Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

foto-raska-113.jpg

Pardubice ocenily práci Josefa Váni

14.10.2010

Neděle 10. října byla pro žokeje, trenéra a chovatele koní Josefa Váňu dnem triumfů a poct. Dříve, než na pardubickém závodišti získal již sedmé vítězství ve Velké pardubické, byla před hlavní tribunou odhalena jeho socha a u bronzového dvojníka převzal fenomenální žokej z rukou primátora Jaroslava Demla také Medaili města Pardubice.

Den památek láká rok od roku více lidí

14.10.2010

Rekordnímu zájmu návštěvníků se těšily letošní Dny evropského dědictví v Pardubicích. Během jediného dne navštívilo pardubické památky 3701 lidí. Největšímu zájmu se jako obvykle těšil pardubický zámek. Možnosti prohlédnout si zdarma jeho expozice a vystoupat na běžně uzavřenou vyhlídkovou věž využilo během jediného dne 1500 návštěvníků.

Majitelé historických objektů opět dosáhnou na dotace

7.10.2010

Vlastníci kulturních památek v městské památkové zóně v Pardubicích opět dosáhnou na dotace na jejich opravy. Město připravuje nový Programu regenerace městských památkových rezervací a památkových zón, na jehož základě budou moci vlastníci zapojení v tomto programu v roce 2011 žádat o dotace města.

Služby města kontrolují pouliční osvětlení

5.10.2010

Služby města Pardubic sáhly v souvislosti se stářím stožárů veřejného osvětlení k mimořádným kontrolám těch nejstarších. Od poloviny září zkontrolovali pracovníci služeb v Pardubicích 424 stožárů, které jsou staré 30 a více let. Devět z nich museli kvůli pokročilé korozi okamžitě nahradit novými.

Den nemocnice v Pardubické krajské nemocnici, a. s.

4.10.2010

Srdečně vás zveme na Den nemocnice pořádaný v prostorách Pardubické krajské nemocnice, a.s. v pátek 8. 10. 2010 10.00 – 15.00 hod.

Poslední in-line bruslení v tomto roce

4.10.2010

Příznivci kolečkových bruslí budou mít poslední možnost v tomto kalendářním roce zúčastnit se oblíbené akce Pardubice na bruslích. V pondělí 4. října se v 18:00 vydá početný peloton do pardubických ulic na zhruba desetikilometrovou trasu. „Bruslení bude těsně před městskými slavnostmi, proto bych chtěl účastníky vyzvat, aby přišli oblečeni v městských barvách – v červené a bílé,“ uvedl dlouholetý organizátor Michal Zitko. Trasa povede přes třídu Míru směrem ke Gymnáziu, dále pak Dašickou ulicí, po rychlodráze k nádraží, kolem OBI do Polabin a pak zpět na parkoviště u ČEZ Arény.

Zrakový screening předškoláků potvrdil potřebu včasné prevence

1.10.2010

V Pardubicích je už druhým rokem předškolním dětem bezplatně kontrolován zrak. Děje se tak v mateřských školách a ve Sdružení pro ranou péči v Pardubicích pomocí přístroje Plusoptix S08, který byl plně pořízen z prostředků města. A výsledky jsou poměrně znepokojivé. Zatímco dosud byl odborníky udávaný výskyt zrakových vad u předškolních dětí 7 %, screening prováděný v Pardubicích zjistil odchylky u téměř 11 % dětí.

Hledáme svědky nehody

30.9.2010

Oddělení přestupků pardubického magistrátu žádá o pomoc svědky dopravní nehody, k níž došlo počátkem května mezi obcemi Dašice v Čechách a Kostěnice. Nehoda se stala 9. května 2010 okolo 15:05. Na tříramenné křižovatce silnice s vedlejší pozemní komunikací vedoucí do Moravan se střetl malý motocykl tovární značky JAWA Betka a osobní vozidlo značky Renault Laguna.

stredoveke-slavnosti-9.10.jpg

17. ročník Městských slavností v Pardubicích, karneval zábavy pro všechny generace

27.9.2010

Městské slavnosti jako karneval hudby, divadla, tance i návratu do historie jsou již neodmyslitelnou součástí týdne mezi Zlatou přilbou a Velkou pardubickou. Letošní 17. ročník nabízí pestrý program koncertů, divadelních představení, tanečních vystoupení a hlavně zábavy.

Poslanecké platy pro děti a zaplavené

27.9.2010

Pardubice darovaly více než 123 000 korun opuštěným dětem a městu Slatiňany, které v srpnu postihly záplavy. Tyto peníze představují dva poslanecké platy, které do rozpočtu města „poslala“ náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková poté, co byla v červnu zvolena do dolní komory Parlamentu ČR.

1 2 3 4 5 6 9 12 16