Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Nápady obyvatel Pardubic mohou přispět k rozvoji města

29.2.2008

Všichni obyvatelé Pardubic mohou nyní svými nápady přispět k rozvoji města. Magistrát v těchto dnech sbírá náměty na akce, které by přispěly ke zkrášlení či zlepšení kvality života ve středu města, nebo v sídlištích Dukla a Višňovka. Dobré nápady budou zapracovány do integrovaných plánů rozvoje těchto dvou území. Prostřednictvím integrovaných plánů budou moci Pardubice ze strukturálních fondů Evropské unie čerpat prostředky na realizaci jednotlivých akcí.

Magická data lákají snoubence

27.2.2008

Unikátní datum 29. února využije v Pardubicích ke svatbě devět vdavekchtivých párů. Je to celá polovina všech v únoru sezdaných dvojic. „Tolik svateb v jednom dni obvykle míváme až v letních měsících. Termíny sňatků na „přestupný“ pátek byly velmi rychle obsazené,“ uvedla vedoucí oddělení matriky pardubického magistrátu Zdeňka Havlíčková.

Bezplatné parkování návštěvníků magistrátu končí

27.2.2008

Od dubna přestává platit smlouva mezi městem Pardubice a provozovatelem parkovacího domu Centrum na Karlovině. Návštěvníci magistrátu mohli podle této smlouvy parkovat v tomto objektu dvě hodiny zdarma. Od dubna budou muset i klienti magistrátu v parkovacím domě platit. Při cestách na úřad mohou k odstavení vozu nově využít placeného parkoviště na Tyršově nábřeží, které se od dubna stává parkovištěm záchytným.

Komuniké z rady města konané dne 26. února 2008

27.2.2008

2. Rada města odmítla prodej objektu Ideonu v Jiráskově ulici, o který projevil zájem stávající nájemce. Město nebude o prodeji uvažovat minimálně do doby, než bude zrekonstruován sousední plavecký areál.

Odedneška musí být pardubický perník opravdu z Pardubic

27.2.2008

Pardubický perník, kterým se město pyšní jako jedním ze svých symbolů, musí být od 27. února 2008 vyroben skutečně v Pardubicích. Od tohoto data je totiž tento název chráněn Evropskou unií. Certifikátem potvrzujícím, že Pardubický perník je zapsán v rejstříku chráněných označení původu a chráněných zeměpisných označení, se dnes na pardubické radnici pochlubili zástupci pardubických perníkářů.

Magistrát města Pardubic spolupracuje s Univerzitou Pardubice na pořádání akce International Week

22.2.2008

Univerzita Pardubice pořádá každoročně akci International Week, jejímž cílem je poskytnout studentům a akademickým pracovníkům Univerzity Pardubice podrobné informace o možnostech studia a stáží v zahraničí a široké veřejnosti představit mezinárodní aktivity Univerzity.

Služebna městské policie se stěhuje do nemocnice

22.2.2008

Městští strážníci, kteří mají v současné době služebnu provizorně v zasedací místnosti úřadovny městského obvodu IV (Pardubičky), se v nejbližší době odstěhují do pardubické nemocnice. Prostory pro služebnu poskytne městské policii krajská nemocnice. Zařízení od konce loňského roku využívá služeb strážníků při řešení dopravních problémů ve svém areálu.

Do první třídy se v Pardubicích chystá přes 800 dětí

20.2.2008

Více než 800 dětí usedne letos v září v Pardubicích poprvé do školních lavic. Ve městě a okolních obcích to bude více než 1000 dětí. V Pardubicích přišlo počátkem února k zápisu 816 dětí, další čeká nástup do školy po ročním odkladu. Podle zkušeností z minulých let nastoupí po prázdninách do pardubických základních škol asi 819 prvňáků.

Na podporu cestovního ruchu je v městské pokladně připraven další milion

19.2.2008

Již třetím rokem vypisuje město grantové řízení na podporu cestovního ruchu v Pardubicích. Z fondu, v němž je pro letošní rok 1,085 milionu korun, podpoří soukromé aktivity , které přispějí k rozvoji cestovního ruchu a přivedou do města více turistů. V minulých letech rozdělilo město z fondu mezi žadatele více než dva miliony korun.

1 69 137 204 266 267 268 269 270 271 272