Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

4.jpg

Pardubické ulice budou patřit divadlu, zpěvu a tanci

14.6.2012

Pardubice ožijí už podvanácté festivalem Zrcadlo umění. Přehlídka různých uměleckých žánrů začne v úterý 19. června slavnostním průvodem a potrvá do pátku 22. června.

dsc-6333.jpg

Komuniké

13.6.2012

ze 43. řádného jednání Rady města Pardubic, 12. 6. 2012

let7.jpg

Město chce nechat změřit hluk kolem letiště

13.6.2012

Armáda na měření hluku v okolí pardubického letiště nevyčlenila finanční prostředky, státní hygiena říká, že měření hluku u vojenského letiště je pouze v kompetenci armády. Občané města, kteří bydlí v blízkosti letiště, však takové měření požadují. Proto chce město zadat měření hluku na vlastní náklady.

pardubice-cervene.jpg

Městem koluje petice studentů gymnázia

12.6.2012

Studenti pardubického Gymnázia Dašická ulice vyrazili do boje za budoucnost své školy. Petice, požadující setrvání současné ředitelky Jitky Svobodové ve funkci a zachování samostatnosti úspěšné a prestižní školy, koluje městem. Petiční archy mohou lidé podepisovat i v podatelně radnice na Pernštýnském náměstí.

prvni-pietni-vzpominka-r.jpg

O víkendu bude otevřená stezka Pardubicemi po stopách Silver A

11.6.2012

Pardubice budou mít od víkendu novou naučnou stezku. Cesta Pardubicemi po stopách Silver A vznikla u příležitosti 70. výročí druhého stanného práva, které vyhlásili němečtí okupanti na území protektorátu Čechy a Morava. Stezka představuje návštěvníkům několik míst spojených s činností Silver A v Pardubicích a osudy hlavních aktérů.

nocleharna-v-azylaku-9.jpg

V Kosatci se chystá rychloseznamka sociálních služeb

11.6.2012

V integračním centru Kosatec se chystá poněkud zvláštní rychloseznamka. V krátkých rozhovorech zde nebudou navazovat první kontakty muži a ženy, jak je to obvyklé, ale poskytovatelé sociálních služeb z pardubického regionu. Všichni společně pak představí své služby veřejnosti.

kolo.jpg

Pardubáci dvakrát objeli zeměkouli na kole

8.6.2012

Celkem 88 000 kilometrů ujeli soutěžící po pardubických silnicích, cestách a silnicích v rámci květnové soutěže Do práce na kole. Pomyslně tak Pardubáci objeli zeměkouli víc než dvakrát. Celý květen jezdilo v našem městě do práce na kole pět set lidí.

des-2011.jpg

Doetinchemští připomenou pardubickým dvacetileté partnerství

8.6.2012

Dvě desetiletí trvající partnerství měst Pardubice a Doetinchem připomenou v červnu pardubickým občanům holandští umělci. Třetí červnový víkend se v Pardubicích v rámci doprovodného programu Zrcadla umění představí doetinchemský pochodový orchestr DES a taneční skupina Bertha Huls, v městské galerii bude instalována výstava obrazů výtvarníků z Doetinchemu a okolí.

radnice.jpg

Pardubice jsou znepokojeny situací na Gymnáziu Dašická

7.6.2012

Představitelé pardubické radnice jsou znepokojeni situací kolem výběrového řízení na místo ředitele Gymnázia Dašická. Dosavadní ředitelku Jitku Svobodovou výběrová komise po konkurzním řízení radě Pardubického kraje ke jmenování nedoporučila, nevybrala však ani jiného aspiranta na vedení prestižní pardubické střední školy.

radnice.jpg

Školení úředníků omezí chod stavebního úřadu

7.6.2012

Na stavebním úřadu pardubického magistrátu bude od pondělí 11. do středy 13. června chybět zhruba polovina úředníků. Nebude tedy moci poskytnout klientům takový rozsah služeb jako obvykle. V případě, že se občan bez služby „svého“ úředníka neobejde, měl by cestu na stavební úřad o několik dní odložit. Od čtvrtka 14. června již bude stavební úřad fungovat v normálním režimu.

1 74 147 200 201 202 203 204 205 206 219 292