Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Změny na radnici pokračují personálními audity

7.4.2008

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil 12 pracovních míst, v současné době zaměstnává 344 úředníků. Podle tajemníka Martina Růžičky však není tento stav definitivní. Magistrát totiž teprve čekají personální a procesní audity, jejichž výsledky rozhodnou o dalším směřování personální politiky na radnici.

Vyjádření primátora Pardubic ke kácení stromů u obchodního centra OBI

3.4.2008

Vážení spoluobčané, předkládám vám své vyjádření k případu, který se opakovaně objevil v médiích a který se týká kontroverzního kácení stromů na levém břehu Labe u obchodního centra OBI. Je zcela nepochybné, že za kácení je plně zodpovědný Úřad městského obvodu 1, v jehož čele stojí paní starostka Hana Tomanová. Avšak vzhledem k tomu, že paní starostka mlčky přihlíží k doslova diletantskému přístupu příslušných úředníků ÚMO 1, rozhodl jsem se, že já k této věci mlčet nebudu.

Koncem dubna pardubické letiště na pár dní ztichne

2.4.2008

Vojenské letiště v Pardubicích bude v prvních třech dubnových týdnech v permanenci. Ve čtvrtém týdnu zcela utichne. Vyplývá to z informací, které městu pravidelně poskytuje správa letiště.

I pardubický registr vozidel se potýká s problémy

2.4.2008

Registr motorových vozidel v Pardubicích se od pondělí potýká se stejnými problémy, jako registry v jiných městech. Systém registrace automobilů do centrální databáze stále není plně funkční. Vázne spojení mezi registrem a schengenským informačním systémem (SIS), bez něhož úředníci nemohou vozy do systému zapsat. Kdy si lidé budou moci nová vozidla bez problémů „přihlásit“, úředníci zatím nevědí.

V celostátní evidenci je i 34 válečných hrobů z Pardubicka

1.4.2008

V Pardubicích a jejich okolí je 34 válečných hrobů, v nichž jsou uloženy ostatky 3627 obětí několika válečných konfliktů. Ve většině případů je totožnost pohřbených neznámá. Zatímco u obětí prusko-rakouské či první světové války se zřejmě už nikdy nedozvíme víc o lidech, kteří zde zemřeli, neznámí mrtví z druhé světové války ještě mohou získat zpět svou identitu. I dnes se totiž objevují dokumenty, které mohou příbuzné přivést na stopu předků. V hledání jim pomůže web ministerstva obrany, na němž budou zveřejněny všechny dostupné údaje o válečných hrobech.

První letošní bruslení

31.3.2008

První letošní příležitost pro organizované bruslení ulicemi Pardubic budou mít příznivci in-line bruslí již v pondělí 7. dubna. Tradiční akce „Pardubice na bruslích“se uskuteční od 18:00 hodin. Sraz bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény, kde bude i cíl projížďky.

Nejlepší pedagogové Pardubic převzali ocenění

28.3.2008

Ocenění města převzali v předvečer výročí narození J. A. Komenského ve společenském sále radnice nejlepší pedagogové Pardubic. S oceňováním nejlepších učitelů základních a mateřských škol a domů dětí a mládeže, začalo město v loňském roce.

Komuniké z rady města konané dne 25. března 2008

26.3.2008

6. Rada města, v souladu se zákonem o veřejných zakázkách, schválila zpracovatele Integrovaného plánu rozvoje města Pardubice. Plány pro území sídliště Dukla, středu města a pro modernizaci městské veřejné správy zpracuje Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje.

Filmaři „loví“ kompars mezi pardubickými občany

25.3.2008

„Lidí na přednášku už máme dost, teď bych potřeboval policisty,“ usoudil zhruba dvě hodiny po zahájení castingu pro nový televizní film vedoucí komparsu. „Můžete být policistkou v uniformě nebo v civilu,“ nabídl roli drobné blondýnce. Než se dívka nadála, dostala instrukce kdy a kam se má dostavit a co ji tam čeká a její fotografie rozšířila databázi komparsistů. Stejně jako dalších sedm desítek pardubických občanů se možná objeví na jaře příštího roku v novém filmu Jiřího Stracha Ďáblova lest.

V městských lesích je v plném proudu likvidace polomů

20.3.2008

V plném proudu je likvidace škod, které počátkem března způsobila v městských lesích vichřice Emma. Lesní společnost, která polomy likviduje, si na pomoc vzala těžkou techniku. Ta těžbu urychlí a navíc minimalizuje rizika hrozící těžařům při likvidaci polomů. Škodu, kterou Emma v městských lesích způsobila, správci odhadují na půl milionu korun. Záleží i na ceně, za níž se jim dřevo z polomů podaří prodat. Z městských lesů je třeba vytěžit zhruba 1500 metrů krychlových dřevní hmoty, což představuje zhruba tři čtvrtiny roční plánované těžby.

1 59 117 174 224 225 226 227 228 229 230 232