Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

město - letecký

Doubravice a Hrádek by mohla spojit nová cyklostezka

19.12.2017

Pardubice a obec Srch budou spolupracovat na výstavbě nové cyklostezky Doubravice – Hrádek. Na svém prosincovém jednání o tom rozhodli zastupitelé města. Plánovaná trasa by měla být dlouhá zhruba 1,5 kilometru, přičemž část stezky se bude nacházet na území Pardubic, zbývající úsek povede po katastrech spadajících pod obec Srch.

Označení úřadu

Město se zbavuje další bariéry

18.12.2017

V Pardubicích mizí další bariéra, tentokrát v komunikaci na úřadech. Prostřednictvím nové služby Tichá linka zde budou moci své požadavky bez problému vyřizovat také sluchově postižení. Služba, kterou zajišťuje obecně prospěšná společnost Tichý svět, v rámci magistrátu města funguje nonstop bez nutnosti objednání a navíc je zcela zdarma.

logo Pardubic

Rozpočet na rok 2018 je schválen

18.12.2017

Pardubičtí zastupitelé ve čtvrtek schválili rozpočet města na rok 2018. Pardubice budou hospodařit s částkou zhruba 2,4 miliardy korun. Rozpočet města je sestaven, se zapojením uspořených prostředků předchozích let, jako vyrovnaný. Provozní saldo je podstatně vyšší než v letech 2012 – 2017, nicméně v této oblasti je stále co zlepšovat.

Návrh terminálu B

Terminály dostaly zelenou

15.12.2017

O budoucí podobě terminálu B určeného regionální dopravě, který má vzniknout u hlavního vlakového nádraží, je rozhodnuto. Zastupitelé schválili záměr výstavby varianty, která by provozně nezatěžovala ulici Palackého a cestujícím by nabídla větší komfort. Odhadované investiční náklady na realizaci terminálu B činí přibližně 135 milionů korun, přičemž zhruba 50 milionů korun by mohla pokrýt dotace z programu ITI Hradecko-pardubické aglomerace.

Radnice ilustrační foto

Náměstek primátora Jan Řehounek rezignuje na svůj post ke konci roku

15.12.2017

Na čtvrtečním jednání Zastupitelstva města Pardubic rezignoval na funkci náměstka primátora Jan Řehounek. Náměstek, do jehož gesce spadá dotační politika, rozvoj a strategie města, projektový management, veřejné zakázky a kapitálová správa, svou funkci opustí na konci letošního roku.

znak v dlažbě 2

Primátor Charvát: Město nabídku ke koupi autobusového nádraží nikdy nedostalo

15.12.2017

Na čtvrtečním jednání pardubického zastupitelstva se zastupitelé zabývali nově vzniklou situací kolem pardubického autobusového nádraží pro regionální dopravu. Podle slov primátora město nabídku k odkupu pozemků nikdy neobdrželo.

Logo ITI

Město chce pro polytechnické dílny část Mlýnů

13.12.2017

Pardubice se domluvily s majitelem Automatických mlýnů na umístění Centrálních polytechnických dílen (CPD) v areálu na břehu Chrudimky. S přispěním Evropské unie chce město z části bývalého skladu balené mouky vybudovat nadstandardní vzdělávací centrum.

logo Pardubic

Ke „Žluťáku“ povede nová silnice

5.12.2017

Obyvatelé ulice Ke Koupališti v Polabinách budou mít lepší přístup ke svým domům. Během prosince tu bude dokončena rekonstrukce komunikace i chodníků. Vydlážděn bude také spojovací chodník do ulice Mezi Zahradami. Celá akce, která přijde na téměř pět milionů korun, je financována z rozpočtu města, částečně se na ní podílel také městský obvod Pardubice II.

Test bezbariérovosti třídy Míru

Padl rozsudek v kauze opravy třídy Míru

1.12.2017

Okresní soud v Pardubicích dnes rozhodl ve sporu mezi městem Pardubice a společností Syner, který trvá již přes dva roky. Město v roce 2015 odmítlo zaplatit firmě, která zrekonstruovala pardubickou třídu Míru, 13,7 milionu korun (s DPH) za práce, které společnost na stavbě neprovedla. Soud dnes žalobu Syneru v částce zhruba 12,9 milionu korun zamítl. Město má firmě z požadované částky uhradit 823 313 korun. Rozsudek není pravomocný.

kuchyně ZŠ Dubina 2

Děti z dubinské školy se vrátí do své jídelny

30.11.2017

Město dnes převzalo do užívání zmodernizovanou školní kuchyni v základní škole Erno Košťála na Dubině. Pardubice za její celkovou rekonstrukci zaplatily téměř 13 milionů korun. První teplé obědy školní kuchyně vydá již zítra.

1 2 3 4 5 59 116 174 231