Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

radnice strop

Radnice získá svůj starobylý ráz

27.3.2018

Historická pardubická radnice, která právě prochází rekonstrukcí, by měla během nutných oprav získat opět svůj starobylý ráz. Část interiérů bude zrekonstruována do podoby, jakou měla radnice na konci 19. století, kdy byla na Pernštýnském náměstí postavena. Umožnilo to čtvrteční rozhodnutí zastupitelů navýšit rozpočet stavby o 30 milionů korun nevyčerpaných z městského rozpočtu v loňském roce.

Logo ITI

Hradecko-pardubická aglomerace podpořila projekty za téměř 400 milionů korun

26.3.2018

Sedmadvacet projektů z Hradecko-pardubické aglomerace dostalo zelenou a v brzké budoucnosti by mohla začít jejich realizace. Podporu Řídicího výboru ITI získaly investice do základních škol, městské hromadné dopravy, památek nebo rozvoje podnikatelských aktivit. Celkově se jedná o záměry za 385 milionů korun. Ještě letos budou v rámci aglomerace vyhlášené výzvy za další 1,25 miliardy.

Logo ITI

Město je o krok blíže modernizaci odborných učeben

26.3.2018

Většina zhotovitelských firem byla vybrána již v únoru, nyní záměry na modernizaci osmi pardubických základních škol prošly také Řídicím výborem ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Město tedy může na projekty získat dotaci, která by pokryla necelých 100 milionů korun (včetně DPH) z celkových nákladů. Plánované úpravy v hodnotě téměř 195 milionů korun (včetně DPH) se týkají odborných učeben, které budou rekonstruovány a dostanou nové vybavení včetně pomůcek a potřebné techniky.

letiště gate

První let do Alicante startuje sezonu dovolených

23.3.2018

V pondělí zahajuje provoz pravidelná letecká linka z Pardubic do španělského Alicante. S jejím zřízením tak na pardubickém letišti začíná platit nový letový řád. Od června do září mu budou dominovat lety za sluncem. Nejvíce jich bude směřovat do bulharského Burgasu.

Jednání primátorů

Primátoři přijali společnou pozici k budoucnosti integrovaných nástrojů

22.3.2018

Primátoři šestadvaceti statutárních měst České republiky včera v Pardubicích jednomyslně odsouhlasili společné požadavky na podobu budoucího programového období Evropské unie (EU) ze strany největších měst. Výstupem představ je tzv. Poziční dokument statutárních měst České republiky k podobě integrovaných urbánních nástrojů po roce 2020, který obsahuje sedm zásadních principů pro uplatnění integrovaných urbánních nástrojů.

logo Pardubic

Město odvolalo ředitelku Mateřské školy Doubek a Lány na Důlku

21.3.2018

Neúnosnou situací v mateřské škole Doubek, kterou od listopadu loňského roku řeší její zřizovatel, tedy město Pardubice, se v tomto týdnu zabývala rada města. Rozhodla o odvolání Mirky Novákové z funkce ředitelky MŠ Doubek Pardubice – Svítkov a Lány na Důlku k 31. březnu 2018.

Vánoční trhy 2012

Pardubice hledají pořadatele Adventních trhů

20.3.2018

Ačkoliv se už se zimou loučíme, na pardubické radnici jsou Vánoce velmi aktuálním tématem. Konkrétně Vánoční trhy - město totiž hledá nového pořadatele těchto trhů a vyhlásilo výběrové, přesněji koncesní řízení s cílem nalézt dodavatele, který by nahradil v pořadatelství Adventních trhů zaniklé Kulturní centrum Pardubice pro období 2018 -2022.

cyklověž2

Od dubna do cyklověže levněji či zdarma

20.3.2018

S nadcházejícím jarem startuje nová cyklistická sezona. Pardubičtí občané, dojíždějící za prací vlakem a využívající kolo k cestě na nádraží, mohou od 1. dubna parkovat své bicykly bezpečněji a levněji než dosud.

Radar 2

Radar v Rosicích zapůsobil

16.3.2018

Zhruba tři měsíce je ve zkušebním provozu úsekový radar v ulici Generála Svobody v Rosicích, jehož nákup financovalo město. Zdá se, že instalace přístroje, který v silně frekventované ulici nepřetržitě měří rychlost automobilů projíždějících v obou směrech a vozidla hříšníků zaznamená, nese své ovoce.

město - letecký

O startovacích bytech je letos již rozhodnuto

14.3.2018

Pardubice rozdělily další startovací byty. O tom, komu bude celkem pětadvacet bytů pronajato, přitom rozhodlo únorové slosování. Počet žádostí navíc každým rokem stoupá, město jich letos přijalo o zhruba šedesát více než loni. „Výherce“ nyní čekají prohlídky bytů a podpisy nájemních smluv.

1 2 3 4 5 6 58 115 171 228