Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

sala-pernstejnsky-rok-finale.jpg

Město si v dubnu oblékne pernštejnské šály

29.3.2012

Pardubická část Pernštejnského roku 2012 už zná svůj jízdní řád. Podílet se na něm bude téměř dvacítka místních institucí. Celý program je součástí celorepublikového projektu, který má za úkol propagovat význam jednotlivých šlechtických rodů v české historii. Vliv a význam rodu Pernštejnů je v Pardubicích doslova nepřehlédnutelný. Město se proto k Pernštejsnkému roku 2012 hrdí hlásí. Už na začátku roku vydalo kalendář „Pardubice a Pernštejnové 2012“, který si v březnu odnesl zvláštní cenu v soutěži Kalendář roku za příkladnou propagaci a podporu pamětihodností města.

dsc-0002.jpg

V Semtíně hořel sklad, zdraví občanů města není ohroženo

29.3.2012

Dnes, 29. března, po čtvrté hodině ranní vyrazili hasiči k požáru zpracovatelské linky a skladu minerálních olejů v průmyslovém areálu v Semtíně. Zplodiny, které vinou požáru unikly do ovzduší, se díky dobrým rozptylovým podmínkám rozplynuly v ovzduší, přesto mohli občané Pardubic ještě kolem osmé hodiny zaznamenat neobvyklý zápach. Podle vyjádření odborníků i provedeného měření však není tímto množstvím rozptýlených látek zdraví lidí nijak ohroženo. Jednotkám hasičského záchranného sboru se podařilo požár uhasit během tří hodin, na úplném zabezpečení místa ještě pracují.

Komuniké

28.3.2012

Z 35. řádného jednání Rady města Pardubice, 27. března 2012

2012-03-16-349.jpg

Obnova Tyršových sadů: odpovědi na nejčastější otázky

28.3.2012

Už řadu měsíců vzbuzuje velké emoce plánovaná obnova parku v centru Pardubic – Tyršových sadů. Projekt společnosti New Visit, který byl ve veřejné soutěži vybrán dvěma odbornými komisemi a už dvakrát posvěcen zastupiteli města, je dlouhodobě podrobován kritice především ze strany občanských sdružení deklarujících snahu o záchranu stromů. V minulých dnech byly na stromech a keřích v parku provedeny pěstební zásahy a média či internetové stránky se znovu zaplnily diskuzemi na toto téma. Některá tvrzení předkládaná veřejnosti přitom nebyla zcela přesná, nebo byla přímo lživá. Zde jsou proto odpovědi na ty nejčastěji kladené otázky.

odpady.jpg

V ulicích Pardubic se objeví červené kontejnery

28.3.2012

K zeleným, modrým, žlutým a bílým kontejnerům na separovaný odpad přibudou v dubnu a květnu v pardubických ulicích kontejnery červené. Jsou určený na drobný elektroodpad a baterie, pro něž je v kontejneru vyhrazen samostatný box. Lidé tak již nebudou muset s drobnými vyřazenými spotřebiči na sběrný dvůr, jako tomu bylo doposud.

spice.jpg

Město upraví projekt Revitalizace parku Na Špici

27.3.2012

Město Pardubice i nadále pokračuje v přípravě projektu Revitalizace parku Na Špici. Projekt, který byl na začátku února představený na veřejné prezentaci, teď dozná na základě konzultací s odborníky a připomínek občanů dílčích změn.

dsc-6333.jpg

Otvírací doba platí v úřadě stejně jako v obchodě či u lékaře

23.3.2012

Pardubické noviny přinesly v tomto týdnu informace o špatně fungujícím odbavovacím systému na oddělení občanských průkazů pardubického magistrátu, kvůli němuž žadatelé o doklady odcházejí z úřadu s nepořízenou. Taková situace opravdu může nastat. Stejně jako platí v obchodech otvírací doba a u lékařů ordinační hodiny, platí totiž v úřadech hodiny úřední.

dsc-3868.jpg

Odborníci ocenili kalendář „Pardubice a Pernštejnové 2012“

23.3.2012

V Technickém muzeu v Praze byly v pátek slavnostně oznámeny výsledky 12. ročníku soutěže Kalendář roku 2012. Mezi více než devadesáti soutěžícími se rozdělovaly ceny v deseti kategoriích a město Pardubice neodešlo s prázdnou. Domů si přivezlo zvláštní cenu za nástěnný kalendář „Pardubice a Pernštejnové / Čechy, Morava a Pernštejnové“ za příkladnou propagaci a podporu pamětihodností města.

i-to-je-park.jpg

Práce v Tyršových sadech budou pokračovat příští týden

23.3.2012

V pondělí 26. března začnou Služby města Pardubic čistit prostor mezi rozestavěnou sportovní halou a Tyršovými sady a mezi halou a objektem Okresní správy sociálního zabezpečení Pardubice. Důvodem je čištění prostoru pro případné letní kino a vyčištění prostoru přímo navazujícího na Tyršovy sady.

odpady.jpg

Ročně vyhodíme odpadky za 70 milionů

22.3.2012

Město Pardubice vydalo loni na likvidaci odpadů více než 70 milionů korun. Pětisetkorunový poplatek, který platí obyvatelé města starší šesti let jednou ročně, pokryl náklady zhruba z 54 procent. Necelých deset procent nákladů získalo město od firem zabývajících se likvidací tříděného odpadu, zbývajících téměř 27 milionů korun (zhruba 302 koruny na osobu) zaplatilo, podobně jako v minulých letech, z vlastního rozpočtu.

1 8 14 18 19 20 21 22 23 24 27