Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Velká pardubická

Po závodech všestrannosti odstartuje dostihová sezona!

17.4.2015

Dostihové závodiště v Pardubicích je nachystáno na novou sezonu. Po dlouhé zimní přestávce ji jako každý rok otevřely hobby parkurové závody. O nadcházejícím víkendu, tedy 18. a 19. dubna, na ně naváže Jarní všestrannost, první květnový víkend pak přijdou na řadu parkurové závody Cena města Pardubic a v tradiční termín 8. května už začne sezóna dostihová.

Jednání radních dvou metropolí

Metropole východních Čech budou pokračovat ve spolupráci a rozvoji Hradubické oblasti

15.4.2015

První společné pracovní setkání v novém volebním období mají za sebou radní obou krajských měst ve východních Čechách. Pardubický primátor Martin Charvát pozval na úterý 14. dubna do města perníku Radu města Hradce Králové v čele s primátorem Zdeňkem Finkem. Obě města shodně vnímají poslední roky proklamovanou vizi úzké spolupráce a budou pokračovat v započaté práci na dopravních, ekologických, vzdělávacích i kulturních projektech.

Pardubice na bruslích

Pardubice se vracejí na inline brusle

15.4.2015

Pardubice po roční přestávce obnovují tradici společných vyjížděk inline bruslařů. První letošní Pardubice na bruslích odstartují 24. května v 16:00 z třídy Míru. Společné bruslení v ulicích, které organizuje město již řadu let, láká do ulic Pardubic stovky milovníků tohoto sportu. V loňském roce byla kontinuita akce přerušena kvůli opravám několika frekventovaných ulic.

noční Pernštýnské náměstí

Kra Kra zahrádka a ty druhé

15.4.2015

MfDnes věnovala 13. dubna značný prostor tématu pardubických předzahrádek. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně složitou problematiku a některé informace nebyly uvedeny přesně, nabízíme ucelené vysvětlení.

Centrum pro autismus Z PASTI Pardubice

Centrum pro autismus Z PASti je slavnostně otevřeno

15.4.2015

V úterý bylo u příležitosti Dne otevřených dveří slavnostně otevřeno pardubické Centrum pro autismus Z PASti, které funguje při Rodinném integračním centru v Polabinách. Město Pardubice podpořilo téměř 400 tisíci jak samotný vznik centra a nákup jeho speciálního vybavení, tak letos dotuje částkou převyšující 300 tisíc korun i jeho služby. Slavnostního otevření Centra pro autismus Z PASti se zúčastnili náměstci primátora Jakub Rychtecký a Jan Řehounek.

Den S_primátorem města

Člen Dětského parlamentu prožil den s primátorem Martinem Charvátem

14.4.2015

„ Jeden den S…“. Tak se nazývá speciální akce, kterou připravil odbor školství, kultury a sportu i letos pro vybrané členy Dětského parlamentu Pardubice. Již třetí ročník této u dětí velmi oblíbené akce se koná díky pochopení a souhlasu 20 ředitelů významných organizací města či jeho vedení. Vybraný delegát stráví vždy jeden pracovní den s některou z pardubických osobností. Co obnáší primátorský post, jaké má hlava města povinnosti a co všechno musí během jednoho pracovního dne stihnout, zjistil včera Petr Kučera, žák 8. třídy dubinské základní školy.

vizualizace café

S Tyršovými sady se otevře i kavárna s výhledem na park

14.4.2015

V Tyršových sadech už devět měsíců „hospodaří“ stavební firma. Práce jdou podle plánu a do konce června by měla být hotova revitalizace parku, o měsíc později také kavárna, která by mohla být jeho korunou. Město v současné době hledá nájemce kavárny, nevylučuje však ani prodej objektu.

Kniha o perníku

Nová kniha o perníku a starých perníkářských formách

14.4.2015

Pardubice letos voní perníkem víc než kdy jindy. Město vydalo novou publikaci o tomto lahodném medovém pečivu, které je už po desetiletí jedním ze symbolů Pardubic. Kniha „Pardubice – město perníku“ je plná krásných fotografií, ale hlavně zajímavostí o historii perníku a perníkářských formách. Jako dárek ji občané města i jeho návštěvníci dostanou v Turistickém informačním centru pod Zelenou bránou při koupi některého ze suvenýrů z Pardubic a Pardubického kraje.

pardubice-logo-1c.jpg

Primátor Pardubic chce náměstí Jana Kašpara

13.4.2015

Primátor Pardubic Martin Charvát chce zahájit kroky a procesy k vytvoření náměstí Jana Kašpara na zrekonstruované pardubické třídě Míru. Pardubický rodák, průkopník české aviatiky dodnes nemá ve svém rodném městě důstojný pomník. Náměstí Jana Kašpara by mělo vzniknout na prostranství mezi budovou České pojišťovny a palácem Magnum, které plánovaně vzniklo při projektování rekonstrukce třídy Míru.

pardubice-logo-1c.jpg

Projekt 300 stojanů pro Pardubice zlepší parkování kol ve městě

13.4.2015

Pardubice chtějí v centru města zvýšit počet kvalitních stojanů na jízdní kola. Projekt 300 stojanů pro Pardubice počítá celkem s 632 místy pro uzamčení bicyklu. K novým stojanům bude možné kolo opřít a připevnit v místě rámu. Instalovány budou nejen tam, kde dosud cyklistům k parkování chybí, ale počítá se i s tím, že nahradí většinu stojanů nevyhovujících.

1 8 16 20 21 22 23 24 25 26 30