Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

vlajka-tibet-2.jpg

Pardubice opět vyvěsí vlajku pro Tibet

8.3.2014

I letos zavlaje na budově magistrátu exotická vlajka Tibetu. Pardubice se jejím vyvěšením již po dvanácté připojí k celosvětové kampani Vlajka pro Tibet, kterou si svět již 55 let připomíná povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Vlajka bude zdobit radnici v pondělí 10.3. od 6.00 do 22.00 hodin.

Mag cedule

Obyvatelé mohou ovlivnit strategii pardubické kultury

7.3.2014

Tvůrci strategie rozvoje kultury se budou ptát obyvatel tří pardubických obvodů na jejich představy o kulturním a komunitním životě ve městě. Získané informace pak využijí při tvorbě dokumentu, který ovlivní kulturní a společenský život v Pardubicích v příštích letech. Hotov by měl být v létě letošního roku.

Cyklopruhy Prokopův most

Pěšky, MHD, na kole – dobrá volba nejen během uzavírky

7.3.2014

Dopravní uzavírky chystané pro rok 2014 se prakticky nedotknou pěších a cyklistů. Na pěší a cyklisty se dopravní zácpy totiž nevztahují, lehce naleznou alternativní trasu.

historické centrum

Pardubická památková rezervace slaví padesátiny

5.3.2014

Padesáté „narozeniny“ dnes slaví Městská památková rezervace Pardubice. Právě 5. března 1964 bylo výnosem Ministerstva kultury historické jádro města, vymezené původním rozsahem městských hradeb a areálem zámku s obranným systémem valů a prostorem dřívějších vodních příkopů, zařazeno mezi nejkrásnější památky České republiky.

mag-cedule.jpg

Náměstek Koláček: Nejdřív chci vědět, v jakém stavu Tesla je

4.3.2014

O osudu Tesly v Kyjevské ulici zatím není rozhodnuto. Konečné slovo o budoucnosti areálu budou mít zastupitelé města. V současné době vzniká posudek, který jim poskytne maximum informací pro jejich rozhodování.

Mlýny automatické

Divadlo 29 získalo ocenění za mlýny

28.2.2014

Pardubické Divadlo 29 spolu s občanským sdružením Offcity získalo cenu Česká divadelní DNA vyhlašovanou v Praze v rámci mezinárodního divadelního festivalu Malá inventura.

n. Tauber

Náměstek Tauber: Architekt zatím na ranvej nekývl

26.2.2014

Jako iniciátor a účastník schůzky autora projektu rekonstrukce třídy Míru Jaromíra Waltera s autorem návrhu ranveje Davidem Macháčkem nemohu nechat bez povšimnutí to, jak o jejích závěrech informovala MfDnes. Z článku jsem měl totiž pocit, že jsem seděl na zcela jiné schůzce, než kterou list popisuje. Od interpretace listu se dnes distancoval i architekt Walter.

Logo

Přijďte poznat sociální služby ve městě

26.2.2014

Ve středu 5. března 2014 ožije nákupní centrum AFI Palace veletrhem sociálních služeb. Návštěvníci se mohou těšit nejen na cenné informace o poskytovaných službách na území města, ale také na bohatý program.

mag-cedule.jpg

Reakce náměstka Brendla na vyjádření předsedy sdružení Zelená pro Pardubicko Linharta

25.2.2014

Musím se důrazně ohradit proti vyjádření předsedy sdružení Zelená pro Pardubicko Jana Linharta pro Českou televizi. Tvrzení, že projekt revitalizace Tyršových sadů už nelze realizovat, není podložen reálnými fakty. Jedná se pouze o zbožné přání některých lidí.

pardubice-6.jpg

Hradubicko sahá po miliardách, pro Pardubice je prioritou doprava

25.2.2014

Pardubice, Hradec Králové a některá další sídla z jejich okolí budou v začínajícím plánovacím období čerpat dotace společně, prostřednictvím takzvaných integrovaných územních investic (ITI). V současné době mají seznam projektů, které by mohly být s pomocí evropských dotací naplněny.

1 6 12 15 16 17 18 19 20 21 22