Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Ideon

Město prodá Ideon současnému nájemci

25.11.2016

Zastupitelé města schválili záměr prodeje výstavního centra Ideon, jejímu současnému nájemci, společnosti PVV, s.r.o. Ta by měla za budovu a pozemky zaplatit téměř 20 milionů korun. Město prodej podmiňuje zachováním funkce společenského a výstavního centra na 30 let, do roku 2027 bude mít na budovu Ideonu předkupní právo. Případným prodejem se mu také vrátí k využití podstatná část pozemků, které Ideon obklopují.

Investment Academy.jpg

Seminář Investment Academy nabídl odpovědi na řadu otázek

24.11.2016

Jaká je role veřejné správy v podpoře podnikání či jak by měla města přistupovat k vytvoření ideálního prostředí pro investory. Nejen to zaznělo na vzdělávacím semináři Investment Academy, který připravila ve spolupráci s městem Pardubice a Univerzitou Pardubice agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Ilustrační fotografie_2015

I letos můžete nominovat nejúspěšnější sportovce Pardubicka

24.11.2016

Máte ve svém okolí někoho, kdo by si zasloužil za své sportovní výkony ocenit? Pak jej můžete navrhnout jako kandidáta na vyhlášení mezi Nejúspěšnější sportovce Pardubicka za rok 2016. Nominovaní sportovci či sportovní kolektivy však musí splňovat jistá kritéria. Základní podmínkou je členství ve sportovní organizaci nebo spolku se sídlem na území Pardubického regionu.

časopis Voldánová

Jolana Voldánová zdobí šesté vydání časopisu To jsou Pardubice

23.11.2016

Zimní vydání časopisu To jsou Pardubice má na titulní straně krásnou a známou tvář jedné z předních českých moderátorek. Pro pardubickou rodačku Jolanu Voldánovou nejsou Pardubice pouze rodným městem, ale nadále zůstávají druhým domovem této oblíbené moderátorky.

Logo ITI

Aglomerace vybrala své první projekty

21.11.2016

Dopravní terminál v Přelouči, deset trolejbusů v Hradci Králové a Pardubicích či projekt na digitalizaci knihovního fondu. Řídící výbor ITI Hradecko-pardubické aglomerace vybral na svém 9. jednání své první projekty. Členové Řídícího výboru ITI se rozhodli vydat kladné stanovisko pro čtyři projektové záměry za více než 130 milionů korun.

mládež box

Město podpořilo sportovní kluby dotacemi na vybavení

21.11.2016

Návštěva Olympijského parku Pardubice probudila v řadě pardubických dětí zájem o sport. Projevilo se to ve zvýšeném zájmu o členství v klubech a oddílech, které v době konání letních olympijských her prezentovaly svou činnost právě v pardubickém olympijském parku. Město se rozhodlo tyto kluby finančně podpořit a poskytnout jim příspěvek na další sportovní vybavení.

setkani-pruvodcu-1.jpg

Do Pardubic zavítalo na šedesát zahraničních průvodců

21.11.2016

Takové množství průvodců, jaké se v Pardubicích sešlo minulý týden, se pohromadě jen tak nevidí. V rámci své 18. konference European Federation of Tourist Guide Associations (FEG), tedy Evropské federace asociací turistických průvodců, zavítalo do Historického sálu radnice na 60 profesionálních průvodců cestovního ruchu v Evropě.

oceneni-p.-jirika1.jpg

Lidé často dělají jednu chybu, říká oceněný Jakub Jiřík

16.11.2016

„Ta nehoda vypadala opravdu vážně, takže jsem neváhal a rozhodl se pomoci,“ říká Jakub Jiřík. Díky své rozvážnosti a zkušenostem zhruba před rokem pomohl mladé dívce při dopravní nehodě. Ta upadla do bezvědomí po srážce autobusu s osobním automobilem, ve kterém cestovala. Pan Jiřík jí tak svým pohotovým jednáním zachránil život. Primátor Pardubic Martin Charvát mu dnes proto osobně poděkoval a odměnil jej za jeho hrdinský čin.

Výzvy moderního světa práce.jpg

Radnici včera zaplnili zástupci škol, kariérní poradci i personalisté

16.11.2016

Jak dochází k vytváření kompetencí v praxi? Jak funguje spolupráce škol se zaměstnavateli? Jsou kompetence absolventů dostatečné pro trh práce? To jsou otázky, na které včera společně hledali odpovědi zástupci škol, kariérní poradci, personalisté i další zástupci zaměstnavatelů nejen z Pardubicka během setkání, které v prostorách radnice uspořádalo statutární město Pardubice ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Pardubice a obecně prospěšnou společností EDUin.

rekonstrukce-bytu.jpg

Na seniory čekají nové bytové jednotky i koupelny

16.11.2016

Pardubické domovy pro seniory chtějí svým klientům nabídnout co nejlepší péči. V Domově pro seniory (DpS) na Dubině přibyly bezbariérové balkony a probíhá zde rekonstrukce bytů, v Domově pro seniory U Kostelíčka mají pro změnu nové speciální vany pro imobilní osoby. Celkem bylo do oprav a vybavení obou domů investováno přes 11 milionů korun, přičemž zhruba 5,5 milionu korun poskytly Sociální služby města Pardubic (SsmP) a přibližně 5,5 milionu korun zaplatil magistrát města.

1 2 3 4 5 6 7 13 19 25