Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Festival chutí, vůní a řemesel

Nádvoří zámku bude patřit Festivalu chutí, vůní a řemesel

16.8.2018

Sportovní park Pardubice tradičně doplňuje i řada doprovodných nesportovních akcí. Také letos budou mít návštěvníci možnost nahlédnout pod pokličku regionálních produktů a řemesel, které na pardubickém zámku představí další, již třetí ročník Festivalu chutí, vůní a řemesel.

Ďáblovi NE!

Ďáblovi NE! připomene roli undergroundu

15.8.2018

Letos je to již padesát let od doby, kdy Československo okupovala vojska Varšavské smlouvy. Pardubice, stejně jako řada dalších měst a obcí v republice, proto chystají hned několik akcí, které mají toto období připomenout. Jednou z nich je i třídenní projekt nazvaný Ďáblovi NE!, poukazující na významnou roli československého undergroundu.

Veletrh sociální služeb 2018

Veletrh sociálních služeb letos míří do parku Na Špici

13.8.2018

Předloni u Tyršových sadů, loni na zámku, nyní v samotném centru dění. Další ročník Veletrhu sociálních služeb, který se koná v rámci Sportovního parku Pardubice, tentokrát zamíří přímo do parku Na Špici. Na jednom místě se představí celkem dvaadvacet poskytovatelů nejrůznějších sociálních služeb, jejich prezentaci přitom doplní také zábavný program plný kvízů a zážitkových aktivit.

logo Pardubic

Tábory se i letos dočkaly podpory města

10.8.2018

Prázdniny již vstoupily do druhé poloviny, řada táborů už skončila, na některé se děti teprve chystají. Město navíc organizaci pobytových a příměstských táborů letos podpořilo částkou téměř 700 tisíc korun, kterou uvolnilo z Programu podpory volného času. Přes 100 tisíc korun vyčlenilo ze stejného programu také na tábory konající se při Sportovním parku Pardubice.

Radnice

Již přes měsíc ve městě funguje vydávání eObčanek

8.8.2018

První červenec letošního roku přinesl na úřadech změny ve lhůtách pro vydávání cestovních pasů a občanských průkazů, takzvaných eObčanek obsahujících navíc speciální čip. Nová agenda funguje již přes měsíc. Urychlila podávání žádostí, vydání nových dokladů je však spojeno s načtením elektronického čipu eObčanek a ověřením jeho funkčnosti a kapacity.

Elektronická úřední deska

Magistrát vymění vývěskové tabule za elektronickou úřední desku

7.8.2018

Pardubický magistrát se brzy rozloučí s klasickými úředními deskami. Nahradí je totiž nová elektronická úřední deska, která již stojí na Pernštýnském náměstí před budovou radnice. Uživatelé mohou na dotykovém displeji „brouzdat“ i po webu města a snadno tak najít požadované informace na jednom místě.

Advent vizualizace

Pardubice svěří adventní trhy soukromé společnosti

2.8.2018

Vánoční trhy v Pardubicích budou mít od letošního adventu nového pořadatele. Na základě koncesního řízení, které město vypsalo, se jím stala společnost RK Invest. Podle smlouvy by se trhy pod její taktovkou a oficiálním názvem Pardubické vánoční trhy měly konat pět let, poprvé již letos. Na rozdíl od minulých let, kdy bylo pořadatelem trhů Kulturní centrum, by vánoční atmosféra měla v historickém centru města panovat po celý advent.

Rekonstrukce Masarykova náměstí

Po novém chodníku do konce týdne

31.7.2018

Rekonstrukce Masarykova náměstí je v polovině. Jeden směr vozovky již má nový asfalt a betonový povrch, finišují i práce na novém chodníku od ČSOB až po Sukovu třídu. Veřejnost se bude moci projít po nové dlažbě v části od Sukovy třídy po budovu T-String do konce tohoto týdne.

most Červeňák

Jednání o Červeňáku zdárně míří do finále

30.7.2018

Převod pozemků na území bývalého vojenského cvičiště Červeňák by mohl být brzy dořešen. Zástupci Pardubic a Ministerstva obrany si na svém posledním jednání vyjasnili rozsah tohoto převodu, koncept smlouvy by Pardubice měly ze strany ministerstva obdržet do konce letošního roku. Součástí závazků města přitom bude zachování Červeňáku jako veřejné zeleně, a to minimálně po dobu 20 let.

město - letecký

Pardubickou kulturu podpoří dotace města

30.7.2018

Město podpoří projekty spojené s rozvojem pardubické kultury. Prostřednictvím tří tematických grantů rozdělí celkem 450 tisíc korun, část dotace je přitom určena na projekty spojené s pamětí a historií města nebo literaturou. Zbylé peníze v rámci grantu vybavení pro kulturní činnost mají pomoci uskupením věnujícím se kulturní činnosti mládeže, například tanečním skupinám či dětským souborům.

1 2 3 4 5 6 7 60 119 178 237