Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Nový areál Sokola Pardubice

Pardubičtí Sokolové mají v centru města nový areál

3.11.2010

Veřejnosti od listopadu slouží zmodernizovaný sportovní areál Sokola Pardubice Na Olšinkách. Sportovci i veřejnost tam najdou např. nový tartanový ovál, nafukovací halu pro sálové sporty, velké dětské hřiště a mnoho dalších sportovních zařízení. Rekonstrukce areálu byla financována z velké části z evropských peněz. Donedávna zastaralý areál v centru města se tak konečně stal moderním sportovištěm.

Na radnici se sešli nejlepší žáci a studenti

21.10.2010

Na radnici se již podruhé sešly nadané děti, žáci pardubických základních škol a nižších gymnázií. Město ocenilo výsledky 20 žáků, kteří zvítězili v okresních či krajských kolech vědomostních olympiád či v mezinárodních soutěžích a také 19 studentů pardubických středních škol.

V Bělehradské vyhradí jízdní pruhy cyklistům

19.10.2010

Pilotní projekt integrace cyklistické dopravy do městského provozu začne v Pardubicích. V nejbližší době budou v Bělehradské ulici v Polabinách, od křižovatky s ulicí Mladých (proti prodejně Lidl) po kruhovou křižovatkou s ulicí Kpt. Bartoše (u Kauflandu) na vozovce vyhrazeny jízdní pruhy pro cyklisty. Ti budou moci v tomto úseku sami zvolit, zda pojedou po cyklostezce, nebo ve vyhrazeném pruhu.

p1020369.jpg

Podzimní městské slavnosti byly letos obzvláště vydařené

19.10.2010

Dny medu, projížďka historických vozidel, lampiónový průvod, dračí lodě, ohňostroj a 120. Velká Pardubická… to je jen výčet z více než 60 kulturních, sportovních i společenských akcí, na které letos lákaly návštěvníky podzimní městské slavnosti v Pardubicích. Do programu byly zapojeny kluby, divadla, galerie, kulturní domy či umělecké školy a doslova v celém městě se od čtvrtka 7. října do neděle 10. října tančilo, zpívalo i hrálo. Na své si přišli příznivci dechové, vážné i rockové hudby, malé děti i milovníci historie.

Město pomáhá rozvíjet krajskou nemocnici

15.10.2010

Osm nových resuscitačních lůžek, z nichž jedno stojí zhruba 300 tisíc korun, si díky daru města Pardubice pořídila krajská nemocnice. Město letos darovalo nemocnici na nákup techniky celkem 1,8 milionu korun, v loňském roce pět milionů korun na nákup mamografu.

Reakce primátora na článek v MF Dnes

14.10.2010

Čtvrteční vydání MF Dnes přineslo na své titulní regionální stránce článek s titulkem „Primátor: Nevolte lídry ODS. Dejte hlas slušným lidem.“ Obsah článku nijak zásadně nezpochybňuji, pan redaktor Zlínský v zásadě věrně citoval slova, která jsem ve středu na tiskové besedě řekl. Velmi mi ovšem vadí ten titulek, protože není pravdivý, zejména jeho první část.

Den památek láká rok od roku více lidí

14.10.2010

Rekordnímu zájmu návštěvníků se těšily letošní Dny evropského dědictví v Pardubicích. Během jediného dne navštívilo pardubické památky 3701 lidí. Největšímu zájmu se jako obvykle těšil pardubický zámek. Možnosti prohlédnout si zdarma jeho expozice a vystoupat na běžně uzavřenou vyhlídkovou věž využilo během jediného dne 1500 návštěvníků.

foto-raska-113.jpg

Pardubice ocenily práci Josefa Váni

14.10.2010

Neděle 10. října byla pro žokeje, trenéra a chovatele koní Josefa Váňu dnem triumfů a poct. Dříve, než na pardubickém závodišti získal již sedmé vítězství ve Velké pardubické, byla před hlavní tribunou odhalena jeho socha a u bronzového dvojníka převzal fenomenální žokej z rukou primátora Jaroslava Demla také Medaili města Pardubice.

Majitelé historických objektů opět dosáhnou na dotace

7.10.2010

Vlastníci kulturních památek v městské památkové zóně v Pardubicích opět dosáhnou na dotace na jejich opravy. Město připravuje nový Programu regenerace městských památkových rezervací a památkových zón, na jehož základě budou moci vlastníci zapojení v tomto programu v roce 2011 žádat o dotace města.

Služby města kontrolují pouliční osvětlení

5.10.2010

Služby města Pardubic sáhly v souvislosti se stářím stožárů veřejného osvětlení k mimořádným kontrolám těch nejstarších. Od poloviny září zkontrolovali pracovníci služeb v Pardubicích 424 stožárů, které jsou staré 30 a více let. Devět z nich museli kvůli pokročilé korozi okamžitě nahradit novými.

1 59 116 170 171 172 173 174 175 176 231