Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

logo Pardubic

Primátor: Nabízím řešení, které může pomoci vlastníkům svítkovských domů

29.8.2018

Jednání primátora Pardubic Martina Charváta se zástupci developerské společnosti, která kvůli nesplnění podmínek územního rozhodnutí a stavebního povolení nemůže zkolaudovat 14 domů ve Svítkově. Jeho nabídka dává určitou naději majitelům rodinných domů v této lokalitě.

Radnice

Město chce pomoci s rekonstrukcí Larischovy vily

29.8.2018

Město, Pardubický kraj a Československá obec legionářská hledají cestu, jak obnovit Larischovu vilu. Odhadované náklady na rekonstrukci této městské kulturní památky, která je ve vlastnictví obce, by měly dosáhnout výše zhruba 70 milionů korun. Pardubice již mají připravený projekt na revitalizaci Památníku Zámeček, cílem nyní je pomoci obci získat finance na rekonstrukci Larischovy vily a expozice obou památek propojit.

25m bazén - staveniště

Bazén bude mít brzy své základy

27.8.2018

Pětadvacetimetrový bazén, který má vyrůst v prostoru mezi pardubickým aquacentrem a Ideonem, bude mít brzy své základy. Veškeré bourací práce na staveništi jsou hotovy, firma Strabag, jež má pro město bazén postavit, minulý týden začala s vrtáním pilot.

Vrtulník Mi-17

Piloti budou na letišti cvičit noční lety

27.8.2018

Centrum leteckého výcviku LOM Praha s.p. bude na pardubickém letišti nacvičovat noční lety. Dva vrtulníky Mi-17 zde budou během září vzlétat mezi 22:00 a 23:00 hodinou a přistávat nejpozději ve 2:00 hodiny ranní. Důvodem mimořádných nočních letů je dvouměsíční výluka, která letiště čeká v měsících říjnu a listopadu.

Schodiště u divadla

Divadlo se již pyšní novými schody

24.8.2018

Po necelých dvou měsících oprav se Východočeské divadlo Pardubice může pochlubit novými schody. Celkové náklady rekonstrukce, jejímž investorem bylo město, vyšly na necelých 1,4 milionu korun včetně DPH. Původní schodiště bylo postaveno spolu s budovou před více jak sty lety. Vzhledem k návštěvnosti divadla není divu, že jednotlivé stupně již byly uvolněné a nestabilní.

město - letecký

Práce na odborných učebnách finišují

23.8.2018

Žáky osmi pardubických základních škol v novém školním roce přivítá 46 nových dílen a učeben přírodovědných předmětů. Některým žákům to ale prodlouží prázdniny. Ve školách probíhá rozsáhlá rekonstrukce odborných učeben, součástí je i vybudování bezbariérového přístupu a zajištění kvalitního internetového připojení do škol.

Masarykovo náměstí

Oprava Masarykova náměstí míří do finále

21.8.2018

Masarykovo náměstí postupně získává novou tvář. Chodník na straně u ČSOB Pojišťovny, jehož rekonstrukci realizovalo město a který náměstí vizuálně propojil s třídou Míru a nedávno rekonstruovanou ulicí 17. listopadu, je hotový. Oprava silnice, kterou zajišťuje Správa a údržba silnic Pardubického kraje, je v polovině.

Sportovní park Pardubice 2018

Sportovní park byl pro rodiny s dětmi tahounem i letos

20.8.2018

Sport a dobrá nálada opět hrály prim ve Sportovním parku Pardubice. Každý den bylo všech dvaadvacet stanovišť obklopeno rodinami s dětmi hned od rána. Vysoká návštěvnost a všudypřítomná pozitivní atmosféra je i po letošní srpnové akci pro pořadatele důvodem k radosti.

Festival chutí, vůní a řemesel

Nádvoří zámku bude patřit Festivalu chutí, vůní a řemesel

16.8.2018

Sportovní park Pardubice tradičně doplňuje i řada doprovodných nesportovních akcí. Také letos budou mít návštěvníci možnost nahlédnout pod pokličku regionálních produktů a řemesel, které na pardubickém zámku představí další, již třetí ročník Festivalu chutí, vůní a řemesel.

Ďáblovi NE!

Ďáblovi NE! připomene roli undergroundu

15.8.2018

Letos je to již padesát let od doby, kdy Československo okupovala vojska Varšavské smlouvy. Pardubice, stejně jako řada dalších měst a obcí v republice, proto chystají hned několik akcí, které mají toto období připomenout. Jednou z nich je i třídenní projekt nazvaný Ďáblovi NE!, poukazující na významnou roli československého undergroundu.

1 2 3 4 5 6 60 119 177 236