Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

trasa půlmaratonu

Pardubický půlmaraton láká i atlety z partnerských měst

10.4.2015

Vinařský půlmaraton láká běžecké špičky z celého světa. Již řadu let se do něj zapojují i atleti z partnerských a spřátelených měst Pardubic. V sobotu 18. dubna se na více než dvacetikilometrovou trať vydá 22 atletů z pěti evropských měst, která mají k Pardubicím bližší vztah než města ostatní.

Velvyslanec Bulharské republiky

Primátor Martin Charvát přivítal velvyslance Bulharské republiky

9.4.2015

Primátor města Martin Charvát přivítal ve středu v podvečer vzácnou návštěvu – do Pardubic zavítal velvyslanec Bulharské republiky - Jeho Excelence pan Latchezar Petkov.

Ukliďme Česko_oficiální banner

Třetí dubnovou sobotu vyčistí dobrovolníci už po sedmé břehy v Pardubicích – Rosicích nad Labem

8.4.2015

Uklidit levý břeh řeky Labe spolu s břehy vybraných slepých ramen v Rosicích nad Labem. To je účelem druhého ročníku celorepublikové akce „Ukliďme Česko“, ke které se 18. dubna opět připojí i Pardubice. Sedmý městský obvod, který akci organizuje, naplánoval velký úklid od 9. hodiny ranní. Sraz dobrovolníků je u budovy rosického úřadu.

Studentská rada Univerzity na radnici

Primátor Martin Charvát jednal se zástupci Studentské rady Univerzity

8.4.2015

Primátor Martin Charvát a ředitel Dopravního podniku města Pardubic Tomáš Pelikán se dnes na radnici setkali se zástupci Studentské rady Univerzity. Studentská rada přišla s návrhem, zda by ve městě bylo možné prodloužit věk, do kdy mohou studenti denního studia zdejší Univerzity využívat slev na MHD nebo do městského aquacentra. Protože veškeré slevy se dle zákona vztahují na studenty do 26 let, musí požadavky Studentské rady Univerzity Pardubice nejprve projednat orgány města.

radnice při západu slunce

O dotaci z programu regenerace se uchází pět památek

7.4.2015

Pardubice prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón v roce 2015 opět podpoří opravy památkově chráněných objektů v historickém centru. O dotace ze státní a městské kasy se letos uchází pět majitelů historických objektů.

školka-babička 2

Zítra začnou dvoudenní zápisy do pardubických mateřinek

7.4.2015

Mateřské školy v Pardubicích jsou připraveny na první kolo zápisů. Konat se budou ve středu 8. dubna od 8:00 do 16:30 hodin a ve čtvrtek 9. dubna od 8:00 do 11:00 hodin a jsou určeny dětem, které do 31. srpna tohoto roku oslaví třetí narozeniny, a dětem starším. Stejně jako loni se i letos očekává, že k zápisům do školek přijde kolem jednoho tisíce dětí.

Japonský sbor v Pardubicích

Českou republiku a Japonsko spojila hudba

3.4.2015

Japonský sbor Ichikawa chidrens‘ choir zavítal ve čtvrtek odpoledne na pardubickou radnici, kde ho v Historickém sále přivítal náměstek primátora Jakub Rychtecký. Na dvě desítky sboristek zazpívaly dvě písně – jednu typickou japonskou a také českou lidovku. Od 19 hodin pak vystoupil Ichikawa chidrens‘ choir v Sukově síni Domu hudby, a to společně s pardubickým chlapeckým sborem Bonifantes v rámci jedinečného koncertu Česko-Japonského přátelství.

Arnošt z Pardubic vyplouvá v dubnu

Arnošt z Pardubic vyplouvá do letní sezóny!

3.4.2015

Už 11. dubna zahájí svoji další letní sezónu pardubická výletní loď Arnošt z Pardubic, jejímž provozovatelem je Dopravní podnik města Pardubic. Loď popluje stejně jako vloni dle jízdního řádu do Kunětic, Brozan a Srnojed. Připravena je i řada doprovodných akcí.

Instalace modrých světel_01

Pardubice se připojí ke Světovému dni autismu – radnice bude svítit modře

31.3.2015

Pardubická radnice bude po dvě noci svítit modře. Město se připojilo ke Světovému dni porozumění autismu, k němuž se váže právě tato barva symbolizující komunikaci a sebevyjádření – oblast, s níž mají lidé s autismem největší potíže.

pardubice-logo-1c.jpg

Pardubické školy žádají o dotace na zabezpečení budov

31.3.2015

Pardubické základní a mateřské školy požádají o dotace na zabezpečení svých budov. Program vypsalo ministerstvo školství v návaznosti na loňskou tragédii ve škole ve Žďáru nad Sázavou, při níž přišel o život šestnáctiletý student. Zabezpečení 46 pardubických školských budov bude stát přibližně 1,84 miliony korun.

1 8 15 20 21 22 23 24 25 26 28