Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

kostel sv. Jiljí

Nový park bude připomínat vznik Pardubic

11.3.2016

V místě archeologického naleziště v Pardubičkách vznikne park, který bude připomínat nejvzdálenější historii Pardubic a zároveň nabídne návštěvníkům prostor pro pobyt v přírodě. Město již vybralo ideovou studii a pokračuje v přípravě projektu. Jeho cenu odhaduje na osm milionů korun, rekonstrukce by měla začít v příštím roce.

Nový terminál letiště se letos stavět nezačne

Pardubické letiště vstupuje do světa veletrhů

9.3.2016

Pardubické letiště se v tomto týdnu představuje potencionálním klientům z celé Evropy. Poprvé v historii letiště se účastní největšího veletrhu cestovního ruchu v Evropě ITB Berlín. Koncem března jej čeká další důležitá prezentace - největší veletrh cestovního ruchu v Rusku – MITT Moskva. Obou akcí se účastní ve spolupráci s organizací CzechTourism.

deti-skolka_ilustrační

Zápis do mateřinek bude i letos dvoukolový

9.3.2016

Pardubické mateřské školky se po roce chystají znovu na zápisy. Konat se budou i letos ve dvou kolech, aby se do školek s jistotou dostaly všechny děti starší tří let. První kolo zápisů pro školní rok 2016/2017 se bude ve všech školkách zřizovaných městem konat 5. a 6. dubna, druhé kolo pak 24. května. Očekává se, že se k zápisům dostaví 700 tříletých dětí, tedy narozených do 31. 8. 2013.

Město pro byznys 2015

Nejlépe se podniká v Pardubicích

9.3.2016

Dobré hospodaření, nejvyšší podíl firem a vysoký iRating. To jsou ukazatele, které Pardubice v roce 2015 vynesly na první příčku srovnávacího výzkumu týdeníku Ekonom Město pro byznys. Druhé místo v krajském hodnocení, jehož kritéria zahrnují všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam, obsadil Lanškroun, pomyslný bronz náleží Hlinsku.

Olympijský park Pardubice 2016_TK_08_03_16

Olympijský park Pardubice 2016 – posvěcený podpisem smlouvy s ČOV i novým logem!

8.3.2016

Pardubický primátor Martin Charvát a předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval v úterý 8. března v loděnici v parku Na Špici slavnostně podepsali smlouvu pro pořádání Olympijského parku Pardubice 2016. Vedení ČOV, představitelé města Pardubice a Pardubického kraje i významní olympionici a sportovci z regionu zároveň představili oficiální logo tohoto olympijského parku, k vidění je teď i na lávce přes Chrudimku.

Tyršovy sady

Centrum Pardubic zkrásnělo díky milionům z EU

8.3.2016

Centrum Pardubic se během posledních let změnilo k nepoznání. Omládlo a nabízí dnes také více atraktivních míst k odpočinku, sportu i setkávání lidí. K rozvoji krajskému městu výrazně pomohly dotace z Evropské unie, čerpané prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města.

Schůzka k fotbalové akademii

Vedení Regionální fotbalové akademie se sešlo s rodiči

7.3.2016

Od 1. září 2016 bude oficiálně zahájena činnost Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje, která vzniká za podpory Fotbalové asociace ČR, Pardubického kraje a Města Pardubic. Ve středu 2. března proběhla v Domě techniky schůzka vedení akademie s rodiči, kteří projevili zájem o to, aby se jejich ratolesti do chodu nově vznikající instituce zapojily.

Ratolest 1

Dětské skupiny nahradí jesle

7.3.2016

Město Pardubice připravuje transformaci svých jeslí Ratolest na dvě dětské skupiny. Pokud zastupitelstvo záměr schválí, dojde ke změně k 1. září 2016. V kvalitě péče o děti se nic nezmění, město ale ušetří zhruba 2,7 milionů korun ročně, neboť bude na provoz obou jeselských oddělení, od září 2016 dětských skupin Zajíčci a Berušky Ratolest, čerpat dotace z Operačního programu Zaměstnanost Ministerstva práce a sociálních věcí.

pardubice-logo-1c.jpg

Zastupitelé schválili projektové záměry pro ITI

4.3.2016

Pardubičtí zastupitelé schválili zásobník projektových záměrů, které by mohly být financovány prostřednictvím Integrované územní investice (ITI ) Hradecko-pardubické aglomerace. Město by prostřednictvím ITI chtělo do roku 2023 získat cca 800 mil korun, a to na projekty, které mají pomoci pardubické dopravě, školství a životnímu prostředí.

Územní plán

Návrh územního plánu čeká na připomínky

4.3.2016

Na webu města je k nahlédnutí návrh dvou variant nového územního plánu města Pardubic. Veřejnost se tak poprvé může seznámit s návrhem dokumentu, kterým se bude v dalších letech řídit územní rozvoj našeho města. Do 18. dubna lze také podávat k variantnímu návrhu územního plánu připomínky.

1 7 13 17 18 19 20 21 22 23 25