Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Vlajka pro Tibet na pardubické radnici

10.3.2008

Exotická vlajka Tibetu zavlála dnes ráno z budovy pardubické radnice. Pardubice se jejím vyvěšením po šesté připojily k celosvětové akci Vlajka pro Tibet, kterou si svět již 49 let připomíná povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Na letišti začne výcvik na vrtulnících Mi-17

6.3.2008

Letecký výcvik na pardubickém vojenském letišti se v březnu co do letových hodin nebude příliš lišit od měsíců minulých. „Bude pokračovat výcvik mladých pilotů a udržovací lety funkcionářů Armády ČR, obojí na proudových letounech L-39, dopravních letounech L-410 a vrtulnících Mi-2. Nově v letošním roce bude zahájen výcvik na vrtulnících Mi-17,“ informovala kapitánka Iva Machová.

Emma řádila v městských lesích mnohem víc než orkán Kirill

6.3.2008

Vichřice Emma, která se přehnala o minulém víkendu přes Českou republiku, napáchala na majetku města Pardubice statisícové škody. Nejvíc poškodila městské lesy. Podle prvních odhadů vichřice v lesních porostech napáchala zhruba osmkrát větší škodu, než loňský orkán Kirill. Nejvíce byly poškozeny lesní porosty v Popkovicích a v Lánech.

Pardubice budou opět kulisou ke Strachovu filmu

4.3.2008

Pardubické ulice se již podruhé stanou kulisami k filmu režiséra Jiřího Stracha. Po válečném příběhu Operace Silver A zde v březnu filmaři začnou natáčet detektivní a tajuplný příběh, který se tak trochu točí kolem tajemné Ďáblovy bible. Televizní film Ďáblova lest začal režisér Strach se svým štábem točit právě v těchto dnech.

Emma poničila městské lesy a mateřskou školu

3.3.2008

Víkendová vichřice, která se přehnala i přes Pardubice, způsobila zřejmě největší škody v městských lesích. Emma odnesla i část střechy mateřské školy v Dražkovicích. Během dnešního dne sumarizují pracovníci magistrátu škody, aby město mohlo uplatnit nároky u pojišťovny. Výše škod bude vyčíslena do středy.

Město podpoří aktivity, které o prázdninách oživí Pardubice

3.3.2008

Zvláštní grant, vyhrazený pro projekty, které oživí Pardubice v době prázdnin, vypisuje pardubický magistrát. Na aktivity pro pardubické léto má město připraveno 200.000 korun. Tento „grant na otevřený kulturní program v době letních prázdnin“ v minulých letech napomohl například vzniku letního kina v Tyršových sadech.

Nápady obyvatel Pardubic mohou přispět k rozvoji města

29.2.2008

Všichni obyvatelé Pardubic mohou nyní svými nápady přispět k rozvoji města. Magistrát v těchto dnech sbírá náměty na akce, které by přispěly ke zkrášlení či zlepšení kvality života ve středu města, nebo v sídlištích Dukla a Višňovka. Dobré nápady budou zapracovány do integrovaných plánů rozvoje těchto dvou území. Prostřednictvím integrovaných plánů budou moci Pardubice ze strukturálních fondů Evropské unie čerpat prostředky na realizaci jednotlivých akcí.

Magická data lákají snoubence

27.2.2008

Unikátní datum 29. února využije v Pardubicích ke svatbě devět vdavekchtivých párů. Je to celá polovina všech v únoru sezdaných dvojic. „Tolik svateb v jednom dni obvykle míváme až v letních měsících. Termíny sňatků na „přestupný“ pátek byly velmi rychle obsazené,“ uvedla vedoucí oddělení matriky pardubického magistrátu Zdeňka Havlíčková.

Bezplatné parkování návštěvníků magistrátu končí

27.2.2008

Od dubna přestává platit smlouva mezi městem Pardubice a provozovatelem parkovacího domu Centrum na Karlovině. Návštěvníci magistrátu mohli podle této smlouvy parkovat v tomto objektu dvě hodiny zdarma. Od dubna budou muset i klienti magistrátu v parkovacím domě platit. Při cestách na úřad mohou k odstavení vozu nově využít placeného parkoviště na Tyršově nábřeží, které se od dubna stává parkovištěm záchytným.

Komuniké z rady města konané dne 26. února 2008

27.2.2008

2. Rada města odmítla prodej objektu Ideonu v Jiráskově ulici, o který projevil zájem stávající nájemce. Město nebude o prodeji uvažovat minimálně do doby, než bude zrekonstruován sousední plavecký areál.

1 58 115 172 222 223 224 225 226 227 228 229