Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

brusle-2.jpg

Stovky bruslařů vyjely do ulic města

29.5.2012

Letos podruhé patřily pardubické silnice bruslařům. Od pardubické ČEZ Areny odstartoval další díl seriálu Pardubice na bruslích, který byl tentokrát předzvěstí pátečního Dne dětí.

Při Pernštejnském roce se budou sbírat zubříci

29.5.2012

Pardubice letos žijí ve znamení Pernštejnského roku. Ten odstartoval slavnostním zahájením už na začátku ledna a v průběhu následujících měsíců se připomínal dalšími akcemi.

a.jpg

Poslanci podporují řešení dopravních problémů Pardubic

25.5.2012

Město Pardubice hostilo včera důležité jednání, které může ovlivnit budoucí rozvoj města. Na svém výjezdním zasedání se zde sešli členové Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Během dvoudenního programu jednali především o problematice dopravy v Pardubickém kraji. Jednání se navíc zúčastnili i vrcholní zástupci Generálního ředitelství silnic a dálnic, Ministerstva dopravy a Správy a údržby silnic.

tana8.jpg

Většina obyvatel Pardubic příští rok na dani z nemovitosti ušetří

24.5.2012

Většina obyvatel Pardubic by od příštího roku mohla ušetřit na dani z nemovitosti až pětinu stávající částky. Návrh změn, které bude projednávat červnové zastupitelstvo, totiž počítá se snížením základního (tzv. velikostního) koeficientu pro výpočet daně z nemovitostí na velké části území, včetně centra města a velkých sídlišť. Vedení města zároveň navrhuje přejít při výpočtu daně z členění území po urbanistických obvodech na přehlednější členění dle katastrálního území.

podpis-smlouvy-vladimir-tluchor-milan-benes.jpg

Česká pojišťovna bude i v letošním roce partnerem Velké pardubické

23.5.2012

V Historickém sále pardubické radnice byla dnes dopoledne slavnostně podepsána smlouva o partnerství mezi Dostihovým spolkem a Českou pojišťovnou. Díky nové dohodě mezi společností majoritně vlastněnou městem Pardubice a tradičním pojišťovacím ústavem bude mimo jiné navýšena finanční dotace pro Velkou pardubickou steeplechase. Podpis smlouvy kvitovala i primátorka Štěpánka Fraňková.

radnice.jpg

Město koupí pro záchranku novou sanitku

23.5.2012

Město Pardubice chce pomoci Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje (ZSPk) při obměně vozového parku. Rada města schválila záměr poskytnutí dvou a půl milionové dotace, za níž záchranná služba zakoupí jeden plně vybavený sanitní vůz.

p5220122.jpg

Permanentní sbírka humanitární pomoci začíná

23.5.2012

V Pardubicích již nebudou probíhat sbírky humanitární pomoci pro Diakonii Broumov jako doposud. Lidé nyní mohou odkládat použité oblečení, textil, obuv, kabelky, dětské hračky a další věci kterých se chtějí zbavit, ale dají se ještě použít, kdykoli. Na náměstí Dukelských hrdinů, poblíž křižovatky ulic Josefa Ressla a Lexova, byl v těchto dnech instalován velkokapacitní kontejner, do něhož lze 24 hodin denně vkládat odložené věci, které ještě mohou posloužit sociálně potřebným.

ms-pospisilova-52.jpg

V Pardubicích přibude sto míst pro předškoláky

22.5.2012

Více než 100 míst přibude v září v pardubických mateřských školách. Město provozuje 31 mateřských škol, se současnou kapacitou 3.105 míst. Ani to však nestačí k uspokojení všech žadatelů o umístění dítěte ve školce. V prvním kole zápisů přihlásili rodiče 1229 dětí na 882 míst, které mají mateřské školy k dispozici. Proto město hledalo možnost, jak umístit alespoň část odmítnutých dětí a rozšíří kapacitu stávajících zařízení. Ve svých předškolních vzdělávacích zařízeních umožní vzdělávání 85 procentům dětí předškolního věku.

pb020737.jpg

Město nechce vlastnit akcie hokejového klubu, o hokej mu jde i nadále

22.5.2012

Město by nemělo být spoluvlastníkem hokejového klubu a nechce žádným způsobem brzdit rozvojové snahy většinového majitele. Na tom se shodli radní i zastupitelé města, a proto v minulém týdnu deklarovali záměr prodat podíl města v pardubickém hokejovém klubu. Než se tak stane, je ovšem samozřejmostí dodržování všech povinností vyplývajících z akcionářské smlouvy. I po prodeji pak bude město pokračovat v podpoře hokejové mládeže a bude požadovat záruky, že extraligová licence zůstane v Pardubicích.

radnice.jpg

Oddělení dokladů prodlužuje úřední hodiny

21.5.2012

V on-line rezervačním systému agendy cestovních dokladů a občanských průkazů na webu pardubické radnice přibyly volné termíny. Zatímco ještě v pátek byly všechny termíny na dva měsíce dopředu beznadějně obsazeny, dnes v nich přibyla „kapacita“ na dalších sedm hodin v týdnu. Magistrát totiž od 22. května zhruba do konce července prodlužuje na tomto úseku úřední hodiny. Stejně jako v pondělí a ve středu zůstanou nyní přepážky i v úterý a ve čtvrtek otevřeny až do 17:00. V pátek zůstávají úřední hodiny do 13:30, neboť úředníci musí plnit řadu dalších povinností mimo magistrát, například vyjíždět za klienty, kteří se nemohou osobně dostavit.

1 73 145 199 200 201 202 203 204 205 217 289