Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Fórum cestovního ruchu Pardubice 2009

10.12.2009

Ve středu 9. prosince se ve společenském sále pardu­bické radnice uskutečnilo setkání subjektů působících v oblasti cestovního ruchu. Setkání přineslo aktuální informace z oblasti cestovního ruchu na národní úrovni, ale i ve městě a okolí.

spalovna-referendum-146.jpg

Spalovna „vytáhla“ lidi z ulity domovů

10.12.2009

Kolem sedmi tisíc lidí vyměnilo ve středu pohodlí domovů za účast na veřejném projednávání vlivu spalovny průmyslového odpadu na životní prostředí. Spalovnu chce v Rybitví postavit společnost AVE CZ a likvidovat v ní ročně až 20.000 tun nebezpečných odpadů. Záměr naráží na rozhodný odpor veřejnosti ze širokého okolí.

protest-spalovna-zs-polabiny-38.jpg

Co si myslí pardubické děti o spalovně?

9.12.2009

Velký plakát s vlastními texty a obrázky, ale také maketu spalovny s nápisem „Nechceme spalovnu“, přinesly dnes na pardubickou radnici děti ze základní školy v Polabinách, kde navštěvují třídy vyučující metodou Montessori.

Politici lobovali za zdraví svého regionu

4.12.2009

Politici z Pardubicka a Hradce Králové dnes lobovali u ministra životního prostředí Jana Dusíka za zdraví svých regionů a jejich obyvatel. Bez ohledu na politickou příslušnost či „meziměstskou rivalitu“ přesvědčovali ministra a jeho náměstka Karla Bláhu o tom, že vybudování spalovny průmyslového odpadu v Rybitví, v těsném sousedství Pardubic, je ekologickou a zdravotní hrozbou pro celý region.

spalovna-semtin-2.jpg

Město: Přijďte vyjádřit svůj nesouhlas se spalovnou

3.12.2009

Město Pardubice vyzývá všechny, jimž není lhostejný záměr společnosti AVE CZ zprovoznit spalovnu nebezpečných odpadů v Rybitví, aby přišli ve středu 9. prosince vyjádřit svůj nesouhlas do ČEZ arény. Od 17:30 se uskuteční veřejné projednání vlivu této stavby na životní prostředí. Původně se mělo konat projednání s veřejností již 10. listopadu, avšak kvůli obrovskému zájmu ze strany občanů, který výrazně převyšoval kapacitní možnosti tehdy zvoleného sálu, bylo jednání přerušeno a přesunuto právě do ČEZ arény.

dsc-7527.jpg

Strážníci chtějí být více partnery slušných lidí

3.12.2009

Ke zlepšení vztahů mezi policií a veřejností má přispět projekt prevence kriminality Community policing, do něhož se zapojila pardubická městská policie. „Je to tak trochu návrat k tradicím, k tomu, jak byli strážníci vnímáni veřejností už za první republiky. Jako lidé, kteří znají svůj okrsek, jsou více partnery a pomocníky slušným lidem, než složkou řešící ex post již vzniklé konflikty,“ řekl Petr Kvaš, ředitel Městské policie Pardubice.

Projekt dostavby kanalizační sítě na Pardubicku končí

2.12.2009

Do finále spějí práce na skupinovém projektu rekonstrukce a dostavby kanalizační soustavy na Pardubicku. Projekt, jehož součástí jsou i protipovodňová opatření, odstartoval v polovině roku 2007. Přijde zhruba na 30 milionů EUR, a je financován částečně z úvěru, 12,5 milionu činí dotace z Fondu soudržnosti EU.

Zastupitelé zvolili nové radní

2.12.2009

Do posledního roku své působnosti vstoupí vedení města v novém složení. Po listopadové rezignaci dvou členů rady, náměstka primátora Jana Kislingera a radního Jaroslava Kňavy (oba ODS), zvolilo zastupitelstvo města dva nové radní.

Další školy jsou před zimou zatepleny

2.12.2009

V listopadu skončily rekonstrukce dalších dvou škol v Pardubicích. Před zimou jsou opraveny a zatepleny základní škola v Prodloužené ulici a mateřská škola ve Sluneční ulici. Do konce roku budou dokončeny práce v mateřských školách v Rumunské a na Pospíšilově náměstí. Během dvou let bylo zatepleno devět škol a školek nákladem více než 181 milionů korun. Téměř 90 milionů investovalo město více než 91 milionů činili dotace z fondu životního prostředí.

Komuniké

26.11.2009

z jednání rady města konané dne 24. listopadu 2009

1 2 3 4 5 7 13 18 24