Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pardubický babybox začne sloužit 29. července

13.6.2008

V pardubické nemocnici bude instalován babybox, do něhož mohou matky ve složité situaci anonymně odložit dítě. Sloužit začne v úterý 29. července. „Tento týden jsme podepsali smlouvu s pardubickou krajskou nemocnicí. Zřízení bude financovat, stejně jako u všech ostatních babyboxů v ČR, občanské sdružení Babybox pro odložené děti, nemocnice bude zajišťovat provoz,“ řekl předseda sdružení Ludvík Hess.

Folklorní festival zahájí osmnáctá Pernštýnská no

5.6.2008

Již po osmnácté ožije v pátek 6. června historické centrum Pardubic folklorem. Historické Pernštýnské náměstí i jeho okolí na jednu noc ožije velkým staročeským jarmarkem spojeným s ukázkami a prodejem prací lidových výrobců a ochutnávkami staročeských jídel a nápojů. Na dvou hudebních scénách budou soupeřit o přízeň posluchačů folklórní soubory z celé České republiky i hosté ze Slovenska. Hudba a zpěv rozezní i atrium radnice a Příhrádek. Chybět nebudou ani oblíbené Zpívající brány, které Pernštýnskou noc zakončí. Písničky na dobrou noc zazní u Zelené brány a brány na Příhrádku.

Integrovaný plán rozvoje města – území Střed města

5.6.2008

V současné době probíhá příprava Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) se zaměřením na území středu města. Integrovaný plán se připravuje na období 2007-2013, což je aktuální programovací období Evropské unie. V těchto dnech město vyhlašuje druhé kolo doplňující veřejné výzvy, jehož prostřednictvím bude mít široká veřejnost znovu příležitost zapojit se do přípravy IPRM.

Komuniké z rady konané dne 3. června 2008

4.6.2008

6. V souvislosti se schváleným principem postupného odstraňování dvouinstančního systému státní správy ve městě rada schválila zřízení pracovní skupiny, která nejpozději do konce června zadá zpracování analýzy současného organizačního uspořádání. Analýzu vypracuje externí organizace působící ve veřejné správě podle výběru a zadání skupiny, v níž jsou, vedle tajemníka magistrátu, zastoupeny koaliční strany, zástupci městských obvodů a tajemníků MO. Analýza má být zpracována nejpozději do 31. října 2008 a definitivní rozhodnutí o konkrétních úpravách Statutu města by tak mělo padnout ještě v rámci tohoto roku.

Namísto renomovaných fotografů „obsadí“ kalendář amatéři

3.6.2008

Nejzajímavější zákoutí města a okamžiky v životě jeho obyvatel budou zachyceny v kalendáři města Pardubice na rok 2009. Kalendář nebude složen s fotografií renomovaných umělců, ale amatérských fotografů. Město na jeho výrobu využije snímky ze tří ročníků fotosoutěže, kterou od roku 2006 vyhlašuje městský Zpravodaj. Z nejzajímavějších záběrů sestaví nejen nástěnný, ale také stolní kalendář.

Za 13 měsíců se uzavře plavecký areál, otevře napřesrok

30.5.2008

Zhruba za 13 měsíců se vyprázdní pardubický plavecký areál. Plavce v něm vystřídají dělníci. Areál, jehož stavba začala před 40 lety, čeká rozsáhlá rekonstrukce. Sloužit začne zhruba za rok, již jako moderní zařízení s aquaparkem, bazény, wellnes centrem a podobně. Modernizace areálu přijde podle hrubých odhadů na 450 milionů korun. Město chce na modernizaci plaveckého areálu získat prostředky z fondů Evropské unie. Proto projekt zařadilo do integrovaného plánu rozvoje města.

Večerní bruslení centrem Pardubic

28.5.2008

Akce s šestiletou tradicí nazvaná Pardubice na bruslích pokračuje v pondělí 2. června ve 20:00. Sraz účastníků bude na parkovišti u ČEZ arény, kde bude start i cíl projížďky. Na zajištění průběhu akce budou dohlížet strážníci městské policie.

Charita dostala od energetiků novou Fabii

23.5.2008

Pardubická Charita bude poprvé ve své historii využívat při poskytování sociálních služeb nový spolehlivý vůz. Dvě bílé Fabie dnes představitelům Charity Pardubice a Hradec Králové předal ředitel opatovické elektrárny a člen představenstva společnosti International Power Opatovice James Haggan. „… Chceme se chovat jako dobrý soused a přispívat ve svém okolí k rozvoji zejména v oblasti zdraví a vzdělávání. Proto podporujeme místní Charity, které lidem poskytují neocenitelnou pomoc,“ řekl Haggan při slavnostním předávání klíčů od vozu.

Na pardubickém nádraží zastaví transport smrti

22.5.2008

Na pardubickém nádraží se v příštím týdnu zastaví historická vlaková souprava, připomínající transporty téměř 58 tisíc slovenských židů do koncentračních táborů. Putovní výstavu připravilo při příležitosti 66. výročí začátků deportací v loňském roce Muzeum Slovenského národního povstání, letos výstava putuje po České republice. Má zejména mladým lidem přiblížit tragické osudy Židů v období let 1939 až 1945. V Pardubicích, kudy během druhé světové války projelo několik transportů smrti, se výstava zdrží od 26. do 30. května.

Pardubice ovládnou dudáci

21.5.2008

V sobotu 24. května zavládne před pardubickou radnicí až mystická atmosféra. V rámci Britského dne na dostihovém závodišti do Pardubic zavítá návštěva ze spřáteleného skotského regionu East Lothian.

1 60 119 178 225 226 227 228 229 230 231 237