Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Medaile města převzali všichni letošní laureáti

2.12.2010

Medaile města Pardubic převzalo dnes z rukou primátorky Štěpánky Fraňkové pět letošních laureátů tohoto ocenění. Josef Váňa medaili, která je po Čestném občanství druhým nejvyšším oceněním města, převzal již v průběhu letošní Velké pardubické.

p1020481a.jpg

Tajemníci z Černé Hory na zkušené v Pardubicích

1.12.2010

Pardubice v těchto dnech hostí devítičlennou skupinku návštěvníků z Černé Hory. Tajemníci tamních městských úřadů zde sbírají praktické zkušenosti s fungováním veřejné správy. Pardubice totiž patří tradičně k těm českým městům, která se ochotně dělí se zahraničními partnery o zkušenosti z této oblasti. „Není to tak dávno, co jsme vítali každou radu či pomoc ze strany měst na západ od našich hranic. Jsem ráda, že už jsme v situaci, kdy máme co nabídnout, kdy se jiná města učí od nás,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Komuniké

1.12.2010

z jednání rady města konané dne 30. 11. 2010

Tiskové prohlášení

30.11.2010

k reportáži odvysílané TV Prima ve večerních zprávách 29. listopadu 2010

Zelenou bránu čeká rekonstrukce

29.11.2010

Zelenou bránu čeká rozsáhlá rekonstrukce. Začít by mohla v příštím roce statickým zajištěním objektu, pokračovat bude opravou kanalizace. Třetí etapou má být sanace samotného zdiva a buď jeho konzervace, nebo omítnutí. Náklady na rekonstrukci jsou odhadnuty na více než osm milionů korun, zahájení prací je však závislé na finanční podpoře státu.

Sníh zaměstnává veškerou techniku i pracovní čety

29.11.2010

Padající sníh trápí od nedělního večera pracovníky Služeb města Pardubic. Už v neděli kolem 21:00 začali s úklidem čerstvého sněhu na nejdůležitějších městských komunikacích. Od dnešního rána je na zimní údržbu městských silnic a chodníků nasazena technika a 70 lidí s lopatami a dalším nářadím.

Město bezodkladně řeší výskyt radonu ve školkách

22.11.2010

Ve čtyřech mateřských školkách v Pardubicích byly nedávno naměřeny zvýšené hodnoty radonu. Město bude v této souvislosti v nejbližší době instalovat do těchto školek zařízení pro zlepšení odvětrávání, což sníží objem radonu ve vzduchu pod minimální zákonné hodnoty.

Město se obléká do svátečního hávu

22.11.2010

Pardubice se v těchto dnech oblékají do svátečního. Z oken mizí truhlíky s květinami a nahrazuje je vánoční výzdoba. V pondělí 22. listopadu dorazil na Pernštýnské náměstí tahač, který přivezl do historického centra vánoční strom. Stojí na svém tradičním místě u morového sloupu, poprvé se rozsvítí 28. listopadu po 16:00.

Primátorkou Pardubic je Štěpánka Fraňková

11.11.2010

První zasedání mají za sebou nově zvolení zastupitelé města Pardubice. Tři ženy a 36 mužů se na zasedání zastupitelstva (10. listopadu) složením slibu prakticky ujali mandátu, který jim dali voliči v komunálních volbách. Prvním úkolem nového zastupitelstva byla volba užšího vedení města. V čele Pardubic bude v následujících čtyřech letech Štěpánka Fraňková, kterou v tajné volbě podpořilo 30 zastupitelů. Společně s primátorkou bude město, stejně jako v minulém období, řídit jedenáctičlenná městská rada.

Nový areál Sokola Pardubice

Pardubičtí Sokolové mají v centru města nový areál

3.11.2010

Veřejnosti od listopadu slouží zmodernizovaný sportovní areál Sokola Pardubice Na Olšinkách. Sportovci i veřejnost tam najdou např. nový tartanový ovál, nafukovací halu pro sálové sporty, velké dětské hřiště a mnoho dalších sportovních zařízení. Rekonstrukce areálu byla financována z velké části z evropských peněz. Donedávna zastaralý areál v centru města se tak konečně stal moderním sportovištěm.

1 59 116 169 170 171 172 173 174 175 231