Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Likvidace odpadu ukousne z městského rozpočtu 36 milionů

9.12.2008

Město Pardubice bude v roce 2009 dotovat likvidaci odpadů téměř 36 miliony korun. Je to o 6,6 milionu více, než letos. Poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu, který platí obyvatelé města starší šesti let jednou ročně, zůstane stejný jako loni.

Primátor Deml se sejde se svými předchůdci

9.12.2008

Období adventu je tradičně časem očekávání nejkrásnějších svátků roku, ale také setkání na která nám během roku většinou nezbývá čas. Jedním z nich bude i páteční oběd primátora Pardubic Jaroslava Demla s jeho předchůdci.

Náměstek hejtmana Tichý se dopouští hrubých faulů

9.12.2008

Nedávno zvolený náměstek pardubického hejtmana Jan Tichý se v různých médiích opakovaně dopouští hrubých verbálních faulů vůči městu Pardubice, respektive jeho představitelům. Neustále prostřednictvím médií šíří polopravdy, absolutní nepravdy a někdy také zřejmě záměrné lži. Jako berličku pro své slovní výpady využívá či spíše zneužívá privatizaci městských bytů v Pardubicích, na kterou nabaluje další témata. Zřejmě si stále vůbec neuvědomuje svůj nynější statut vrcholného představitele Pardubického kraje.

Komuniké

3.12.2008

z jednání Rady města konané dne 2. prosince 2008

Stedtry-vecer.jpg

Město je připraveno na štědrovečerní procházku

3.12.2008

Pardubice jsou připraveny na nejkrásnější svátky roku a na svou pýchu, tradiční štědrovečerní procházku. Obyvatelé města již od roku 1998 vyrážejí po sváteční večeři a nadílce do historického centra, aby s přáteli a známými sdíleli slavnostní atmosféru a „rozbalili“ některý z dárků, který jim o štědré noci pravidelně nadělují místní instituce.

Defibrilator--5-.jpg

Město koupilo defibrilátory

2.12.2008

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje na svém listopadovém zasedání rozhodla, že na všech extraligových utkáních musí být od 1. prosince tohoto roku k dispozici automatické externí defibrilátory. Město Pardubice se při této příležitosti rozhodlo pro nákup pěti těchto zařízení.

ruslan.jpg

Výcvik na letišti bude v prosinci výrazně nižší

1.12.2008

Provoz na pardubickém vojenském letišti v prosinci se nebude výrazně lišit od předchozích období. Rozsah výcviku ale bude podstatně nižší. Pravidelnými letovými dny budou pondělí až čtvrtek.

Pardubice dostanou k Ježíšku halu pro sálové sporty

26.11.2008

Pardubickým sportovcům začne ještě do Vánoc sloužit nová hala pro sálové sporty. „Bude to nafukovací hala s celoročním provozem. Hřiště s umělým povrchem má regulérní rozměry pro futsal, házenou i florbal a bude v ní i malá tribuna pro diváky,“ řekl předseda správní rady Nadace pro rozvoj města Pardubic Michal Koláček. Právě tato nadace stavbu haly financuje.

361-vpravo-smrk-1-7-08.jpg

Městský vánoční strom vyrostl mezi paneláky

25.11.2008

Vánoční strom, který dnes „vyrostl“ na Pernštýnské náměstí, aby zde na sklonku roku 2008 dotvářel sváteční atmosféru, neměl dalekou cestu. Nebyl poražen v Krkonoších, v Orlických horách ani na Vysočině, ale uprostřed sídliště Polabiny. Je to v pořadí již třetí vánoční strom, který Pardubice pořídily z „vlastních zdrojů“, tedy z městské zeleně. „Vybíráme ze stromů, které jsou přerostlé, nebo překážejí a tudíž je nutné je pokácet. Takto poslouží ještě jednou,“ řekla Nina Kvapilová, mluvčí společnosti Služby města Pardubice, které v Pardubicích vánoční výzdobu zajišťují.

1 2 3 4 5 6 11 16 21