Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

trolejbusy-12.jpg

Zvýšená daň pohne s cenou jízdného v MHD

1.2.2012

Od dubna se v Pardubicích zvýší ceny jízdného v městské hromadné dopravě. Dopravní podnik města Pardubic k úpravě tarifů nutí zvyšující se provozní náklady, ale zejména od ledna platné navýšení daně z přidané hodnoty z deseti na 14 procent. U jednotlivého jízdného stoupne cena maximálně o korunu, mírně se zvýší také u předplatných jízdenek. Až do konce března se předplatné prodává za ceny platné v loňském roce, tedy nezvýšené.

p3040449.jpg

V lese na Lipinách a Pipenci se začíná kácet

1.2.2012

Dřevaři, zajišťující pravidelnou údržbu městských lesů, začali v těchto dnech s čištěním lesa na Lipinách a Pipenci. Z lesa využívaného zejména obyvateli přilehlé Dubiny a Studánky k rekreaci odstraní souše a polámané či poškozené stromy.

nocleharna-v-azylaku-9.jpg

Před mrazy může bezdomovce ochránit kryt CO

1.2.2012

Krizový scénář, který mají Pardubice připraven pro případ, že by v mrazivých dnech nestačily kapacity azylových zařízení pro bezdomovce, počítá s využitím krytu civilní ochrany. Zatím se ale zdá, že nebude třeba. Azylové domy a noclehárny mají i v těchto mrazivých dnech několik pár míst.

dostihy-vp.jpg

Město učinilo další krok ke stabilizaci spolku

31.1.2012

Zastupitelé města Pardubice učinili v pondělí další krok ke stabilizaci společnosti Dostihový spolek. Ztotožnili se s návrhem rady města a schválili, aby 4,2 milionu korun, které odsouhlasili v prosinci jako dotaci Dostihovému spolku, bylo společnosti poskytnuto formou příplatku k základnímu kapitálu. Zatímco dotace byla účelově vázána výhradně na úhradu dlužného nájemného, příplatek k základnímu kapitálu umožní spolku splatit pohledávky dalších subjektů.

velka-pardubicka-prekazka-drop.jpg

Vyjádření předsedy dozorčí rady k situaci kolem Dostihového spolku

31.1.2012

Vzhledem k četnosti tiskových zpráv v uplynulém měsíci, které ve své většině a ve svém obsahu negativně popisují situaci kolem společnosti Dostihový spolek, jsem se rozhodl jako předseda dozorčí rady o krátkou rekapitulaci celé situace.

dostihy-vp.jpg

Nepravdivé informace škodí Velké pardubické

30.1.2012

Stanovisko města Pardubice k informacím MfDnes o Velké pardubické

zapis-zs-pol.i.33.jpg

K zápisu půjde více než 950 dětí

30.1.2012

Více než 950 pardubických dětí se vydá počátkem února poprvé do školy. Ve středu 8. a ve čtvrtek 9. února od 13:00 do 18:00 se totiž konají zápisy do základních škol. Podobně jako v posledních pěti letech, i letos se počet prvňáčků v pardubických školách opět mírně zvýší. Školám by však toto zvýšení problémy přinést nemělo.

l13.jpg

Výplata nepojistných sociálních dávek na novém místě

27.1.2012

Od začátku února dochází k přesunutí agendy výplaty dávek pomoci v hmotné nouzi, dávek příspěvků na péči a dalších nepojistných sociálních dávek. Nově budou tyto dávky vyplácené pouze v budově v ulici Jiráskova 20.

l4.jpg

Vlnobití, divoká řeka i ledová komora. Plavecký areál otevře v květnu

26.1.2012

Už rok a půl se Pardubáci musí obejít bez krytého bazénu. Rozsáhlá modernizace Plaveckého areálu Na Olšinkách se ovšem rychle blíží ke svému zdárnému konci. Pokud nenastanou nečekané komplikace, otevřou se dveře prvním návštěvníkům 1. května.

radnice.jpg

Komuniké

25.1.2012

ze schůze rady města konané dne 24. ledna

1 7 13 18 19 20 21 22 23 24