Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pravý břeh Labe 4

Město představí vizi pro pravý břeh Labe

22.2.2017

Pardubice již mají rozpracovaný koncept územní studie pro pravý břeh Labe, řešící budoucnost území mezi řekou Labe a sídlištěm Polabiny od mostu kapitána Bartoše po Kunětickou ulici. Atelier momentura, který studii pro město zpracovává, představí 14. března rozpracovaný koncept veřejnosti. Závěry z tohoto veřejného setkání budou použity při dokončení návrhu.

start.-byty3_kopie.jpg

Další startovací byty již mají své „výherce“

21.2.2017

Dnešní losování, které se uskutečnilo na pardubické radnici, rozhodlo, komu bude přiděleno dalších 26 startovacích bytů. Magistrát v letošním roce přijal přes 200 žádostí. Největší zájem byl o byty v ulici Sokolovská, Gagarinova, Bělehradská či Havlíčkova.

Přednádraží vizualizace celé

„Chceme cestujícím zajistit maximální komfort,“ říká náměstkyně Dvořáčková

21.2.2017

Řada obyvatel města a někteří členové zastupitelstva se pohoršují nad záměrem zbourat bytový dům na náměstí Jana Pernera. Podle vedení města by však Pardubice měly mít svou „vstupní bránu“, veřejné prostranství, které nabídne komfort a usnadní přestupy.

Slavín 2

Město převzalo péči o hroby sedmi osobností

20.2.2017

Město Pardubice převzalo do své správy péči o prvních sedm opuštěných hrobů významných osobností, tzv. hrobů v péči města Pardubic. Bude je na své náklady udržovat prostřednictvím Služeb města Pardubic. Již dnes jsou tyto hroby součástí Pardubického Slavína, tedy projektu Klubu přátel Pardubicka, který mapuje místa posledního odpočinku významných osobností.

radnice zlatá

Pardubice podpoří Den dětské onkologie

15.2.2017

Pardubice se v sobotu 18. února v rámci Dne dětské onkologie zapojí do osvětové akce „Rozsviťme do zlata“, která je součástí světové akce Light it up hope, light it up gold. Pardubická radnice na Pernštýnském náměstí bude nasvícena zlatou barvou a město tak spolu s řadou dalších měst v republice symbolicky podpoří onkologicky nemocné dětské pacienty.

ilustracni_foto.jpg

Právní poradnu již navštívily stovky občanů

15.2.2017

Nevíte, jak si poradit ve složitější životní situaci? Vyzkoušejte bezplatnou právní poradnu, která v Pardubicích funguje již přes pět měsíců. Advokáti z Pardubického kraje jsou občanům k dispozici každou středu v budově magistrátu ve Štrossově ulici, kde zájemcům poskytují základní právní informace k jimi dotazovaným věcem.

Sportovní park Pardubice ilustrační

V létě se park Na Špici promění ve Sportovní park Pardubice

13.2.2017

Přivést děti ke sportu bude i letos cílem akce, která v srpnu oživí pardubický park Na Špici. Od 12. do 20. srpna budou moci celé rodiny s dětmi vyzkoušet několik desítek sportů, chybět samozřejmě nebudou ani oblíbená stanoviště přímo na řekách. Součástí parku bude celá řada kulturních akcí. Pardubice tak navážou na velmi úspěšné loňské sportovní léto, kdy pořádaly Olympijský park Pardubice 2016.

ples-senioru-2016_1.jpg

Senioři roztančí Hronovickou

7.2.2017

Do pátého desetiletí vstoupí ve čtvrtek pardubický ples seniorů. Jedenačtyřicátý ročník akce, kterou pro dámy i pány v důchodovém věku pořádá město Pardubice, bude bezesporu stejně vydařený jako ty předešlé. K tanci zahraje swingový orchestr JK Band, předtančení zajistí taneční kroužek Seniorcentra pod vedením manželů Pazderových, chybět nebude ani Spolek historických tanců.

Zlatá přilba

Město bude pojistkou proti ztrátě značky Zlatá přilba

7.2.2017

Město Pardubice chce být pojistkou pro případ, že by byla na prodej ochranná známka na Zlatou přilbu, případně anglická verze tohoto výrazu. Uzavře proto společně s Auto moto klubem Zlatá přilba Pardubice s majitelem ochranných známek smlouvu, podle níž bude mít klub i město na odkup ochranné známky předkupní právo.

Ilustrační foto oční

Město dbá na zrakovou prevenci u dětí

1.2.2017

Preventivní vyšetření očních vad čeká letos přes dva tisíce dětí v pardubických mateřinkách. Město navíc tato vyšetření a následnou péči podpoří dotací téměř 800 tisíc korun. Necelých 500 tisíc korun je určeno na projekt Mít oči k vidění, 269 tisíc korun pak půjde na provoz Centra integrované péče (CIP) pro děti s poruchou binokulárního vidění.

1 6 11 15 16 17 18 19 20