Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

logo Pardubic

Ke „Žluťáku“ povede nová silnice

5.12.2017

Obyvatelé ulice Ke Koupališti v Polabinách budou mít lepší přístup ke svým domům. Během prosince tu bude dokončena rekonstrukce komunikace i chodníků. Vydlážděn bude také spojovací chodník do ulice Mezi Zahradami. Celá akce, která přijde na téměř pět milionů korun, je financována z rozpočtu města, částečně se na ní podílel také městský obvod Pardubice II.

Test bezbariérovosti třídy Míru

Padl rozsudek v kauze opravy třídy Míru

1.12.2017

Okresní soud v Pardubicích dnes rozhodl ve sporu mezi městem Pardubice a společností Syner, který trvá již přes dva roky. Město v roce 2015 odmítlo zaplatit firmě, která zrekonstruovala pardubickou třídu Míru, 13,7 milionu korun (s DPH) za práce, které společnost na stavbě neprovedla. Soud dnes žalobu Syneru v částce zhruba 12,9 milionu korun zamítl. Město má firmě z požadované částky uhradit 823 313 korun. Rozsudek není pravomocný.

kuchyně ZŠ Dubina 2

Děti z dubinské školy se vrátí do své jídelny

30.11.2017

Město dnes převzalo do užívání zmodernizovanou školní kuchyni v základní škole Erno Košťála na Dubině. Pardubice za její celkovou rekonstrukci zaplatily téměř 13 milionů korun. První teplé obědy školní kuchyně vydá již zítra.

Cyklostezka Pardubice - Dražkovice

Lidé brzy dojedou do Dražkovic po nové cyklostezce

30.11.2017

Cyklisté se v nejbližších dnech dostanou z Pardubic do Dražkovic po nové cyklostezce. První etapa stezky do Chrudimi, tedy z Pardubic do Dražkovic, je již dokončena. Trasa dlouhá přibližně 600 metrů začíná u stávajícího sjezdu do areálu MARO s.r.o. a končí u severního okraje Dražkovic.

Pardubice letecké kostel

Pardubice mají svou Strategii pro kulturu a kreativitu

29.11.2017

Nový strategický dokument, který schválilo na svém posledním jednání Zastupitelstvo města, dokazuje, že v Pardubicích se k oblasti kultury přistupuje skutečně zodpovědně. Strategie pro kulturu a kreativitu bude udávat tón až do roku 2024.

Babičky v MŠ

Spolupráce s babičkami se osvědčila

29.11.2017

Město spolu s některými pardubickými školami a organizací KONEP již několikátým rokem spolupracuje s dobrovolníky z řad seniorů. Ti se rozhodli svůj volný čas věnovat dětem a pravidelně docházejí do jedenácti mateřských a jedné základní školy v Pardubicích. Pomáhají zde například s oblékáním či při ranních aktivitách, doprovázejí děti při vycházkách nebo jim čtou pohádky. Vedení města se jim proto rozhodlo poděkovat formou společného setkání na radnici.

Dohoda o spolupráci v MAP

Memorandum prohloubí spolupráci v rámci MAP

27.11.2017

Pardubice podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci v rámci projektu Místní akční plán (MAP) rozvoje vzdělávání v Obci s rozšířenou působností (ORP) Pardubice. Účelem dohody je jednak prohloubení již existující spolupráce, jednak rozvoj dalších aktivit v programovém období 2014-2020. Účastníci jejím podpisem zároveň deklarují, že mají zájem na budoucí spolupráci při přípravě vhodných projektů a dalších aktivit podílejících se na rozvoji vzdělávání dětí do 15 let.

radnice zlatá

Na radnici začíná stěhování

24.11.2017

Na pardubické radnici začíná velké stěhování. Do konce roku musí být jižní křídlo historické budovy na Pernštýnském náměstí prázdné, v lednu v něm začnou pracovat řemeslníci. Kvůli havarijnímu stavu budovy projde sídlo politického vedení města rozsáhlou rekonstrukcí. Úředníci i samospráva, kteří zde sídlí, budou zhruba půl roku pracovat v náhradních prostorách.

logo Pardubic

Město hledá investora pro Hůrka

21.11.2017

Město hledá developera, který zastaví pozemky v areálu bývalých kasáren na Hůrkách. V tomto týdnu vyhlásilo veřejnou soutěž, jejíž vítěz, po splnění zadávacích podmínek získá právo na ploše zhruba 5,5 hektaru stavět a následně pak pozemky pod stavbami odkoupit. Jména zájemců o získání části areálu bývalých kasáren bude město znát v únoru příštího roku, do konce března vybere vítěze soutěže.

To jsou Pardubice 2017/2

Podzimní vydání časopisu To jsou Pardubice právě vyšlo

15.11.2017

Radnice vydala další, v pořadí již osmé číslo časopisu To jsou Pardubice. K dostání je jako vždy v pardubickém infocentru, v komorní filharmonii vždy před koncerty, v divadle před představeními nebo na pardubickém zámku. Jaká témata jsme připravili tentokrát?

1 2 3 4 5 6 11 15 20