Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Zrcadlo umění

Pardubice se znovu stanou zrcadlem amatérského umění

11.6.2018

V polovině června dostane v centru Pardubic znovu prostor amatérská kultura našeho města. Jarní část městských slavností s názvem Zrcadlo umění tradičně představí nadšené jednotlivce i soubory a potěší věrné diváky i náhodné kolemjdoucí. Město nabídne řadu osvědčených i nových prostor k prezentaci umění tanečního, divadelního, hudebního i výtvarného!

logo Pardubic

Příprava na komunální volby začala

11.6.2018

Za necelé čtyři měsíce nás čekají komunální volby. V Pardubicích budeme 5. a 6. října volit tzv. velké zastupitelstvo, tedy 39 nových členů Zastupitelstva města Pardubic a podle místa bydliště ještě zastupitelstvo příslušného městského obvodu. Již nyní mohou volební strany odevzdávat kandidátní listiny, nejzazší termín pro podání je 31. červenec.

kroky bez násilí leták

(K)roky bez násilí pomáhají chránit seniory

9.6.2018

Radnice už druhý rok připravuje akci pro seniory (K)roky bez násilí, jejíž druhý ročník se bude konat 12. června od 13 do 16 hodin se v Bubeníkových sadech.

Spalovna

Radnice nesouhlasí s rozhodnutím ministra ve vztahu ke spalovně

4.6.2018

Platnost nesouhlasného stanoviska s obnovením spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví je v ohrožení. Ministr životního prostředí Richard Brabec totiž zrušil rozhodnutí ministerstva, které nesouhlasné stanovisko EIA potvrdilo. Město však hodlá reagovat a požádat ministra o rozklad svého květnového rozhodnutí.

Senior taxi

První Senior taxíky vyrazily do pardubických ulic

1.6.2018

Cestování po Pardubicích bude pro seniory a handicapované snazší. Senior taxi, speciálně označené vozy uzpůsobené i přepravě vozíčkářů, vyrazily dnes ráno poprvé do městských ulic. První zákazníci jeho služby využili po sedmé hodině ranní.

Radnice

Město řeší kapacity pobytových služeb pro seniory

31.5.2018

Městská populace stárne, stávající kapacita lůžek v pobytových službách není do budoucna dostačující. Pardubice prostřednictvím Sociálních služeb města Pardubic sice zřizují dva domovy pro seniory – DpS U Kostelíčka s DpS Dubina - obě zařízení disponují kapacitou celkem 452 lůžek, toto číslo je však již dnes na hraně a do budoucna určitě stačit nebude.

třída Míru

Do ulic vyjíždějí kropící vozy

30.5.2018

Vlna veder, při níž se teploty v Pardubicích šplhají ke 30 stupňům Celsia, přiměla pardubickou radnici s více než měsíčním předstihem vyslat do ulic města kropící vozy. Počínaje dnešním dopolednem (středa 30. května 2018), budou jednou až dvakrát denně kropit ulice v centru. Toto opatření má osvěžit klima ve městě, ale zejména snížit prašnost a intenzitu přízemního ozónu.

Kůň (Flejšar)

První socha projektu Sculpture line již dorazila do Pardubic

29.5.2018

Z Palackého třídy a dalších míst ve městě se na čas stane galerie, a to díky celorepublikovému projektu Sculpture line. Veřejnost tak na svých cestách, ať už od hlavního nádraží směrem do centra či naopak nebo po parku Na Špici, bude moci potkávat pětici soch známých českých umělců Michala Gabriela, Jaroslava Koléška, Jakuba Flejšara a Stefana Milkova.

Automatické mlýny

Pardubice chtějí odkoupit část mlýnů

28.5.2018

Pardubice mají schválený záměr na koupi pozemku a objektu v areálu Automatických mlýnů, který by měl být následně využit pro Centrální polytechnické dílny (CPD) a Galerii města Pardubic (GAMPA). Město by od vlastníka objektu odkoupilo tu část budovy, jež byla dříve využívána jako sklad balené mouky. Rekonstrukcí a přístavbou by tak Pardubice získaly místo ideální pro budoucí vzdělávací centrum.

Květináče s muškáty

Třídu Míru zdobí stovky muškátů

25.5.2018

Třída Míru na některých svých částech rozkvetla. Mohou za to nově umístěné mobilní květináče, které zde instalovaly Služby města Pardubic. Celkem deset minivěží a dvě velké věže s více jak pětistovkou muškátů nyní zdobí kulatý roh a prostor vedle fontány u sochy Jana Kašpara.

1 2 3 4 5 6 59 117 174 232