Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Během jediného týdne si lidé nabili karty za desetitisíce korun

4.8.2010

Dopravní podnik zaznamenal obrovský zájem cestujících o dobití Pardubických karet přes internet. Aplikaci na dobíjení karet z pohodlí domova přitom podnik spustil teprve před týdnem, v pondělí 26. července.

nalezy.jpg

Na majitele čekají ztracená kola, kanystry i snubní prsten

29.7.2010

Pestrou směsici tvoří ztracené či zapomenuté věci v depozitu městských ztrát a nálezů. Nejčastěji se sem dostanou peněženky, klíče či jízdní kola, ale najdou se zde i mobilní telefony, prázdné kanystry nebo snubní prsten.

Pardubice se v pondělí znovu obují do bruslí

29.7.2010

Příznivci bruslí se v pondělí 2. srpna mohou těšit na další hromadnou projížďku městem. Ulice Pardubic budou pro bruslaře připraveny od 18 hodin, start i cíl projížďky je tradičně na parkovišti u ČEZ Areny. Dohled nad bezpečnou jízdou budou mít i nyní strážníci pardubické městské policie.

Dopravní podnik spustil jako první v republice dobíjení karet přes internet

27.7.2010

Dopravní podnik města Pardubic spustil v rámci zkvalitňování svých služeb možnost dobíjení Pardubických karet přes internet. Z pohodlí domova si tak cestující může dobít elektronickou peněženku nebo zakoupit časovou jízdenku, a to bez jakýchkoliv poplatků navíc.

Radnice: Dočasně zastavujeme všechny přístavby mateřských školek

26.7.2010

Pardubický magistrát dnes v reakci na dosud nezajištěné stavební povolení zastavuje stavbu na všech školkách na území města, u nichž se pro nový školní rok 2010/2011 budují takzvané modulární buňky.

Společný projekt města, kraje a drah atakuje Švýcarské fondy

23.7.2010

Pardubice chtějí dosáhnout na peníze ze Švýcarských fondů. Jejich spojencem v této snaze jsou Pardubický kraj a České dráhy. Proto vznikl společný projekt zahrnující úpravu budovy hlavního nádražní, úpravu prostoru Přednádraží a úpravu navazujícího dopravního systému.

Komuniké

21.7.2010

z jednání rady města konané dne 20. července 2010

chrudimka-23.jpg

Chrudimka pod železničním mostem ukazuje dno

7.7.2010

V posledních dnech klesla hladina Labe v úseku nad jezem i hladina Chrudimky. Ta v některých místech, například pod železničním mostem, odhaluje své dno. Pokles hladin však nezpůsobilo sucho, ale oprava labského jezu.

Fraňková: Míst ve školkách máme dost

1.7.2010

Koncem června se ve 13 mateřských školách konalo druhé kolo přijímacího řízení. Město má k dispozici dostatek míst pro všechny děti, které splňují kritéria přijetí. Oproti plánované výstavbě osmi modulů, kterými chtělo rozšířit kapacitu některých školek, jich nakonec postačí sedm.

veterinarni-klinika-67.jpg

Pardubickým útulkem projdou ročně stovky psů, většina rychle najde nový domov

30.6.2010

Útulkem na veterinární klinice ve Štrossově ulici projde ročně kolem 650 zatoulaných či opuštěných zvířat, převážně psů. Drtivá většina najde v krátké době nové pány. „Tvrdím, že každý pes má někde svého pána. Měli jsme tu jednoho, kterému jsme moc nadějí nedávali. Pak přišla paní, které připomínal jejího uhynulého psa a odvedla si jej. Každoročně nám na Vánoce píše o tom jak je šťastná a jak úžasné zvíře si vybrala,“ říká Vladimír Tlučhoř,majitel veterinární kliniky, která útulek provozuje.

1 58 115 171 172 173 174 175 176 177 228