Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

dsc-9102.jpg

Má rád nové výzvy. Také proto je novým hlavním architektem

3.9.2012

Pardubice mají nového hlavního architekta města. Výběrovou komisi nejvíce oslovil Ing. arch. Jiří Raška z Nového Jičína, který tak od 1. září zaujal pozici vedoucího odboru hlavního architekta.

mag-cedule.jpg

Agendu dokladů zrychlí další pracoviště

31.8.2012

Od září bude na magistrátu v Pardubicích fungovat nové pracoviště na vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů. Na rozdíl od pěti již instalovaných, které financoval stát jako garant této agendy, šesté pořídilo město z vlastních prostředků. Chce tak zvýšit komfort služeb na oddělení, které letos, po změnách v legislativě, čelí enormnímu náporu klientů.

kunka-vecer.jpg

Kunětická hora bude v sobotu vzhůru dlouho do noci

29.8.2012

Pernštejnský rok na Kunětické hoře vyvrcholí v sobotu 1. září Hradozámeckou nocí. Národní památkový ústav ji třetím rokem koncipuje jako unikátní kulturní projekt, jehož cílem je představit široké veřejnosti zdejší památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na která má smysl se vracet. Centrem letošní Hradozámecké noci se stane právě hrad Kunětická hora, jehož podobu Pernštejnové významně ovlivnili.

zatepleni-zs-a-ms-prodlouzena-polabiny-1.jpg

Město investovalo do škol během prázdnin přes 15 milionů

28.8.2012

Pardubice stojí běžná údržba městských školních budov ročně kolem deseti milionů korun. Období letních prázdnin pak město tradičně využívá k nezbytným opravám školských zařízení. Letos během dvou měsíců do oprav škol a školek investuje více než 15 milionů korun, do konce roku téměř 46 milionů korun. Více než polovina těchto prostředků bude vynaložena na opravy, které přispějí především ke snížení energetické náročnosti budov.

mag-cedule.jpg

Azbest v ZŠ Studánka již nehrozí

23.8.2012

Základní škola ve Studánce, v jejímž opláštění byl počátkem roku zjištěn azbest, se během prázdnin této hrozby zbavila. Město nechalo desky obsahující tento zdraví škodlivý minerál odstranit a pavilon, na jehož opláštění byly použity, dostal nový „kabát.

magistrat-3.jpg

Na radnici se nehodě v Synthesii nikdo nesměje!

23.8.2012

Město Pardubice se zásadně ohrazuje proti článku „Za zpožděné varování se obviňují Synthesia a hasiči. A radnice se směje“, který vyšel dnes, 23. srpna, v Mladé frontě DNES. Vedení města i příslušní zaměstnanci magistrátu učinili po úniku nebezpečných látek z areálu společnosti Synthesia vše pro to, aby bylo ochráněno zdraví občanů města a aby byli lidé včas a správně informováni. Stalo se tak v souladu s platnou legislativou a v nejkratších možných termínech. Je urážkou všech lidí, kteří byli do řešení této krizové situace zapojeni, pokud je vyvoláván dojem, že jim byly nebo jsou obavy občanů města o jejich zdraví k smíchu!

p4244162.jpg

Město odmítá kritiku, po nehodě postupovalo správně

22.8.2012

Některá média dnes kritizovala město za jeho přístup k úterní havárii v Synthesii, za špatnou informovanost, za bezradnost obyvatel i za jednání s představiteli společnosti. Město jednoznačně odmítá nařčení, že při havárii v Synthesii nepostupovalo správně.

synthesia.jpg

Opakovaný únik oxidů dusíku pozastavil část výroby Synthesie

21.8.2012

Po více než třech hodinách odvolal pardubický magistrát výstrahu , kterou dnes kolem 12:30 upozornil obyvatele Pardubic na únik oxidů dusíku z areálu SemtinZone. Během dvou dní došlo ve společnosti Synthesia k již druhému případu úniku těchto nebezpečných látek ze zásobníků odpadní kyseliny z výroby vojenské nitrocelulózy. Společnost na opakující se havárie dnes reagovala zastavením části výroby a odčerpáním kyseliny ze zbývajících zásobníků. Primátorku Pardubic Štěpánku Fraňkovou o přijatých opatřeních informoval ředitel společnosti Daniel Kurucz.

synthesia.jpg

Ze Synthesie opět unikly nitrózní plyny, zasáhly Pardubice

21.8.2012

V areálu SemtinZone dnes po poledni došlo k další havárii provázené únikem nitrózních plynů. Oranžový mrak obsahující oxidy dusíku vítr tentokrát zavál nad Pardubice. Nejvíce zasaženy byly části Ohrazenice, Trnová, Doubravice, Polabiny a Trnová. Lidé by neměli větrat a pokud možno nevycházet ven. Podle dispečinku společnosti Synthesia v současné době již k úniku mimo areál společnosti nedochází.

synthesia-entrance.jpg

V Synthesii explodoval zásobník s nitrózními plyny, nebezpečí nehrozí

20.8.2012

Dnes v noci došlo ve společnosti Synthesia k explozi zásobníku s nitrózními plyny. Při této provozní nehodě uniklo do ovzduší menší množství oxidů dusíku. Hasiči unikající plyny začali okamžitě skrápět vodou. Nedostaly se tak mimo areál společnosti a obyvatelé okolních obcí, včetně Pardubic, tedy nebyli ohroženi.

1 74 147 196 197 198 199 200 201 202 219 292