Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Automobil

Řidičské průkazy lze měnit ještě v poslední den roku

2.12.2013

Velice exponovaným místem posledních měsíců jsou přepážky pardubického magistrátu s řidičskými průkazy. Nápor klientů, který začal už v létě, souvisí s výměnou řidičských průkazů vydaných od ledna 2001 až do dubna 2004, kterým končí platnost na konci letošního roku.

škola Závodu míru po rekonstrukci

Stavbaři definitivně opustili školu na Závodu míru

2.12.2013

Stavbaři v minulém týdnu ukončili rekonstrukci základní školy na sídlišti Závodu míru a školu definitivně opustili. Práce na zateplování objektu, komplikované nálezem azbestu v plášti některých budov, ukončili o čtvrt roku dříve, než původně plánovali.

Ilustrační foto 3

Pozor na falešné kontrolory!

28.11.2013

Obyvatelé Pardubic by se měli mít na pozoru! Falešní pracovníci Vodovodů a kanalizací Pardubice a.s. (VAK) se v uplynulých měsících objevili u dveří několika bytů našeho města. Chtěli „zkontrolovat“ vodu z vodovodu a následně nabízeli velmi drahé filtry, které by její kvalitu zlepšily. Jedná se však o podvodníky, kteří z lidí chtějí pouze vymámit peníze!

Mesto pro byznys

Nejlepším místem pro podnikání jsou Pardubice

27.11.2013

Rychlá a kvalitní elektronická komunikace s úřady, dostupnost úředníků, vysoký počet podnikatelských subjektů, ale také blízkost dálnice či výše investic do veřejné dopravy vynesly letos Pardubice na první místo srovnávacího výzkumu Město pro byznys Pardubického kraje. V loňském roce město obsadilo v tomto výzkumu páté místo.

kidsmart

Předškoláci z pardubických školek dostanou počítače na míru

27.11.2013

Předškoláci v pardubických mateřských školách dostanou ještě letos 40 počítačových jednotek KidSmart, vyrobených přesně na míru malým uživatelům. Městu je daruje společnost IBM v rámci vzdělávacího projektu, podporujícího počítačovou gramotnost dětí.

vánoce přípravy

Pardubice se chystají na Vánoce

26.11.2013

Čtyři týdny před Vánoci Pardubice finišují s vánoční výzdobou. V pondělí přivezli pracovníci Služeb města Pardubic na Pernštýnské náměstí z Hrobic vánoční strom, v úterý od rána na něj instalovali výzdobu. V neděli se strom slavnostně rozzáří, aby všem připomněl, že začíná advent.

Dětský parlament Rumpík

V Dětském parlamentu se možná rodí nová hvězda

25.11.2013

Jaký je to pocit stát na prknech, která znamenají svět, od pátku vědí i členové pardubického Dětského parlamentu. Na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to je být hercem. Jeden z chlapců, kteří si to, pod vedením Zdeňka Rumpíka, vyzkoušeli, zaujal pardubického herce natolik, že jej pozval do „svého“ Mladého divadelního studia LAIK, fungujícího od září při Východočeském divadle Pardubice.

Tyršovy sady2

Rada schválila vítěze soutěže na revitalizaci Tyršových sadů

25.11.2013

Město Pardubice je připraveno zahájit rekonstrukci Tyršových sadů. Rada města dnes schválila vítěze výběrového řízení na dodavatele revitalizace parku a podzámeckého biotopu, nyní čeká na rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže.

Svatba

Rezervace svateb na rok koně začíná

25.11.2013

Již v prosinci si budou moci snoubenci plánující svatbu na rok 2014 vybrat termín obřadu. Ve středu 4. prosince v 8.00 se na webu města objeví kalendář s termíny pro příští rok. Zároveň začne matrika přijímat i objednávky termínů od snoubenců, kteří přijdou přímo na úřad.

Tyršovy sady2

Komise doporučila firmu na revitalizaci Tyršových sadů

21.11.2013

Hodnotící komise projektu Revitalizace Tyršových sadů na svém jednání ve středu 20. 11. došla k závěru a doporučila Radě města Pardubic v pozici zadavatele vyhlásit vítěze této soutěže. Do rozhodnutí RmP nelze vzhledem k zákonu o veřejných zakázkách podat bližší informace. Radní se na svém mimořádném jednání sejdou v pondělí 25. 11. v 8 hodin ráno.

1 2 3 4 5 6 8 14 21 27