Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

dsc-9232.jpg

Závodiště se připravuje na lyžaře

12.12.2012

Na dráhu pardubického závodiště ve středu, po dvouleté přestávce, opět vyjela rolba. Pracovníci Služeb města Pardubic tu, přes nedostatečnou sněhovou pokrývku, vytvořili stopu pro lyžaře. Běžkaři by se na ní mohli vydat ve čtvrtek.

zs-polabiny-2.3.jpg

Město na zateplených školách šetří miliony

12.12.2012

Pardubicím se od roku 2009 podařilo zateplením školních budov radikálně snížit spotřebu energií na vytápění 20 základních a mateřských škol. Město tak za tři roky ušetřilo již 18,7 milionů korun a zároveň znatelně omezilo vypouštění CO2 do ovzduší.

ry-iav-z2.jpg

Malý velký hrdina na radnici

11.12.2012

Chodí do páté třídy, dobře se učí a chtěl by studovat gymnázium. Hraje golf a na zobcovou flétnu a v krizové situaci se zachoval duchaplněji než leckterý dospělý. Záchranáři je nominován na Zlatý záchranářský kříž, jmenuje se Ondřej Ryšavý, je z Pardubic a Ježíšek k němu letos přijde dvakrát. První dárky mu totiž v předstihu předala primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

straznici-2.jpg

Primátorka chce změny v práci městské policie

11.12.2012

Vytýkací dopis, kritizující postupu ředitele městské policie Petra Kvaše v případě komunikace dvou jeho podřízených ve vztahu k muži, který si stěžoval na špatné parkování strážníků, ale také úkoly, které by měl v nejbližší době splnit, předala dnes řediteli strážníků primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Požaduje po něm neodkladné zlepšení činnosti Městské policie Pardubice.

tyrsaky-1.jpg

Upravený projekt Tyršových sadů jde znovu do zastupitelstva

7.12.2012

Vedení Pardubic snahu o rekonstrukci Tyršových sadů nevzdává. Jeho plány nezastavily odpůrci projektu z řad občanských sdružení, ani odstoupení vítězné stavební firmy od samotné realizace projektu. V úterý chce proto požádat zastupitele o schválení pokračování příprav realizace projektu, podle upravené projektové dokumentace.

dukla-nam-1.jpg

Další miliony pomohou domům na Dukle a Višňovce

7.12.2012

Sídliště Dukla a Višňovka mohou získat z prostředků Evropské unie dalších 6,5 milionů korun na rekonstrukci bytových domů. Tuto částku je možné rozdělit v rámci 11b výzvy, kterou vyhlásil řídící výbor Integrovaného plánu rozvoje města sídlišť Dukla a Višňovka.

kontejnery-2.jpg

Pardubáci se přes Vánoce ve smetí neutopí

5.12.2012

Ulice Pardubic v době Vánoc nebudou zahrnuty odpadky. Služby města Pardubic (SmP) ani během tří vánočních svátků neomezí svoz smíšeného ani tříděného odpadu. Separační dvory však budou v těchto dnech uzavřeny. Od 27. prosince až do Silvestra včetně SmP žádné omezení nechystá. Na Nový rok budou mít pracovníci SmP volno. Harmonogram svozu odpadu se proto od 2. Ledna posune, první pracovní týden roku 2013 tedy skončí pro popeláře až v sobotu 5. ledna.

Ilustrační fotografie

Štědrá noc přivítá Pardubáky vůní svařáku, punče i zpěvem koled

5.12.2012

Bohatá štědrovečerní večeře, zazvonění zvonečku a úprk dětí ke stromečku rozbalovat dárky od Ježíška. Tuto překrásnou tradici dodržují miliony rodin na celém světě. Pro Pardubáky je nyní už samozřejmá ještě jedna, o něco mladší, tradice – Štědrá noc v historickém centru města. Již po patnácté budou mít stovky rodin příležitost vyrazit do vánočně vyzdobených ulic provoněných svařákem, punčem nebo grogem a zúčastnit se bezpočtu kulturních akcí.

dsc-0482.jpg

Městští architekti se „utkají“ s dalším tématem. Do cesty se jim tentokrát postaví řeky

4.12.2012

Už podruhé během několika týdnů představí městští architekti v Divadle 29 své názory na vybrané téma. Ve středu 5. 12. budou od 19 hodin prezentovat své názory a diskutovat nad městskými řekami.

Stanovisko primátorky k případu pardubických strážníků

4.12.2012

Že se k sobě lidé chovají slušně, že si váží jeden druhého, považuji za naprosto samozřejmé. Proto je pro mě způsob komunikace mezi dvěma strážníky i to, jak se vyjádřil zástupce ředitele městské policie Petr Střítezský na adresu občana upozorňujícího na možný přestupek strážníků, nepřijatelný a odsouzeníhodný. Nejsem spokojena ani s tím, jak městská policie na samotný podnět odpověděla. Ráda bych se za tuto trapnou událost všem slušným lidem omluvila a slíbila, že udělám vše proto, aby se neopakovala.

1 2 3 4 5 8 14 21 27