.9.2017

Spoustu zajímavých novinek, ale i oblíbených tradičních akcí přinese letošní podzimní část pardubických Městských slavností. Konat se bude od čtvrtka 5. do neděle 8. října 2017 a jako každoročně půjde o pestrou nabídku nejrůznějších kulturních, společenských a sportovních akcí, které se konají mezi největšími sportovními svátky ve městě – Velkou pardubickou a Zlatou přilbou.

nemocnice

Město pošle pardubické nemocnici tři miliony

25.9.2017

Pardubická nemocnice zakoupí díky podpoře města nový systémový operační stůl pro centrální operační sály. Dotace ve výši 3,2 milionu korun, jejíž poskytnutí schválili pardubičtí zastupitelé, umožní nemocnici zakoupit i nový sterilizátor pro porodnicko-gynekologickou kliniku.

Lávka 1

Zastupitelé preferují lávku architekta Košaře

25.9.2017

Lávka přes kolejiště, spojující přednádraží s ulicí K Vápence, si zaslouží elegantnější řešení, než jaké je v současném návrhu. Shodli se na tom zastupitelé Pardubic a schválili k realizaci architektonický návrh lávky pro pěší zpracovaný architektem Milanem Košařem. Lávku v industriálním stylu by podle něj měl nahradit průhledný tubus s výtahem a eskalátory spojujícími lávku s nástupišti hlavního pardubického nádraží.

radnice zlatá

Primátor Charvát a náměstek Rozinek k rekonstrukci letního fotbalového stadionu

22.9.2017

Zastupitelstvo města Pardubic na svém čtvrtečním jednání neschválilo realizaci investiční akce „Revitalizace letního stadionu“. Pro přijetí návrhu bylo potřeba 20 hlasů, pro rekonstrukci stadionu přitom hlasovalo 18 zastupitelů, 4 se zdrželi, 1 byl proti a 5 nehlasovalo vůbec.

Velká pardubická

Velká pardubická bude mít síň slávy

22.9.2017

Zastupitelé města Pardubic ve čtvrtek podpořili vznik Síně slávy Velké pardubické, kterou chce na závodišti zřídit Dostihový spolek. Město spolku poskytne dotaci ve výši 70 tisíc korun na zpracování projektové dokumentace na celoroční interaktivní prezentaci nejstarší sportovní akce v ČR.

Tyršovy sady

Tyršovy sady bodují u odborníků i u uživatelů

21.9.2017

Revitalizované Tyršovy sady si od svého znovuotevření v roce 2014 užívají přízeň obyvatel i návštěvníků Pardubic. Nyní se podzámecký park dočkal také ocenění odborné veřejnosti. Získal titul Stavba roku Pardubického kraje 2017 v kategorii staveb inženýrských a dopravních a veřejných prostranství a postoupil mezi 15 finalistů celostátní soutěže.

Pardubice znak

Most k nemocnici zabezpečí lana a sítě

21.9.2017

Práce, které zajistí, aby z pláště nadjezdu přemosťujícího u pardubické nemocnice železnici i pozemní komunikace, neodpadávaly části betonu, by měly skončit do konce září. Betonové desky budou stabilizovat ocelová lana a sítě.

Sportovní_park_Pardubice

Město podpoří sportovní kluby i mistrovství karatistů

20.9.2017

Město Pardubice pošle dotace sportovním klubům, tělovýchovným jednotám a dalším subjektům, které se podílely na programu Sportovního parku Pardubice. Prostřednictvím Programu podpory sportu podpoří také konání listopadového mistrovství Evropy v karate, jehož pořadatelství se, tak říkajíc na poslední chvíli, ujal klub Karate Lions Pardubice ve spolupráci s národním svazem.

1 2 3 4 5 6 7 58 115 172 229