Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

10 let pardubického Seniorcentra

14.4.2008

V dubnu uplynulo již deset let od založení Seniorcentra v Pardubicích. Kromě Rady seniorů a 24 klubů seniorů je to jeden ze tří pilířů seniorských aktivit ve městě. Kulaté jubileum oslavili senioři v Seniorcentru počátkem dubna setkáním při zpěvu a tanci. Nechyběla ocenění seniorů, kteří pomáhali a pomáhají svou prací výbornému fungování Seniorcentra.

Město přidá na opravu Kostelíčka a fary přes 400.000 korun

10.4.2008

Pardubický magistrát přidá letos na opravu fary a Kostelíčka více než 400.000 korun. Záchrana obou kulturních památek je součástí Programu regenerace městské památkové rezervace, na níž město vyčlenilo, stejně jako v loňském roce, milion korun. Stát letos na obnovu pardubické památkové zóny přidá 400.000 korun. S podporou z programu regenerace bude v roce 2008 opraveno sedm soukromých a církevních objektů. Jejich vlastníci do regenerace vloží více než 2,6 milionu korun.

Pardubičtí Romové oslavili svůj dnešní svátek v předstihu

8.4.2008

Na 8. duben připadá mezinárodní den Romů. Pardubičtí Romové jej oslavili v předstihu již v neděli. V nově zrekonstruovaném vnitrobloku v Husově ulici se sešlo na 200 lidí. Připomněli si společný původ, historii i kulturní dědictví Romů. Mezinárodní den Romů slouží k připomenutí identity tohoto etnika. V České republice se slaví od roku 2001.

Komuniké z rady města konané dne 8. dubna 2008

8.4.2008

1. Rada města schválila strategii rozvoje Pardubické karty pro roky 2008-2010. Pardubická karta bude sloužit jako multifunkční produkt, například na základních školách k zaplacení stravování, případně ke vstupu do jednotlivých pavilonů školy. Výhledově by mohla být Pardubická karta zapojena do systému úhrad volnočasových aktivit (plavecký areál, knihovna, apod.), k placení parkovného či jako součást docházkového systém ve všech budovách magistrátu.

Změny na radnici pokračují personálními audity

7.4.2008

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil 12 pracovních míst, v současné době zaměstnává 344 úředníků. Podle tajemníka Martina Růžičky však není tento stav definitivní. Magistrát totiž teprve čekají personální a procesní audity, jejichž výsledky rozhodnou o dalším směřování personální politiky na radnici.

Vyjádření primátora Pardubic ke kácení stromů u obchodního centra OBI

3.4.2008

Vážení spoluobčané, předkládám vám své vyjádření k případu, který se opakovaně objevil v médiích a který se týká kontroverzního kácení stromů na levém břehu Labe u obchodního centra OBI. Je zcela nepochybné, že za kácení je plně zodpovědný Úřad městského obvodu 1, v jehož čele stojí paní starostka Hana Tomanová. Avšak vzhledem k tomu, že paní starostka mlčky přihlíží k doslova diletantskému přístupu příslušných úředníků ÚMO 1, rozhodl jsem se, že já k této věci mlčet nebudu.

Koncem dubna pardubické letiště na pár dní ztichne

2.4.2008

Vojenské letiště v Pardubicích bude v prvních třech dubnových týdnech v permanenci. Ve čtvrtém týdnu zcela utichne. Vyplývá to z informací, které městu pravidelně poskytuje správa letiště.

I pardubický registr vozidel se potýká s problémy

2.4.2008

Registr motorových vozidel v Pardubicích se od pondělí potýká se stejnými problémy, jako registry v jiných městech. Systém registrace automobilů do centrální databáze stále není plně funkční. Vázne spojení mezi registrem a schengenským informačním systémem (SIS), bez něhož úředníci nemohou vozy do systému zapsat. Kdy si lidé budou moci nová vozidla bez problémů „přihlásit“, úředníci zatím nevědí.

V celostátní evidenci je i 34 válečných hrobů z Pardubicka

1.4.2008

V Pardubicích a jejich okolí je 34 válečných hrobů, v nichž jsou uloženy ostatky 3627 obětí několika válečných konfliktů. Ve většině případů je totožnost pohřbených neznámá. Zatímco u obětí prusko-rakouské či první světové války se zřejmě už nikdy nedozvíme víc o lidech, kteří zde zemřeli, neznámí mrtví z druhé světové války ještě mohou získat zpět svou identitu. I dnes se totiž objevují dokumenty, které mohou příbuzné přivést na stopu předků. V hledání jim pomůže web ministerstva obrany, na němž budou zveřejněny všechny dostupné údaje o válečných hrobech.

První letošní bruslení

31.3.2008

První letošní příležitost pro organizované bruslení ulicemi Pardubic budou mít příznivci in-line bruslí již v pondělí 7. dubna. Tradiční akce „Pardubice na bruslích“se uskuteční od 18:00 hodin. Sraz bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény, kde bude i cíl projížďky.

1 59 118 176 225 226 227 228 229 230 231 234