Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

radnice.jpg

KOMUNIKÉ

17.8.2012

ze schůze rady konané dne 16. srpna 2012

zamek-celek.jpg

Pardubice mají nový hudební festival. Pernštejská Fortuna začíná ve čtvrtek

15.8.2012

Letošní rok je ve znamení významnému rodu Pernštejnů. V celé republice se konají výstavy, přednášky, rytířské turnaje a hudební slavnosti. Protože tento rod se v mnohém přičinil o rozvoj východních Čech, Pardubice, kde rod sídlil, se rozhodly vzdát hold svým bývalým pánům ve velkém. Jedním z vrcholů všech slavností bude hudební festival Pernštejnská Fortuna.

eop.jpg

Při jednání těžařů a elektrárny jsou občané bráni za rukojmí

14.8.2012

První jednání mezi společností Elektrárny Opatovice a těžařskou firmou Czech Coal o dodávkách uhlí pro elektrárnu skončilo včera nezdarem. Těžařský gigant chce cenu svého hnědoho uhlí zvýšit přibližně na dvojnásobek. Zástupci elektrárny s tím nesouhlasí a nabídli kompromis, podle kterého by platily za dodávky uhlí předem. Cestu ke vzájemné dohodě obě firmy prozatím nenašly.

110506-2035.jpg

Bezpečnější a atraktivnější. Taková bude ulice 17. listopadu

3.8.2012

Ulice 17. listopadu je pro cyklisty jednou z nejnebezpečnějších komunikací v Pardubicích. V této ulici se přitom vyskytuje značné množství cyklistů, kteří se pohybují v úzkém prostoru mezi jedoucími vozidly a dveřmi zaparkovaných aut. Výjimkou nejsou ani dopravní nehody cyklistů, které vznikají při nepozorném otevření dveří řidiči u zaparkovaných aut. Řešením, které připravuje město Pardubice, je zrušení poloviny parkovacích míst a zřízení cyklopruhů.

let.jpg

Pardubické letiště prošlo náročnou modernizací

2.8.2012

Posledního července byla úspěšně dokončena patnáctiměsíční modernizace civilní části pardubického letiště. Projekt s názvem Technické zázemí civilní části letiště Pardubice a rozšíření pohybových ploch byl realizovaný nákladem 256 milionů korun. Z 85 procent byl spolufinancovaný Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, o zbývající část se pak podělily dva největší akcionáři společnosti East Bohemian Airport a. s. (EBA), město Pardubice a Pardubický kraj.

kostel-1.jpg

Pardubice připravují „síť“ veřejných záchodků

31.7.2012

V Pardubicích by v krátké době nemělo být neřešitelným problémem najít při toulkách městem, nebo vyjížďce na kole, WC. Město v současné době vytipovává místa, kde je nanejvýš žádoucí zřídit veřejné toalety a hledá způsob, jak tuto službu zajistit.

mag-cedule.jpg

Registr vozidel měl ráno opět problémy

30.7.2012

Pardubický registr motorových vozidel dnes začal odbavovat klienty až krátce po deváté hodině. Úředníci se do něj sice ráno přihlásili, systém však nevyhledával karty vozidel. Nemohli tak provádět žádné úkony, například vůz odhlásit, přeregistrovat a podobně.

mag-cedule.jpg

Prodloužené směny na pasech končí

26.7.2012

S koncem července končí prodloužené úřední hodiny na oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů. Po více než dvou měsících intenzivní práce, kdy oddělení fungovalo v režimu nařízených přesčasů, se situace vrací do normálních kolejí. Zájem lidí o vydání dokladů klesá a na vyřízení již stačí běžné úřední hodiny.

Komuniké

18.7.2012

ze schůze rady konané dne 17. července 2012

mag-cedule.jpg

Pardubický registr vozidel rozšířil úřední hodiny

18.7.2012

Pardubický registr vozidel je dalším z pracovišť magistrátu, které bylo nuceno kvůli výkonu státní správy rozšířit úřední hodiny. Podobně jako před několika týdny oddělení pasů a občanských průkazů, úřaduje nyní i registr vozidel pro veřejnost 41,5 hodiny v týdnu. Důvodem je pomalý a problematický nájezd nového centrálního registru vozidel, v jehož důsledku na přihlášení či odhlášení vozidla či změny v jeho dokumentaci čekají zástupy nespokojených motoristů.

1 74 147 197 198 199 200 201 202 203 219 292