Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

První chat s primátorem v roce 2008

15.2.2008

Ve středu 20. února budou moci občané opět využít možnost diskutovat s primátorem Pardubic Jaroslavem Demlem a to prostřednictvím internetu. Chat s primátorem, v němž se jej kdokoli může zeptat na cokoli, začne na adrese www.pardubice.eu v 16:00 a potrvá hodinu.

Pilotní projekt vzdělávání sociálních pracovníků má první absolventy

14.2.2008

Téměř 70 lidí počátkem února úspěšně dokončilo roční vzdělávací projekt na posílení dovedností a znalostí sociálních pracovníků v Pardubicích. Projekt za necelé tři miliony korun byl z převážné části financován z evropského sociálního fondu, zhruba půl milionu na něj město získalo od státu. Cílem pilotního projektu, který připravil Magistrát města Pardubic bylo zkvalitnění sociálních služeb ve městě prostřednictvím odborné přípravy těch, kteří je poskytují. Projekt je nyní k dispozici dalším městům.

Město ocenilo nejlepší sportovce Pardubicka za rok 2007

8.2.2008

V hudebním sále pardubické radnice si v tomto týdnu dali dostaveníčko příznivci sportu. Město Pardubice, společně s pardubickou organizací ČSTV, vyhlásilo nejlepší sportovce Pardubicka roku 2007. Město ocenilo výsledky 31 aktivních sportovců a družstev. Za významnou dlouhodobou trenérskou činnost udělilo mimořádné ocenění devětaosmdesátiletému Arnoštovi Křivkovi, zakladateli atletického oddílu RH Pardubice, sportovci a špičkovému trenérovi, který dodnes vede skupinu úspěšných sprintérů. Zvláštní cenou ohodnotilo i mimořádný výkon kanoisty Přemysla Duška, který v loňském roce získal v kategorii veteránů mimo jiné titul mistra světa a mistra Evropy ve vodáckém maratónu.

Správní poplatky budou na Czech POINTu od března nižší

8.2.2008

Od 1.března dojde ke snížení správních poplatků za vydávání výpisů z informačních systémů veřejné správy poskytovaných v projektu Czech POINT. První stránka výpisu bude stát stejně jako dosud 100 korun, částka za každou další stránku výpisu bude snížena z 50 na 20 korun.

S režisérem Strachem o Pardubicích i jeho novém filmu

8.2.2008

Koncem března začnou filmaři v Pardubicích točit nový film ze současnosti Ďáblova lest. Tvůrci slibují, že to bude příběh detektivní a také tajemný. S režisérem Jiřím Strachem jsme se sešli v kavárně, z níž je krásný výhled na velkou část Pernštýnského náměstí. Morový sloup jako na dlani, za ním svítí radnice proteplená předjarním sluncem. Režiséra, který se do Pardubic vrací už s druhým scénářem, se nejde nezeptat na jeho vztah k našemu městu. Pohodlně se opře v ratanhovém křesle, potáhne z nezbytné cigarety a zadívá se na náměstí.

Certifikáty kvality města získalo dalších dvanáct restaurací a hotelů

7.2.2008

Magistrát města Pardubic již podruhé uděloval certifikáty kvality služeb cestovního ruchu. Podle Václava Stárka, generálního sekretáře Asociace hotelů a restaurací České republiky o.s., je udělování certifikátů kvality stále častější. „Rozhodně je toto ocenění pro podnikatele velmi motivující a zavazující,“ řekl.

Certifikát kvality převezme dalších 12 hoteliérů a restauratérů

4.2.2008

Dalších 12 restaurací a ubytovacích zařízení v Pardubicích a okolí se bude pyšnit certifikátem kvality poskytovaných služeb. Jejich majitelé a provozovatelé převezmou certifikát, udělovaný statutárním městem Pardubice, ve středu 6. února na Fóru cestovního ruchu ve společenském sále pardubické radnice. Setkání, které pořádá pardubický magistrát, se zúčastní prakticky všechny subjekty, které mohou rozvoj cestovního ruchu v Pardubicích i na Pardubicku ovlivnit a jejichž spolupráce je nanejvýš žádoucí.

Web města poradí občanům Pardubic při řešení životních situací

4.2.2008

Internetové stránky města Pardubic dostanou novou tvář. Mimo jiné nabídnou svým návštěvníkům i pomoc při řešení životních situací. Na tvorbě nového vzhledu i obsahu městského webu se podíleli sami uživatelé, kteří se zapojili do ankety umístěné na stávajících stránkách.

Pardubické letiště o možnost létat do zahraničí nepřijde

4.2.2008

Deník Mladá fronta Dnes zveřejnil v sobotu 2. února 2008 na regionálních stránkách zprávu s titulkem Mezinárodní letiště ohroženo, který je založen na nepravdivých informacích. Zejména je zcela nepravdivá základní premisa zveřejněné zprávy, a to že: „Pardubicím hrozí, že na mapách střední Evropy přijdou o symbol letadla, který označuje mezinárodní letiště. Pak by se z Pardubic nelétalo na Krétu či Egypta, ale maximálně do Prahy nebo Ostravy.“

Měsíc únor na vojenském letišti

4.2.2008

Na pardubickém letišti pokračuje praktický výcvik pilotů Armády České republiky. Dle sdělení kapitánky Ivy Machové ze správy pardubického letiště je pro měsíc únor plánován na vojenském letišti provoz přibližně ve stejné podobě a rozsahu jako tomu bylo v předcházejícím období.

1 74 146 219 286 287 288 289 290 291