Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Stříhání pásek není měřítkem odvedené práce

17.8.2010

V minulém týdnu mě zaujal v jednom z deníků článek „Města se před volbami chlubí. Jen Pardubice ne, nemají čím“. Autor v něm s podivnou logiku dochází k závěru, že kdo před volbami s ohromnou slávou nedokončí velkou investiční akci, nedokázal během čtyřletého volebního období nic. Například Pardubice: pásky nestříhají, nic neudělaly. Jako náměstka primátora města Pardubice, zodpovědného v uplynulých čtyřech letech právě za investiční akce, se mě takové hodnocení pochopitelně dotýká.

Nad Pardubicemi bude cvičit AWACS

16.8.2010

Nad pardubickým letištěm SE v tomto týdnu opět objeví speciální letoun včasné vzdušné výstrahy systému AWACS. Letadlo Boeing s typickou kruhovou rotační anténou nad trupem zde bude nacvičovat sestupy.

p1010076b.jpg

Domovu U Kostelíčka přibude 40 míst

12.8.2010

Takřka před očima roste nová stavba ve Štrossově ulici. V návaznosti na Domov pro seniory U Kostelíčka zde vzniká nákladem zhruba 55 milionů korun nový pavilon. Rozšíří kapacity Domova se zvláštním režimem, disponujícím v současné době 141 lůžky, o 40 míst. Žít by zde měli převážně senioři trpící Alzheimerovou chorobou. Pečovat o ně bude 25 zdravotních sester a sociálních pracovníků.

dsc04772.jpg

Letouny Albatros opustily pardubické letiště

10.8.2010

Počátkem srpna odlétly z pardubického letiště na domovskou základnu do Náměšti nad Oslavou letouny L-39 Albatros. Pardubického letiště využívaly po dobu výluky na svém domovském letišti. V dohledné době budou ze stejného důvodu v Pardubicích umístěny letouny Gripen.

Za dostavbu bez povolení padnou tresty

5.8.2010

Úředníci, kteří zahájili přístavby v mateřských školách bez stavebního povolení, budou potrestáni. Novináře o tom 5. srpna informoval tajemník pardubického magistrátu Martin Růžička.

Rada města není spokojena s vedením rozvojového fondu

5.8.2010

Radní města Pardubic nejsou spokojeni s prací vedení Městského rozvojového fondu Pardubice (MRFP), který je akciovou společností města. Na svém mimořádném jednání, které se zabývalo situací v MRFP v souvislosti s přípravou rekonstrukce pasáže na třídě Míru, radní vyzvali představenstvo společnosti k odvolání předsedy představenstva Milana Tichého a místopředsedy představenstva Aleše Kopeckého.

Přístavby dodá firma, která nejlépe vyhověla potřebám dětí!

5.8.2010

Vedení pardubické radnice se důrazně ohrazuje proti zpochybnění výběrového řízení na dodavatele modulárních systémů použitých na rozšíření kapacity mateřských škol v Pardubicích.

Během jediného týdne si lidé nabili karty za desetitisíce korun

4.8.2010

Dopravní podnik zaznamenal obrovský zájem cestujících o dobití Pardubických karet přes internet. Aplikaci na dobíjení karet z pohodlí domova přitom podnik spustil teprve před týdnem, v pondělí 26. července.

nalezy.jpg

Na majitele čekají ztracená kola, kanystry i snubní prsten

29.7.2010

Pestrou směsici tvoří ztracené či zapomenuté věci v depozitu městských ztrát a nálezů. Nejčastěji se sem dostanou peněženky, klíče či jízdní kola, ale najdou se zde i mobilní telefony, prázdné kanystry nebo snubní prsten.

Pardubice se v pondělí znovu obují do bruslí

29.7.2010

Příznivci bruslí se v pondělí 2. srpna mohou těšit na další hromadnou projížďku městem. Ulice Pardubic budou pro bruslaře připraveny od 18 hodin, start i cíl projížďky je tradičně na parkovišti u ČEZ Areny. Dohled nad bezpečnou jízdou budou mít i nyní strážníci pardubické městské policie.

1 58 115 171 172 173 174 175 176 177 229