Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

tana8.jpg

Většina obyvatel Pardubic příští rok na dani z nemovitosti ušetří

24.5.2012

Většina obyvatel Pardubic by od příštího roku mohla ušetřit na dani z nemovitosti až pětinu stávající částky. Návrh změn, které bude projednávat červnové zastupitelstvo, totiž počítá se snížením základního (tzv. velikostního) koeficientu pro výpočet daně z nemovitostí na velké části území, včetně centra města a velkých sídlišť. Vedení města zároveň navrhuje přejít při výpočtu daně z členění území po urbanistických obvodech na přehlednější členění dle katastrálního území.

podpis-smlouvy-vladimir-tluchor-milan-benes.jpg

Česká pojišťovna bude i v letošním roce partnerem Velké pardubické

23.5.2012

V Historickém sále pardubické radnice byla dnes dopoledne slavnostně podepsána smlouva o partnerství mezi Dostihovým spolkem a Českou pojišťovnou. Díky nové dohodě mezi společností majoritně vlastněnou městem Pardubice a tradičním pojišťovacím ústavem bude mimo jiné navýšena finanční dotace pro Velkou pardubickou steeplechase. Podpis smlouvy kvitovala i primátorka Štěpánka Fraňková.

radnice.jpg

Město koupí pro záchranku novou sanitku

23.5.2012

Město Pardubice chce pomoci Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje (ZSPk) při obměně vozového parku. Rada města schválila záměr poskytnutí dvou a půl milionové dotace, za níž záchranná služba zakoupí jeden plně vybavený sanitní vůz.

p5220122.jpg

Permanentní sbírka humanitární pomoci začíná

23.5.2012

V Pardubicích již nebudou probíhat sbírky humanitární pomoci pro Diakonii Broumov jako doposud. Lidé nyní mohou odkládat použité oblečení, textil, obuv, kabelky, dětské hračky a další věci kterých se chtějí zbavit, ale dají se ještě použít, kdykoli. Na náměstí Dukelských hrdinů, poblíž křižovatky ulic Josefa Ressla a Lexova, byl v těchto dnech instalován velkokapacitní kontejner, do něhož lze 24 hodin denně vkládat odložené věci, které ještě mohou posloužit sociálně potřebným.

ms-pospisilova-52.jpg

V Pardubicích přibude sto míst pro předškoláky

22.5.2012

Více než 100 míst přibude v září v pardubických mateřských školách. Město provozuje 31 mateřských škol, se současnou kapacitou 3.105 míst. Ani to však nestačí k uspokojení všech žadatelů o umístění dítěte ve školce. V prvním kole zápisů přihlásili rodiče 1229 dětí na 882 míst, které mají mateřské školy k dispozici. Proto město hledalo možnost, jak umístit alespoň část odmítnutých dětí a rozšíří kapacitu stávajících zařízení. Ve svých předškolních vzdělávacích zařízeních umožní vzdělávání 85 procentům dětí předškolního věku.

pb020737.jpg

Město nechce vlastnit akcie hokejového klubu, o hokej mu jde i nadále

22.5.2012

Město by nemělo být spoluvlastníkem hokejového klubu a nechce žádným způsobem brzdit rozvojové snahy většinového majitele. Na tom se shodli radní i zastupitelé města, a proto v minulém týdnu deklarovali záměr prodat podíl města v pardubickém hokejovém klubu. Než se tak stane, je ovšem samozřejmostí dodržování všech povinností vyplývajících z akcionářské smlouvy. I po prodeji pak bude město pokračovat v podpoře hokejové mládeže a bude požadovat záruky, že extraligová licence zůstane v Pardubicích.

radnice.jpg

Oddělení dokladů prodlužuje úřední hodiny

21.5.2012

V on-line rezervačním systému agendy cestovních dokladů a občanských průkazů na webu pardubické radnice přibyly volné termíny. Zatímco ještě v pátek byly všechny termíny na dva měsíce dopředu beznadějně obsazeny, dnes v nich přibyla „kapacita“ na dalších sedm hodin v týdnu. Magistrát totiž od 22. května zhruba do konce července prodlužuje na tomto úseku úřední hodiny. Stejně jako v pondělí a ve středu zůstanou nyní přepážky i v úterý a ve čtvrtek otevřeny až do 17:00. V pátek zůstávají úřední hodiny do 13:30, neboť úředníci musí plnit řadu dalších povinností mimo magistrát, například vyjíždět za klienty, kteří se nemohou osobně dostavit.

odpady.jpg

V ulicích přibyly kontejnery na elektrodpad

21.5.2012

Pardubice rozšířily spektrum tříděného odpadu o drobné elektrické spotřebiče. Pro občany Pardubic tak bude jednodušší zbavit se starých spotřebičů a nezatížit přitom životní prostředí. Dosud museli vysloužilé přístroje odvážet do sběrných dvorů, nebo je vyhazovali do popelnic. V průběhu května bylo po městě rozmístěno 20 červených kontejnerů určených k odkládání malých elektrozařízení. Jsou opatřeny i zvláštní schránkou na baterie. V nejbližší době v Pardubicích přibude ještě 61 kontejnerů na papír, neboť stávajících 190 už podle zkušenosti občanů nestačí.

let7.jpg

O výcviku pilotů Nato v Pardubicích se bude teprve jednat

21.5.2012

Představitelé republiky podepsali v USA memorandum o tom, že Česko bude v rámci NATO zodpovědné za výcvik pilotů. O případném zapojení pardubického vojenského letiště do tohoto projektu se bude teprve jednat, alianční piloti se tu však jistě neobjeví dříve, než za dva roky. Primátorka Štěpánka Fraňková o tom byla dnes informována zástupci společnosti LOM, která výcvik pilotů v Pardubicích prostřednictvím své dceřině společnosti CLV zajišťuje.

p4244215.jpg

O projektu na opravu parku budou znovu rozhodovat zastupitelé

18.5.2012

Další podklady k projektu na revitalizaci Tyršových sadů si na svém posledním jednání vyžádali zastupitelé města. Před zahájením prací chtějí znát přiměřenost ekonomických nákladů, vztah autorských práv k budoucím úpravám parku nebo odborné stanovisko k přidělení evropské dotace. O Tyršových sadech tak budou zastupitelé diskutovat znovu na mimořádném zasedání, které se uskuteční začátkem června. Rozhodnout by měli především o tom, zda zahájit práce na revitalizaci před přidělením dotace.

1 74 147 202 203 204 205 206 207 208 219 292