Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

technopark

Nabyvatel TechnoParku získá předkupní právo na pozemky

1.4.2014

Pardubice poskytnou novému majiteli areálu po zkrachovalé společnosti TechnoPark Pardubice jistotu, že bude moci získat pozemky v areálu bývalého vědeckého parku, které patří městu. Zaručí mu to souhlas zastupitelů s rozšířením předkupního práva na zhruba 6000 metrů pozemků uvnitř areálu TechnoParku.

hokejové utkání Pardubice vs. Třinec

Zastupitelé řekli „ano“ pardubickému hokeji

31.3.2014

Zastupitelé schválili dodatek k akcionářské smlouvě, který má vyvést hokejový klub z „červených čísel“. Tato stabilizační opatření vznikla jako kompromis mezi představami majoritního vlastníka klubu Romana Šmidberského a města, které drží 34,8 procenta akcií. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se v minulé sezoně dostal do zhruba dvacetimilionové ztráty.

koupaliště Cihelna

Autocamp u koupaliště má být v provozu již v létě

28.3.2014

Jediný pardubický autocamp by měl být do léta v provozu. Projekt počítá s obnovou infrastruktury a instalací nových sociálních zařízení včetně přípojek, čímž se vyřeší problém s hygienou v autocampu u koupaliště Cihelna.

Kontejner na bioodpad

Brzké jaro urychlilo svoz zeleného odpadu

27.3.2014

Mírná a krátká zima a brzký příchod jara zaktivizoval majitele zahrad dříve než v jiných letech. Proto také o dva týdny dříve, než bylo původně plánováno, začne v Pardubicích pravidelný týdenní svoz zeleného odpadu, který město organizuje již osmým rokem. „Zelené“ kontejnery začnou Služby města Pardubic vyvážet místo původně plánovaného 18. dubna již 4. dubna.

Jana Palacha

V úterý začíná rekonstrukce důležité tepny města

27.3.2014

1. dubna začíná rozsáhlá rekonstrukce ulic 17. listopadu a Jana Palacha. V první etapě získá nový povrch úsek od křižovatky ulic Staňkova a Svobody po křižovatku Teplého a Pichlovy.

nádraží

Od dubna přibude parkovací plocha u nádraží

26.3.2014

V Pardubicích přibude téměř 400 míst pro parkování. Od 1. dubna bude pro motoristy zpřístupněna zpevněná plocha v areálu lihovaru proti nádraží Českých drah. Automobily zde budou moci bezplatně zaparkovat jak lidé, odjíždějící vlakem či autobusem například do zaměstnání, tak návštěvníci Pardubic.

Mag cedule

KOMUNIKÉ

25.3.2014

ze schůze rady konané dne 25. března 2014

r-k1.jpg

Opravy pardubických ulic ovlivní pořádání řady sportovních a kulturních akcí

25.3.2014

Rekonstrukce hlavních pardubických ulic, jako jsou třída Míru nebo 17. listopadu, neovlivní v letošním roce jenom dopravu v našem městě, ale také pořádání různých sportovních a kulturních akcí. Pořadatelé prosto musí měnit trasy nebo v krajním případě pro tento rok rušit své akce.

škola Závodu míru po rekonstrukci

Město investovalo téměř půl miliardy do školních budov

24.3.2014

Pardubice investovaly za posledních sedm let do zateplení mateřských a základních škol více než 445 milionů korun. Více než polovinu těchto investic uvolnilo ze svého rozpočtu město, přes 219 milionů získalo z evropských dotací a od státu prostřednictvím Státního fondu životního prostředí. Díky těmto penězům výrazně snížilo energetickou náročnost 21 školských zařízení.

radnice při západu slunce

Pardubice opět ocení nejlepší pedagogy

24.3.2014

Pardubice letos u příležitosti Dne učitelů ocení 43 následovníků Jana Ámose Komenského. Nejlepší pedagogové ze základních škol a školských zařízení převezmou uznání na radnici v úterý 25. března. Město vyznamená „své“ nejlepší učitele již poosmé.

1 7 13 15 16 17 18 19 20 21 24