Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

riian-vanhakaupunki.jpg

Na pardubickém zámku se představí Riga secesní

23.1.2012

Do hlavního město Lotyšska, jehož historické centrum patří mezi kulturní dědictví UNESCO, mohou na chvíli nahlédnout obyvatelé a návštěvníci pardubického zámku. Od 26. ledna do 26. února zde bude otevřena výstava Rižská secesní architektura. Riga se vyznačuje výraznou secesní architekturou, tvořící zhruba 40 procent centrální zástavby města, které je tak porovnatelné s městy jako Vídeň, Petrohrad nebo Barcelona.

radnice.jpg

Stanovisko Magistrátu města Pardubice k reportáži odvysílané TV Prima Family

23.1.2012

TV Prima Family odvysílala v pátek 20. lednav hlavní zpravodajské relaci reportáž o údajně kontroverzním rozhodnutí pardubického magistrátu, který měl pokutovat dívku, jíž byl ukraden občanský průkaz. Přestože redaktorka TV Prima Family mohla získat všechny potřebné informace pro to, aby natočila objektivní reportáž, spokojila se s tvrzením jedné strany a případ ve své reportáži hrubě zkreslila.

zahajeni-skolniho-roku-64.jpg

Školy získají miliony na zkvalitnění výuky

19.1.2012

Pardubické základní školy získají z prostředků Evropské unie a státního rozpočtu 35,3 miliony korun na zkvalitnění výuky. V loňském roce obdržely zálohy v celkové výši zhruba 20 milionů korun.

kone.jpg

Prohlášení k Dostihovému spolku, a. s. a k dostihům v Pardubicích

18.1.2012

Vedení města Pardubice bude i nadále činit kroky směřující ke stabilizaci akciové společnosti Dostihový spolek, v níž je majoritním akcionářem. Současně se bude zabývat i nabídkami pana Josefa Váni a jeho partnerů, kteří chtějí vstoupit do pořádání dostihů v Pardubicích.

p6031067.jpg

V březnu zaplní obřadní síň pardubická miminka

18.1.2012

Narozených dětí pomalu ubývá, vítání malých občánků je však stále oblíbené. V pardubické porodnici se v roce 2011 narodilo 1524 dětí, pouze 649 z nich však má s místem narození shodné i bydliště. Většina z nich zahájí svůj „společenský život“ v obřadní síň pardubické radnice, v níž se konají svatby, ale ve které město také tradičně vítá své malé občánky. První děti letos v obřadní síni představitelé města přivítají v polovině března.

velka-pardubicka-prekazka-drop.jpg

Za termínovou kolizi Velké pardubické a Zlaté přilby nemůže město, natož magistrát

17.1.2012

Dvě nejvýznamnější sportovní akce, které se v Pardubicích konají, se mají letos uskutečnit ve stejný den. Město se snažilo této nešťastně kolizi zabránit, konečná rozhodnutí jsou však na subjektech, které městu nijak nepodléhají, a nemůže jim tedy nic nařizovat. Vedení města se přesto ještě pokusí dalšími jednáními zmiňovanou kolizi odvrátit. Jak ale k celé situaci došlo?

dsc-6333.jpg

Komuniké

11.1.2012

z 29. Řádného jednání Rady města Pardubice, 10. 1. 2012

dsc-4364.jpg

Pardubice se připojí k Pernštejnskému roku 2012

10.1.2012

V Lobkowickém paláci na Pražském hradě bude ve středu 11. ledna slavnostně zahájený Pernštejnský rok 2012. Celorepubliková akce, ke které se připojí i Pardubice, bude odstartována v den připomenutím svatby dvou předních představitelů českých šlechtických rodin 16. století – Polyxeny z Pernštejna a Viléma z Rožmberka. Přímo 11. ledna uplyne od této události 425 let a na Pražském hradě, za účasti představitelů města Pardubice, dojde k symbolickému převzetí štafety končícího Rožmberského roku a představení podoby navazujícího projektu, kterým bude právě Pernštejnský rok.

img-2627.jpg

V dubinské škole se děti naučí i hospodařit

10.1.2012

V základní škole na Dubině získávají děti nejen znalosti v běžných vyučovacích předmětech, ale také vědomosti, které jim usnadní orientaci ve světě financí. Škola se v roce 2010 zapojila do projektu Rozumíme penězům, který, s cílem zvýšit finanční gramotnost obyvatel České republiky, organizuje občanské sdruže­ní AISIS. Do tohoto projektu se zatím zapojily pouze dvě pardubické ZŠ.

z-imezek-01.jpg

Pietní shromáždění pamětníku v Památníku Zámeček

9.1.2012

V pondělí 9. ledna se uskutečnilo pietní setkáním pamětníků paravýsadku Silver A, ležácké tragédie a pardubického odboje. V areálu Památníku Zámeček si účastnicí připomněli rok 70. výročí heydrichiády. Mezi účastníky byli i některé přeživší lidické a ležácké děti, pamětníci a jejich potomci. Setkání se uskutečnilo přesně sedmdesát let poté, co 9. ledna 1943 došlo k prvnímu pokusu o radiové spojení s Anglií prostřednictvím vysílačky Libuše, obsluhované radistou Jiřím Potůčkem.

1 7 13 18 20 21 22 23 24