Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pardubický skatepark otevře nový kroužek pro mládež

20.3.2009

Nový sportovní kroužek se zaměřením na výuku jízdy na kole BMX bude fungovat od 1. dubna do konce června 2009. Další sezónu by měl odstartovat se začátkem školního roku.

repre-gjakova.jpg

Pardubice pomáhají kosovskému městu s rozvojem

20.3.2009

Pardubice začnou v pondělí 23. března 2009 jako vůbec první české město pomáhat s rozvojem vybraného města v Kosovu, konkrétně zhruba devadesátitisícovému městu Gjakova. Pardubická pomoc bude spočívat především v poskytování praktických zkušeností s vytvářením a zaškolováním odborného týmu pracovníků tamního úřadu, a to v oblasti strategického rozvoje města a přímých zahraničních investic.

V Pardubicích začala rekonstrukce dalších škol

19.3.2009

Stavbaři se v těchto dnech stěhují do dalších pardubických škol. Po třech mateřských školách se oprav a zatepleného pláště dočkají základní školy v ulici Erno Košťála a na Benešově náměstí. Podstatnou část nákladů, které přesáhnou 46 milionů korun, pokryjí dotace z evropských fondů a ze Státního fondu životního prostředí.

turci-53.jpg

Turci uctili památku padlých vojáků

18.3.2009

Čestnou salvou a položením květin k válečnému hrobu tureckých vojáků uctili 18. března 2009 představitelé Turecké republiky, města a Armády ČR památku tureckých vojáků, pohřbených během první světové války na centrálním hřbitově v Pardubicích. Vzpomínkový akt organizuje každoročně turecké velvyslanectví. Koná se vždy u příležitosti výročí samostatnosti Turecka (18. března 1915). Turci v tento den uctívají památku všech obětí válek.

„Chodníkový“ zákon? V Pardubicích ročně za osm milionů

18.3.2009

Takzvaný „chodníkový“ zákon, který čeká na závěrečné schválení Senátem, prodraží městu Pardubice každoročně zimní údržbu chodníků minimálně čtyřikrát, ze dvou na osm milionů korun. Dalších zhruba 28 milionů by město potřebovalo na jednorázový nákup úklidové techniky a podobně.

Zelené popelnice se šíří po Pardubicích

17.3.2009

Třetím rokem mohou obyvatelé rodinných domků v některých částech Pardubic odevzdávat k samostatné likvidaci zelený odpad. Separace bioodpadu se v minulých letech osvědčila a „zelené“ kontejnery se objevují v dalších částech města. Projekt samostatného sběru kompostovatelné zelené hmoty má pomoci při snižování objemu a tedy i nákladů na likvidaci komunálního odpadu. Ten totiž podle odhadů ekologů obsahuje až 40 procent odpadu biologického.

koncept-iv-nahled0000-full0001.jpg

Plavecký areál se chystá na rekonstrukci

16.3.2009

Plavecký areál Pardubice (PaP) na Olšinkách se připravuje na rozsáhlou rekonstrukci. Pardubice jí získají moderní sportoviště s originálně řešenými interiéry. Práce mají začít v příštím roce. Ještě dříve však musí Městský rozvojový fond Pardubice (MRFP) získat výjimku hygienika. Ta mu umožní provozovat plavecký bazén až do konce letošního roku.

Opravy pardubických silnic začínají

13.3.2009

Nastupujícího jara využijí Pardubice k opravám svých silnic, zjizvených zimou. Do oprav místních komunikací, které začaly v tomto týdnu, investují zhruba 20 milionů korun. Opravy se však neobejdou bez tolerance a shovívavosti motoristické veřejnosti.

Nafukovací hala je stále plná sportovců

12.3.2009

Nafukovací hala, která slouží pardubickým sportovcům od loňských Vánoc, je stále v permanenci. Využívají ji převážně házenkáři a florbalisté a jsou s ní velmi spokojeni. Hala vhodná zejména pro míčové sporty, které se do loňského roku potýkaly v Pardubicích s absencí zastřešeného sportoviště vhodného pro tréninky a zápasy, stojí nedaleko házenkářského hřiště na Dukle. Druhá nafukovací hala má stát na Olšinkách.

Zahájení realizace projektu „ZŠ Pardubice, Erno Košťála 870“

11.3.2009

Statutární město Pardubice zahájilo realizaci projektu „ZŠ Pardubice, Erno Košťála 870“, který je zaměřen na realizaci úspor energie v budovách školy. Projekt je spolufinancován Fondem soudržnosti EU a Státním fondem životního prostředí ČR prostřednictvím operačního programu Životní prostředí – oblast podpory 3.2 Realizace úspor energie a využití odpadního tepla u nepodnikatelské sféry.

1 7 13 15 16 17 18 19 20 21 24