Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

junak-logo-nazev-skaut-bar.jpg

Skauti našli nový domov na Vinici

24.4.2012

V roce 2004 jim vinou žháře lehla klubovna popelem. Roky schůzek v pronajatých objektech a táborové věci složené po garážích po celém městě jsou ale minulostí. Dnes, na svátek svatého Jiří, patrona všech skautů, slavnostně otevřeli nové Skautské centrum Vinice. Především pardubičtí skauti a skautky zde najdou čtrnáct kluboven, deset prostorných skladů, společenský sál, venkovní sportoviště i další potřebné zázemí. „Celý projekt má tři hlavní části. V hlavním domě je zázemí pro běžnou oddílovou činnost a další volnočasové aktivity, jako je například rukodělná dílna s pecí na vypalování keramických věcí, kuchyňka na přípravu drobného občerstvení a vydávání jídel pro účastníky kurzů a společenský sál pro sto sedících,“ vysvětluje Petr Fiala ze skautského střediska Polaris.

img035.jpg

Aquacentrum Pardubice má nového ředitele

23.4.2012

Aquacentrum Pardubice má nového ředitele. Správní rada obecně prospěšné společnosti PAP Pardubice, která je jeho provozovatelem, dnes řízením společnosti pověřila Jiřího Vysoudila.

radnice.jpg

Odstávka elektřiny přeruší vydávání dokladů

18.4.2012

V úterý 24. dubna bude přerušena dodávka elektrického proudu v budovách radnice na Pernštýnském náměstí a náměstí Republiky. Omezen proto bude provoz všech agend. Nejvíce se veřejnosti zřejmě dotkne zkrácení úředních hodin na matrice a oddělení vydávajícím osobní doklady.

dsc-8381.jpg

Do práce na kole 2012, úspěšná kampaň se vrací

18.4.2012

Kominíci, bankéři, úředníci, knihovníci, doktoři a sestřičky, vědci nebo architekti – z těchto a z mnoha dalších profesí se vloni rekrutovali účastníci soutěže Do práce na kole. V Pardubicích se zapojilo do soutěže, kterou organizuje město, asi 700 lidí ze 112 různých firem.

krivkuv-memorial-65.jpg

Centrum Pardubic bude patřit běžcům a cyklistům

17.4.2012

V centru Pardubic se v příštím týdnu uskuteční dvě tradiční sportovní akce. Ve středu 25. dubna bude patřit historické centrum běžcům, účastníkům 10. ročníku Pardubické devítky, ve čtvrtek 26. dubna samotný střed města cyklistům účastnícím se 37. ročníku Memoriálu Josefa Křivky. Zejména ve čtvrtek odpoledne tak bude výrazně omezena automobilová doprava v centru Pardubic.

arnost-1.jpg

Arnošt je opět na vodě

16.4.2012

Výletní loď Arnošt se po zimě, kterou strávila v suchém doku, vrátila na hladinu Labe. Na vodu byla spuštěna v Přelouči, kam byla převezena z Hlavečníku, nyní ji čeká cesta do Pardubic a odborná prohlídka, která potvrdí technickou způsobilost lodi opět sloužit veřejnosti. Pokud bude vše v pořádku, zahájí Arnošt svou 11 plavební sezonu počátkem května.

radnice.jpg

Komuniké

12.4.2012

ze schůze rady města Pardubic, konané dne 12. dubna 2012

1.9.2008-121.jpg

Pardubice na bruslích startují desátý ročník

11.4.2012

Už podesáté se budou pardubickými ulicemi v průběhu roku prohánět in-line bruslaři. Město Pardubice totiž pokračuje v budování pozice mekky českých bruslařů a také na letošní rok připravilo pět akcí s názvem Pardubice na bruslích.

start4.jpg

Více než tisíc běžců se postaví na start Pardubického vinařského půlmaratonu

10.4.2012

Rychlá rovinatá trať, podpora diváků, velká účast českých a zahraničních běžců. Přesně to je jeden z důvodů, proč je Pardubický vinařský půlmaraton jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí města. Ten letošní se poběží v sobotu 14. dubna opět jako Mistrovství České republiky mužů a žen v půlmaratonu a na startu se objeví i řada vytrvalců z partnerských měst. Svým rozsahem se závod řadí mezi tři největší v České republice.

První pietní vzpomínka na Zámečku v roce 1945

Pardubice si připomenou sedmdesáté výročí Heydrichiády

5.4.2012

Pardubice si v tomto roce připomenou události, které jsou významnou součástí dějin nejenom našeho města. 27. května 1942 totiž uplyne sedmdesát let od atentátu na zatupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

1 7 13 15 16 17 18 19 20 21 24