Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

hala Tyršáky

Halu ČSTV lze zlikvidovat levněji

5.12.2013

Nové výběrové řízení na demolici torza haly ČSTV v Tyršových sadech ukázalo, že halu lze zlikvidovat levněji. Nabídky uchazečů o tuto zakázku jsou podstatně nižší, než byly při prvním, v říjnu zrušeném, výběrovém řízení.

Propagační materiály

Město Pardubice vydalo nové propagační materiály

5.12.2013

Turistům a návštěvníkům Pardubic se nyní dostávají do rukou tři nové publikace, které jim pomohou v lepší orientaci a zpříjemní jim pobyt v našem městě. „Všechny materiály mají jednotný formát A6, a to zejména z důvodu praktičnosti. Dámy si brožuru mohou uložit do kabelky, pánové pohodlně strčit do kapsy od kalhot a vydat se s ní do města,“ říká náměstek pardubické primátorky František Brendl.

CreArt .

Umělce čekají díky CreArtu workshopy v Janově a Linzi

5.12.2013

Pardubičtí umělci mají díky zapojení města do mezinárodního projektu CreArt možnost zúčastnit se dvou zahraničních workshopů - v italském Janově a rakouském Linzi.

Kurátorka

Naše město očima čtyř skvělých výtvarníků

4.12.2013

V Domě U Jonáše se dnes uskuteční vernisáž výstavy sestavené z obrazů, jejichž inspirací se staly Pardubice. V rámci cyklu Východočeské galerie Pardubice Prostor pro jednoho kurátora je představí primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Výstava bude pro veřejnost otevřená až do 26. ledna.

1.Spalovna Rybitví

Město opakuje NE spalovně v Rybitví

3.12.2013

Rada města dnes deklarovala trvající odpor města proti umístění spalovny nebezpečného a ostatního odpadu v Rybitví. Reagovala tak na odvolání společnosti AVE CZ proti rozhodnutí Krajského úřadu Pardubice, kterým zamítl žádost společnosti o vydání integrovaného povolení na rekonstrukci a provoz spalovny.

Pardubice znak

KOMUNIKÉ

3.12.2013

ze schůze rady konané dne 3. prosince 2013

Dej Tip

K nahlášení závady či nepořádku postačí telefon

3.12.2013

Od prosince mohou obyvatelé i návštěvníci Pardubic, majitelé chytrých telefonů, velmi jednoduše a rychle upozornit radnici na závady či nepořádky hyzdící krajské město. Prostřednictvím aplikace Dej Tip mohou zasílat fotografii kritického místa s komentářem a na webu pak sledovat, jak s jejich tipem úředníci naloží. Upozornění lze také vložit přímo na web města.

Všichni za Pardubice!

Nejlepší sportovci Pardubicka 2013

2.12.2013

Sportovní komise Rady města Pardubic ve spolupráci s Pardubickou sportovní organizací připravují tradiční vyhlášení ankety „Nejlepší sportovci Pardubicka 2013“.

senioři 2

Domov pro seniory na Dubině mění tvář

2.12.2013

Klienti pardubického Domova pro seniory na Dubině se v letos dočkali dalšího zkvalitnění nabízených služeb. V tomto městském zařízení byly zrekonstruovány další byty, které teď mohou plně sloužit i uživatelům s omezenou pohyblivostí.

Automobil

Řidičské průkazy lze měnit ještě v poslední den roku

2.12.2013

Velice exponovaným místem posledních měsíců jsou přepážky pardubického magistrátu s řidičskými průkazy. Nápor klientů, který začal už v létě, souvisí s výměnou řidičských průkazů vydaných od ledna 2001 až do dubna 2004, kterým končí platnost na konci letošního roku.

1 2 3 4 5 7 13 19 25