Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

logo Pardubic

Město vybralo firmu, která zrekonstruuje nadjezd Kyjevská

22.10.2020

Pardubice už znají firmu, která pro město zajistí rekonstrukci nadjezdu Kyjevská a jejíž jméno je klíčové pro získání dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Ve výběrovém řízení nakonec zvítězilo konsorcium firem Silnice Group a.s. a Společnost T.A.Q., práce na kompletní modernizaci klíčového nadjezdu u pardubické nemocnice by přitom měly odstartovat na jaře roku 2021.

Covid 2

Organizace poskytující sociální služby zatím nápor dotazů občanů zvládají

21.10.2020

Radnice v souvislosti s druhou epidemiologickou vlnou prověřila kapacity všech poskytovatelů sociálních služeb a dalších pomáhajících organizací. Aktualizovala jejich databázi a schopnost pružně reagovat na potřeby občanů Pardubic, aby mohla vytvořit varianty plánu pro případ, že vláda ještě zpřísní protiepidemiologická opatření, nebo pro případ zhoršení situace v krajském městě. Nejvíce rizikovou skupinou, které se opatření patrně nejvíce týkají, jsou stejně jako na jaře senioři.

logo Pardubic

Zastupitelstvo bude jednat v Ideonu

21.10.2020

Zastupitelstvo města Pardubic, které se uskuteční 22. října od 15:00, se nebude konat ve společenském sále radnice, ale v Ideonu. Důvodem je pandemie nemoci covid-19.

Terminál B schvál.verze

Terminál B má stavební povolení

20.10.2020

Nový terminál pro regionální autobusovou dopravu, který bude prakticky navazovat na pardubické vlakové nádraží, získal stavební povolení. Do konce roku by mělo být vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby, která má začít na jaře příštího roku.

Radnice

Budoucí obyvatelé startovacích bytů se budou moci brzy nastěhovat

19.10.2020

„Výherci“, kteří uspěli v zářiovém losování o startovací byty, se budou moci ke konci tohoto roku nastěhovat. Podobu pětadvaceti nájemních smluv, které budou uzavřeny mezi budoucími nájemníky a magistrátem, již odsouhlasila na svém dnešním jednání Rada města Pardubic a vylosovaní žadatelé tak budou moci oslavit letošní Vánoce v novém prostředí.

Deska_magistrát

Magistrát rozšiřuje nabídku online objednávání

15.10.2020

Pardubický magistrát od pondělí 19. října obnovuje objednávání svých klientů prostřednictvím internetové aplikace. Magistrát tím reaguje na zkušenosti z prvního týdne, kdy v rámci vyhlášeného nouzového stavu vláda výrazně omezila úřední hodiny pro veřejnost na dva dny v týdnu a maximálně 5 hodin denně. Nově budou moci objednaní klienti navštívit úřad od pondělí do čtvrtka dle konkrétního času objednání. Neobjednaným bude vyhrazen čas v pondělí a ve středu od 8:00 do 10:00 a odpoledne od 14:00 do 17:00. Výjimkou bude registr vozidel v Černé za Bory, kde pro neobjednané klienty bude registr k dispozici v pondělí od 8:00 do 13:00 a ve středu od 12:00 do 17:00.

MO III Cov

Město přijímá opatření proti šíření covidu

14.10.2020

Město Pardubice přijímá opatření, nezbytná pro boj se šířením onemocnění covid-19. Pro děti rodičů, bez jejichž práce se společnost v současné epidemiologické situaci neobejde, zajistí v době uzavření základních škol provoz v jednom ze svých školských zařízení, pro bezdomovce s nařízenou karanténou, případně potřebou domácí izolace, krátkodobé ubytování.

město - letecký

O děti pracovníků IZS je ve městě postaráno, školy pomohou školkám

14.10.2020

Stejně jako na jaře, během první vlny pandemie koronaviru, i nyní Pardubice pomohou těm rodičům, bez jejichž práce by bylo zvládnutí druhé vlny mnohem náročnější. Na základě usnesení Vlády ČR a dle přijatých opatření hejtmana Pardubického kraje tak pro žáky ve věku od 6 do 10 let vyčlenily ZŠ npor. Eliáše s kapacitou 100 až 120 žáků, v případě, že dojde k uzavření mateřských škol, bude dětem z předškolního vzdělávání zajištěna péče v MŠ Brožíkova s kapacitou 26 dětí.

Zeleňák

Jeden z mostů na Červeňáku bude do konce roku opraven

9.10.2020

Jeden z mostů nacházejících se na území bývalého vojenského cvičiště Červeňák, takzvaný Zeleňák, čekají do konce roku úpravy. Dřevěná mostovka bude vyměněna s tím, že práce by měly být hotovy do konce listopadu a vyjít by měly přibližně na 7,3 milionu korun včetně DPH.

Parkovací automaty - oba

Staré parkovací automaty nahradí nové

8.10.2020

Pardubice ukončily testování nových parkovacích automatů. V listopadu začne dodavatel osazovat novými přístroji parkovací místa ve městě. Na rozdíl od těch stávajících, v nových bude možno hradit parkovné i bezkontaktní kartou a dalšími bezkontaktními metodami.

1 2 3 4 5 6 68 136 203 270