Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubike

Město spustilo nový web o cyklodopravě

13.3.2013

Pardubice spustily mikroweb ParduBIKE.cz. Na nových stránkách jsou k dispozici informace o stávajících i chystaných projektech v cyklodopravě. Web bude aktualitami zásobovat koordinátor rozvoje cyklistické dopravy v Pardubicích Vojtěch Jirsa.

Radnice zimní

Podnět z Pardubic řeší legislativní rada

11.3.2013

Podnět na změnu zákona o omamných a psychotropních látkách, který by omezil prodej syntetických drog, řeší legislativní rada vlády. Jeden z podnětů vyšel i z pardubické radnice.

walkodile

Malé děti ochrání krokodýl

11.3.2013

V rámci pilotního projektu pořídí Pardubice do dvou mateřských škol pomůcku walkodile. Ta má zvýšit bezpečnost nejmenších dětí při procházkách. Každá ze dvou vybraných školek dostane na zkoušku čtyři kusy. Pokud se osvědčí, město tímto „krokodýlem“ vybaví i další školky.

Sokol

Sokol připravuje rekonstrukci a chystá oslavy

8.3.2013

Tělocvičná jednota Sokol Pardubice, v úzké spolupráci s městem, intenzivně pracují na přípravách III. etapy modernizace sportovního areálu Na Olšinkách.

CreArt

Pardubické děti se zapojí do projektu CreArt

7.3.2013

Dvanáct evropských měst sdružených v programu CreArt oslaví 21. března poprvé den kreativity. Do oslav se zapojí i pardubické děti.

vlajka-tibet-2.jpg

Pardubice opět vyvěsí vlajku pro Tibet

7.3.2013

I letos zavlaje na budově magistrátu exotická vlajka Tibetu. Pardubice se jejím vyvěšením již po jedenácté připojí k celosvětové kampani Vlajka pro Tibet, kterou si svět již 54 let připomíná povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

mag-cedule.jpg

Soukromí dopravci si musí pozměnit živnost

6.3.2013

Živnostníci, kteří podnikají v dopravě velkými vozidly, si musí do začátku června vyřídit změnu rozsahu předmětu podnikání. Pokud to neudělají, živnostenský úřad jim změní koncesi na dopravu „malými vozidly“. Na úřad zatím přišlo jen asi 200 z 550 těchto podnikatelů.

V.

Držitel ceny World Press Photo na radnici

5.3.2013

Fotografie z loňské Velké pardubické obletěli díky fotografovi ČTK Romanu Vondroušovi svět. Cenu World Press Photo v kategorii Sportovní akce získal za seriál snímků právě z tohoto dostihu. Za skvělou propagaci města mu poděkovala primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Sčítač

Pardubice získají systém na sčítání cyklistů

5.3.2013

V rámci projektu Central MeetBike získá město unikátní systém pro sčítání cyklistů. Pardubicích bude osazeno 12 sčítacích profilů. Pokryjí všechny významné průjezdní úseky ve městě, které tak získá komplexní obrázek o tom, jak se cyklisté pohybují.

Radnice zimní

Přípravy na referendum o obvodech mohou začít

1.3.2013

Pardubice mají po konzultacích na ministerstvu vnitra jasno v tom, jak má vypadat referendum na téma uspořádání města do městských obvodů. Musí být vypsáno jednotně pro celé území města.

1 8 14 18 19 20 21 22 23 24 27