Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

v1.jpg

O staré vojenské plovárně na Vinici podruhé

4.12.2012

Město Pardubice připravuje už druhé diskuzní setkání nad budoucí podobou parku na Vinici – stará vojenská plovárna. Pracovní workshop se uskuteční 6. prosince od 16.30 v budově bývalé vojenské plovárny. Tématem debaty bude rozpracovaná dokumentace pro územní řízení, která vznikla na základě studie zpracovaná odborem hlavního architekta.

Cena tepla pro Pardubice je kompromisem

30.11.2012

Elektrárny Opatovice ve čtvrtek zveřejnily cenu tepla pro rok 2013. Zvýší se o 6,91 procenta na 352,6 koruny za GJ (uváděno bez DPH). „Původní představa EOP o navýšení byla o několik procent výše, považuji za úspěch, že jsme nakonec našli shodu na 6,9 procenta,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

KOMUNIKÉ

28.11.2012

ze schůze rady konané dne 27. listopadu 2012

spalovna-semtin.jpg

Kraj odložil rozhodnutí o spalovně

28.11.2012

Nejen obyvatelé Pardubic, ale také obcí v širokém okolí čekají s napětím na verdikt krajského úřadu, týkající se vydání integrovaného povolení na rekonstrukci a provoz spalovny nebezpečného a ostatního odpadu v Rybitví. Úřad má na stole nejen žádost společnosti AVE CZ odpadové hospodářství o vydání integrovaného povolení, ale také námitky města Pardubice a dalších obcí, které, společně se samosprávou Pardubického kraje a sdružením Stop spalovně, bojují proti zřízení spalovny. V tomto týdnu krajský úřad řízení na půl roku přerušil. Společnost AVE má během této doby dodat další doklady, mimo jiné studii zdravotních rizik a také územní rozhodnutí ke spalovně.

trnova-sidliste.jpg

Další soudní rozhodnutí ve sporu o uhlí pro Opatovice

27.11.2012

Krajský soud v Ústí nad Labem v úterý projednal návrh společnosti Elektrárny Opatovice (EOP) a vydal předběžné opatření, nařizující společnosti Czech Coal dodávat opatovické elektrárně uhlí po celý rok 2013. Primátorku Pardubic Štěpánku Fraňkovou o výroku soudu informoval předseda představenstva EOP Jan Špringl. Soud tak již podruhé zasáhl do sporu mezi těžaři a energetiky o dodávky paliva pro elektrárnu. Obyvatelé východních Čech, odebírající teplo z EOP, si tak mohou oddechnout. Hrozba přerušení dodávek tepla, nebo skokového nárůstu jeho ceny, je zatím zažehnána

pernstynske-zima2004-12.jpg

Zazvoňte si na Ježíška

27.11.2012

První adventní neděle bude pro pardubické děti důvodem k radosti. Na Pernštýnské náměstí se, po dvoudenních mikulášských trzích, konečně rozzáří vánoční strom a hodiny na Zelené bráně začnou ukrajovat z času zbývajícího do Štědrého večera. Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková, která bude strom rozsvěcet, doufá, že děti, které na náměstí přijdou, přivítají příchod adventu cinkáním zvonečků a rolniček.

imag0589.jpg

Město udělí po 11 letech čestné občanství

26.11.2012

Návštěvníci Východočeského divadla Pardubice budou 1. prosince svědky slavnostního předávání ocenění, udělovaná městem každoročně lidem, kteří se zasloužili o jeho dobré jméno, rozvoj a podobně. Před poslední letošní premiérou pardubického divadla převezme čestné občanství, udělené in memoriam MUDr. Karlu Jičínskému, jeho dcera. Město toto své nejvyšší ocenění letos udělilo po 11 letech. Na scénu vstoupí také Prof. Ing. Ladislav Koudelka DrSc., jehož celoživotní práci ocenili pardubičtí zastupitelé Medailí města Pardubic.

vodaci.jpg

Město zpřehlední systém financování sportu

22.11.2012

Pardubice od příštího roku zpřehlední systém podpory pardubických sportovních klubů. Zatímco dosud získávaly sportovní kluby v Pardubicích finance z Programu podpory sportu a vedle toho další prostředky prostřednictvím dalších přímých či nepřímých dotací, od roku 2013 bude město sporty podporovat pouze prostřednictvím finančně posíleného Programu podpory sportu.

Pasáž původní

Pasáž po dvou letech nakrátko odhalí novou tvář

22.11.2012

Po téměř dvou letech se 20. prosince na jeden den otevře chlouba Pardubic - Machoňova pasáž. Rozvojový fond chce ještě před dokončením rozsáhlé rekonstrukce ukázat veřejnosti, jak moc se secesní památka změnila. Až ji na jaře otevře definitivně, bude již osídlena nájemníky a veřejnost se proto do některých prostor nedostane.

letadlo-valeta-z-eba.jpg

Měření hluku na letišti neprokázala překročení hlukových norem

21.11.2012

Měření hladiny hluku na pardubickém letišti, které prováděla odborná firma počátkem října na základě objednávky armády, neprokázalo překročení hlukových limitů stanovených hygieniky. Primátorku Pardubic a starosty přilehlých obcí o předběžných výsledcích měření informovali zástupci dodavatelské firmy Ekola Group. Konečné výsledky, včetně prezentace, budou k dispozici na přelomu listopadu a prosince.

1 2 3 4 5 6 8 14 21 27