Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

ZŠ Montessori

Zahájeno. Nová Montessori škola vznikne na Dubině

19.11.2020

Část objektů v areálu Základní školy Erno Košťála je od dnešního dne v rukou stavařů, kteří zde začnou budovat samostatnou základní školu s Montessori výukou. Díky úpravě stávající budovy ZŠ Erno Košťála bude město moci rozšířit výuku formou této metody o druhý stupeň a vyjít tak vstříc všem rodičům i dětem, kteří mají o Montessori vzdělání zájem.

vánoční strom 2020

Město se obléká do svátečního

16.11.2020

V Pardubicích je v plném proudu příprava na Vánoce. Od pondělí zdobí Pernštýnské náměstí třináctimetrová jedle kavkazská, kterou pracovníci Služeb města Pardubic přivezli z plantáže vánočních stromků v Živanicích. Do konce týdne ji služby slavnostně nazdobí, aby kolemjdoucím připomínala blížící se Vánoce.

ZŠ Prodloužená

Škola v Prodloužené má novou kuchyni

16.11.2020

Novotou vonící školní kuchyně i jídelna čekají v základní škola v Prodloužené ulici na návrat dětí z distanční výuky. Město Pardubice stála pětiměsíční kompletní rekonstrukce zařízení pro 750 strávníků 23 milionů korun.

Radnice ilustrační foto

Pardubické školy jsou na děti připraveny

13.11.2020

Ve středu 18. listopadu bude všech 17 pardubických škol zřízených městem připraveno na zahájení prezenční výuky žáků prvních a druhých tříd, v provozu pro ně budou i školní jídelny a školní družiny. Distanční výuka pro ostatní žáky škol bude fungovat nadále.

logo Pardubic

Sociální odbor se vrací za divadlo

11.11.2020

Po třech měsících se odbor sociálních věcí pardubického magistrátu vrací do svých původních prostor. Klienti najdou „své“ úředníky opět ve druhém patře budovy magistrátu v ulici U divadla 828.

Soutěž Předveď svou kreativitu

Soutěž „Předveď svou kreativitu“ propojuje školu a zábavu

11.11.2020

Žáci základních škol a studenti 1. až 4. ročníků víceletých gymnázií na území ORP Pardubice mají možnost podělit se o své nápady, jak zlepšit formu online výuky. Prostřednictvím projektu Místní akční plán (MAP) rozvoje vzdělávání v ORP Pardubice II se mohou zapojit do soutěže „Předveď svou kreativitu“ a ve vlastním videu ukázat, jak udělat vzdělávání na dálku zajímavějším. Na tvůrce nejlepších příspěvků přitom čekají zajímavé ceny.

Rekonstrukce Památníku Zámeček

Rekonstrukce Památníku Zámeček už je za polovinou

9.11.2020

Práce na modernizaci a rekonstrukci Památníku Zámeček, které odstartovaly v dubnu letošního roku, se přehouply do druhé poloviny. Stavbaři dokončili hrubou stavbu monolitických konstrukcí na objektu budoucí expozice, nyní je čeká dokončit vstupní rampu a dále budou probíhat práce specializovaných profesí ve vnitřní části objektu. V jarních měsících budou provedeny všechny venkovní části modernizovaného Památníku Zámeček, včetně nově navržených terénních a sadových úprav. Obnova místa, kde bylo zavražděno téměř 200 českých vlastenců, by přitom měla být dokončena v polovině příštího roku.

Červeňák

O Červeňáku se bude debatovat online

6.11.2020

Magistrát města Pardubic se rozhodl uspořádat veřejné online setkání, zaměřené na budoucnost bývalého vojenského prostoru Červeňák. Cílem společného setkání s místními rezidenty přitom je prodiskutovat, jakým směrem by se dále mohla tato lokalita vyvíjet a co by měla občanům Pardubic v budoucnu nabídnout.

Vizualizace - CPD a GAMPA

Centrální polytechnické dílny a GAMPA znají dodavatele

2.11.2020

Radní města Pardubic dnes schválili dodavatele v části stavby včetně vybudování přípojek vody, splaškové kanalizace, dešťové kanalizace a plynu v projektu Centrální polytechnické dílny a Galerie města Pardubic v areálu Automatických mlýnů. Nejnižší nabídkovou cenu v rámci otevřeného výběrového řízení ve výši necelých 271 milionů korun včetně DPH podala Společnost pro výstavbu Centrální polytechnické dílny a Galerie města Pardubic tvořená firmami Metrostav a Chládek a Tintěra.

MŠ Doubek

Nechte předškoláky doma, prosí město

30.10.2020

Město Pardubice, které je zřizovatelem 31 mateřských škol, se dnes po jednání krizového štábu, v souvislosti se šířením onemocněním covid-19, obrátilo na rodiče dětí které navštěvují mateřské školy s prosbou, aby, pokud je to možné, nedávali děti do školek a nechali je doma. Městu se zatím s velkým vypětím daří zajistit provoz předškolních zařízení, nicméně šířící se epidemie nutí ředitelky školek stále častěji k omezování jejich provozu.

1 2 3 4 5 69 136 204 271