Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Květnový chat s primátorem

28.5.2010

V pondělí 31. května se po delší odmlce rozsvítí na webových stránkách města Pardubice odkaz na chat s primátorem. Poslední květnové odpoledne se mohou účastníci internetové diskuse Jaroslava Demla ptát na vše co je zajímá. Primátor se k tradici chatování s občany vrací po odmlce, způsobené jeho delší nemocí.

KOMUNIKÉ

26.5.2010

Z jednání rady konané dne 25. května 2010

Vzpomínka na Jana Kašpara aspiruje na světový rekord

26.5.2010

Pardubice se chtějí zapsat do Guinnessovy knihy rekordů v souvislosti s oslavami 100. výročí prvního vzletu ing. Jana Kašpara. V rámci městských oslav tohoto významného výročí, které se uskuteční v Kašparově rodišti první červnový týden, připravují sraz milovníků letectví a pardubických patriotů spojený s vytvořením světového rekordu v počtu lidí zahalených do aviatické šály.

Antimonopolní úřad: výběrové řízení na PaP může pokračovat

24.5.2010

Město Pardubice může dokončit výběrové řízení na firmu, která zrekonstruuje plavecký areál. Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které dokončení výběrového řízení umožňuje, město obdrželo v pátek. Doručením nabylo právní moci.

Projekt revitalizace slepých ramen Labe jde do finále

24.5.2010

Více než dva roky připravuje společnost Povodí Labe, ve spolupráci s pardubickým magistrátem, revitalizaci slepých ramen na pravém břehu Labe. V současné době je prakticky hotová projektová dokumentace, v příštím roce by měla začít samotná revitalizace a na ni pak navázat budování rekreační zóny. O to více představitele města překvapila v minulém týdnu informace médií o občanském sdružení, které usiluje o vybudování oddychové zóny kolem jednoho slepého ramene.

Integrovaný plán rozvoje města Pardubic „Přitažlivé město“

20.5.2010

Statutární město Pardubice realizuje v období let 2007 – 2013 Integrovaný plán rozvoje města „Přitažlivé město“ se zaměřením na území středu města. Integrovaný plán umožňuje čerpání evropských prostředků z Regionálního operačního programu a tématických operačních programů. V současné době město Pardubice vyhlašuje čtvrté kolo veřejné výzvy pro předkládání dílčích projektů do IPRM „Přitažlivé město“.

Školení pro žadatele o dotace na opravy bytovek

19.5.2010

Statutární město Pardubice zve všechny žadatele o dotace poskytované v rámci IPRM sídliště Dukla a Višňovka na regenerace bytových domů na školení, jak jejich žádost zpracovat. Odborné školení v programu Benefit se koná v pátek 21.5. od 9 do 16 hodin v Domě techniky.

Projekt podporovaného bydlení nese první ovoce

14.5.2010

Pardubický projekt podporovaného bydlení pro sociálně slabé občany nese po dvou letech první ovoce. Dvě rodiny, které před časem začínaly na městské ubytovně, se v nejbližší době nastěhují do městských bytů v sídlišti Polabiny. „Praxe ukazuje, že je náš projekt, který patří k ojedinělým v ČR, dobře vymyšlen. Stěhování těchto rodin je důkazem toho, že sociálně slabé, pokud s nimi pracujeme, umíme kvalitativně posunout a ukázkou toho, jak vypadá integrace ne na papíře, ale v praxi,“ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.

Pardubičtí senioři se učí zvládat krizové situace

12.5.2010

V Pardubicích ve čtvrtek vyvrcholí první ročník projektu, který má seniorům pomoci zvládat krizové situace a přispět k jejich pocitu bezpečí. Městskou policii k němu inspiroval jednak fakt, že senioři jsou náchylnější k nehodám a úrazům, ale i to, že se stále častěji stávají oběťmi trestných činů. Pachatelé využívají menší pohotovosti i fyzické zdatnosti starších lidí i jejich důvěřivosti.

Komuniké

12.5.2010

z jednání rady města konané dne 11. května 2010

1 57 113 168 170 171 172 173 174 175 176 224