Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice

Žáci se budou moci učit Montessori metodou i na druhém stupni

21.9.2018

Pardubice se chystají rozšířit výuku žáků formou Montessori metody, a to prostřednictvím nové základní školy. Rozhodli o tom zastupitelé města, kteří na svém posledním jednání schválili záměr o zřízení samostatné Základní školy Montessori na Dubině nabízející také výuku pro druhý stupeň.

veř. prostranství

Město chce zpříjemnit veřejná prostranství

21.9.2018

Pardubice si nechaly po vzoru velkých evropských měst zpracovat strategii zkvalitnění svých veřejných prostranství. Dokument definující budoucí možné směřování rozvoje a správy veřejných prostor je dokumentem iniciačním. Na jeho základě by se pardubické ulice, náměstí či vnitrobloky měly postupně změnit v kvalitní, živý a pobytový veřejný prostor, který je základem kvality života každého zdravého a vitálního sídla.

logo Pardubic

Nová soutěž investora na Hůrka nepřivedla

21.9.2018

Ani nová veřejná soutěž, kterou město Pardubice vypsalo v červenci, nevygenerovala developera pro zástavbu více než pětihektarového pozemku v bývalých kasárnách Hůrka. O získání smlouvy o smlouvě budoucí kupní se ucházely dva subjekty, ani jeden z nich ale nesplnil podmínky veřejné soutěže a město tak obě nabídky odmítlo.

Hřiště Závodu míru 2

Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

14.9.2018

Na mapě pardubických veřejných sportovišť přibyl nový bod. Základní škola na sídlišti Závodu míru se může pochlubit zrekonstruovaným venkovním hřištěm, které bude sloužit nejen škole, ale odpoledne také veřejnosti, především dětem a mládeži.

logo Pardubic

Statik povolil návrat dětí na Studánku

5.9.2018

Žáci druhého stupně základní školy Studánka se mohou 10. září vrátit do své školy. Rozhodl o tom posudek statika, který měl zjistit, jakým rizikem je průhyb stropů ve druhém nadzemním podlaží, odhalený při rekonstrukci učeben v jednom z pavilonů školy. Podle posudku bude možné prostory používat po podepření stropů.

zámek

Svátek památek opět dvoudenní a opět soutěžní

3.9.2018

Letošní ročník Dnů evropského dědictví (EHD), při nichž se návštěvníkům otevírají i objekty běžně nepřístupné, nabídne v Pardubicích tři nové cíle, ale také příležitost pro soutěživé. Stejně jako v loňském roce bude akce dvoudenní a návštěvníci během soboty 15. a neděle 16. září mohou navštívit 16 historických objektů, nebo se v doprovodu historika Františka Šebka vydat po nejzajímavějších pardubických památkách.

Radnice ilustrační foto

Nový školní rok na ZŠ Studánka komplikuje stav stropů

31.8.2018

Základní škola Studánka buduje díky dotacím z ITI Hradecko-pardubické aglomerace nové odborné učebny. Při jejich rekonstrukci však byl zjištěn špatný stav stropních konstrukcí, který komplikuje výuku v poschodích všech pavilonů školy. Město nyní čeká na konečný posudek statika a řeší případné náhradní prostory.

EBA nový terminál

Letiště chce investovat do dostavby i rozvoje

30.8.2018

Společnost East Bohemian Airport chce do roku 2020 investovat do dalšího rozvoje pardubického mezinárodního letiště zhruba 57 milionů korun. Na značné části těchto investic se mají podílet akcionáři společnosti – město Pardubice a Pardubický kraj.

Odhalení desky Stavba roku 2017

Tyršovy sady mají nový přírůstek v podobě pamětní desky

30.8.2018

Tyršovy sady mají na svém kontě již několik ocenění. To nejčerstvější získaly v loňském roce, kdy byly vyhlášeny jako Stavba roku 2017. Návštěvníci parku si navíc od tohoto týdne mohou pamětní desku s tímto titulem prohlédnout na vlastní oči, město se ji totiž rozhodlo instalovat na budovu kavárny.

Skellefteå

Švédský víkend si nenechá ujít ani starosta Skelleftey

29.8.2018

Švédská hudba a literatura, festival švédského filmu, workshopy či česko-švédské hokejové utkání. Takový bude poslední prázdninový víkend, který se ponese v duchu této severské země. Pardubice totiž letos slaví padesátileté výročí spolupráce se švédským městem Skellefteå. Magistrát proto přichystal řadu akcí ukrytou pod názvem Švédský víkend, který si nenechá ujít ani starosta Skelleftey Tomas Marklund.

1 2 3 4 5 60 119 177 236