Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Činnost na letišti v měsíci květnu

5.5.2008

Výcvik na vojenském letišti v Pardubicích bude v měsíci květnu přibližně ve stejném rozsahu jako v předchozím období. Létání bude probíhat na všech typech letounů provozovaných na zdejším letišti v pracovních dnech mimo pátků v době od 9:00 do 23:00. „Stejně jako v dubnu i v tomto měsíci dojde k výraznému omezení letového provozu z technických důvodů. Provoz vojenských letounů bude zastaven mezi 19. a 23. květnem,“ uvedla kapitánka Iva Machová.

Další akce Pardubice na bruslích

5.5.2008

Příznivci in-line bruslí se mohou těšit na další akci Pardubice na bruslích. Příležitost pro organizované bruslení budou mít ve čtvrtek 8. května a to v rámci atletického meetingu Patnáctka hvězdy Pardubice. Sraz bruslařů je v 10:00 hodin tentokrát u atletického stadionu na Dukle, kde bude start i cíl projížďky na in-line bruslích. Na bezpečnou jízdu bruslařů budou jako vždy dohlížet strážníci městské policie Pardubice.

Červnové Pardubice budou plné zábavy a umění

5.5.2008

Pardubice budou v červnu roztančeným a rozezpívaným městem. Zejména v jeho centru se budou obyvatelé i návštěvníci Pardubic setkávat s různými formami umění téměř na každém kroku. Tradiční červnový maratón zábavy odstartuje v pátek 6. června již 18. Pernštýnská noc. Pak už se ve městě bude zpívat, tančit, muzicírovat i hrát divadlo až do 19. června.

Factum Invenio: Většina obyvatel Pardubic si myslí, že život ve městě se zlepšuje

2.5.2008

Většina obyvatel Pardubic si myslí, že se život ve městě zlepšuje. Zjistila to agentura Factum Invenio, která v průběhu března a dubna provedla v Pardubicích rozsáhlý průzkum veřejného mínění. Největším problémem Pardubic je podle mínění občanů doprava; uvedla ji více než pětina lidí (22 %). K velkým problémům patří také životní prostředí a parkování. Obyvatelé Pardubic se o činnost volených zástupců města ani svého obvodu příliš nezajímají. O volené zástupce Pardubic se zajímá 30 % osob, o zastupitele městských obvodů 37 % osob. Jméno primátora Pardubic dokázalo správně uvést 77 % osob. Jméno starosty svého obvodu dokázala uvést necelá polovina osob, ovšem v některých případech nebyly odpovědi správné.

Do lesa u Černé za Bory vyrazili dřevorubci

29.4.2008

Za asistence městské policie začali v úterý 29. dubna dřevorubci uvolňovat prostor pro cyklostezku do Černé za Bory. Kácet budou na pravé straně Průmyslové ulice, ve směru od Pardubic, kde musí během dvou týdnů vymýtit zhruba 300 metrů dlouhý pás lesa. Vzhledem k tomu, že budou porážet stromy v blízkosti silnice, neobejdou se bez pomoci strážníků.

Zastupitelé schválili prodej akcií HC MOELLER PARDUBICE

25.4.2008

Zastupitelstvo města Pardubic na svém zasedání ve středu 23.dubna 2008 schválilo prodej akcií společnosti HC MOELLER PARDUBICE a.s. ve výši 50,11% za cenu 25 milionů korun Romanu Šmidberskému.

Charitativní projekty získají prostor v Mázhauzu

24.4.2008

Výstavy charitativního charakteru, ale i díla žáků základních uměleckých škol, amatérských fotografů a podobně získají od příštího roku nové prostory. Veřejnost je bude moci vidět v galerii Mázhauz. Mladé umění, které v Mázhauzu v posledních letech dostávalo prostor, má podle náměstkyně Štěpánky Fraňkové možnost se prezentovat například v prostorách Divadla 29.

Historické centrum v létě oživí dvě nové akce

24.4.2008

Prázdninové Pardubice oživí letos v létě tři kulturní akce. Podporu ze zvláštního grantu získá pro Pardubice již tradiční letní kino v Tyršových sadech a dvě zcela nové akce, které oživí Příhrádek. Obyvatelé i návštěvníci města se mohu těšit na setkání s historií i hudbou. Město z grantu na otevřený kulturní program v době letních školních prázdnin podpoří projekty tří různých subjektů částkou 340.000 korun.

Další internetová diskuse s primátorem

24.4.2008

V pondělí 28. dubna budou mít občané města Pardubic opět možnost diskutovat s primátorem Pardubic Jaroslavem Demlem a to prostřednictvím internetu. Chat s primátorem, v němž se jej kdokoli může zeptat na cokoli, začne na adrese www.pardubice.eu v 16:00 a potrvá hodinu.

1 59 117 174 222 223 224 225 226 227 228 232