Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

škola Závodu míru po rekonstrukci

Stavbaři definitivně opustili školu na Závodu míru

2.12.2013

Stavbaři v minulém týdnu ukončili rekonstrukci základní školy na sídlišti Závodu míru a školu definitivně opustili. Práce na zateplování objektu, komplikované nálezem azbestu v plášti některých budov, ukončili o čtvrt roku dříve, než původně plánovali.

Ilustrační foto 3

Pozor na falešné kontrolory!

28.11.2013

Obyvatelé Pardubic by se měli mít na pozoru! Falešní pracovníci Vodovodů a kanalizací Pardubice a.s. (VAK) se v uplynulých měsících objevili u dveří několika bytů našeho města. Chtěli „zkontrolovat“ vodu z vodovodu a následně nabízeli velmi drahé filtry, které by její kvalitu zlepšily. Jedná se však o podvodníky, kteří z lidí chtějí pouze vymámit peníze!

Mesto pro byznys

Nejlepším místem pro podnikání jsou Pardubice

27.11.2013

Rychlá a kvalitní elektronická komunikace s úřady, dostupnost úředníků, vysoký počet podnikatelských subjektů, ale také blízkost dálnice či výše investic do veřejné dopravy vynesly letos Pardubice na první místo srovnávacího výzkumu Město pro byznys Pardubického kraje. V loňském roce město obsadilo v tomto výzkumu páté místo.

kidsmart

Předškoláci z pardubických školek dostanou počítače na míru

27.11.2013

Předškoláci v pardubických mateřských školách dostanou ještě letos 40 počítačových jednotek KidSmart, vyrobených přesně na míru malým uživatelům. Městu je daruje společnost IBM v rámci vzdělávacího projektu, podporujícího počítačovou gramotnost dětí.

vánoce přípravy

Pardubice se chystají na Vánoce

26.11.2013

Čtyři týdny před Vánoci Pardubice finišují s vánoční výzdobou. V pondělí přivezli pracovníci Služeb města Pardubic na Pernštýnské náměstí z Hrobic vánoční strom, v úterý od rána na něj instalovali výzdobu. V neděli se strom slavnostně rozzáří, aby všem připomněl, že začíná advent.

Dětský parlament Rumpík

V Dětském parlamentu se možná rodí nová hvězda

25.11.2013

Jaký je to pocit stát na prknech, která znamenají svět, od pátku vědí i členové pardubického Dětského parlamentu. Na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to je být hercem. Jeden z chlapců, kteří si to, pod vedením Zdeňka Rumpíka, vyzkoušeli, zaujal pardubického herce natolik, že jej pozval do „svého“ Mladého divadelního studia LAIK, fungujícího od září při Východočeském divadle Pardubice.

Svatba

Rezervace svateb na rok koně začíná

25.11.2013

Již v prosinci si budou moci snoubenci plánující svatbu na rok 2014 vybrat termín obřadu. Ve středu 4. prosince v 8.00 se na webu města objeví kalendář s termíny pro příští rok. Zároveň začne matrika přijímat i objednávky termínů od snoubenců, kteří přijdou přímo na úřad.

Mag cedule

Dražba městského majetku byla úspěšná, blíží se další

18.11.2013

První kolo dražeb zbytného majetku vyneslo městu zhruba 4,95 milionů korun. Reálné ceny, za které noví vlastníci čtyři objekty koupili, překročily o téměř 1,5 milionu korun ceny vyvolávací. Počátkem prosince Pardubice nabídnou k prodeji další tři objekty.

Kácení

Ve Studáneckém lese pokračují lesnické práce

15.11.2013

Ve Studáneckém lese pokračují výchovné probírky porostů ve věku do 40 a nad 40 let konkrétně v porostech mezi dětským hřištěm, lesní asfaltkou do Spojila a Spojilem. Odstraňovány jsou suché a polámané stromy a prořeďován porost.

Přednádraží

Pardubice představily čtyři možné podoby přednádraží

14.11.2013

Město Pardubice připravuje novou podobu území před vlakovým nádražím. Výsledný projekt, který nabídne nejlepší dopravní řešení, by měl vzejít z návrhů čtyř architektonických kanceláří. Jejich ideovou představu o budoucí podobě tohoto prostoru si nyní můžete prohlédnout na mikrowebu města prednadrazi.pardubice.eu.

1 2 3 4 5 6 7 13 19 25