Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

stredoveke-slavnosti-9.10.jpg

17. ročník Městských slavností v Pardubicích, karneval zábavy pro všechny generace

27.9.2010

Městské slavnosti jako karneval hudby, divadla, tance i návratu do historie jsou již neodmyslitelnou součástí týdne mezi Zlatou přilbou a Velkou pardubickou. Letošní 17. ročník nabízí pestrý program koncertů, divadelních představení, tanečních vystoupení a hlavně zábavy.

Poslanecké platy pro děti a zaplavené

27.9.2010

Pardubice darovaly více než 123 000 korun opuštěným dětem a městu Slatiňany, které v srpnu postihly záplavy. Tyto peníze představují dva poslanecké platy, které do rozpočtu města „poslala“ náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková poté, co byla v červnu zvolena do dolní komory Parlamentu ČR.

Bruslařský festival v Pardubicích

23.9.2010

V Pardubicích se v neděli 26. září uskuteční finále 6. ročníku největšího bruslařského seriálu ve střední Evropě Liglass LifeInline Tour, centrum akce bude před ČEZ Arénou. Bruslit se bude na výborné trati na Hradecké ulici s přejezdem mostu Pavla Wonky a silnice bude patřit pouze bruslařům!

Dřevěná lávka pod nemocnicí se dočká nového povrchu

22.9.2010

Chodci a cyklisté, kteří během svého často každodenního putování městem používají dřevěný mostek přes řeku Chrudimku na Vinici pod nemocnicí, budou muset v několika příštích dnech využít nedalekého mostu u Ideonu. Lávka je poničená a čekají ji rozsáhlé opravy.

Předškoláci se zítra zabydlí i v poslední z nově budovaných školek

22.9.2010

Pardubické mateřinky pojedou od zítřka naplno. Provoz zahájily poslední dvě „zpožděné“ modulární buňky ve školkách Raisova a Popkovice.

Plavecký areál nahradí fotbalové hřiště na Vinici

21.9.2010

V integrovaném plánu rozvoje města (IPRM) Přitažlivé město, jehož prostřednictvím mohou různé subjekty čerpat evropské dotace, nahradí rekonstrukci plaveckého areálu například projekt modernizace fotbalového hřiště na Vinici a druhá etapa modernizace sportovního areálu TJ Sokol na Olšinkách. Ostatní projekty zůstanou ponechány v zásobníku a bude pak záležet na novém zastupitelstvu, které projekty vybere a IPRM jimi doplní.

KOMUNIKÉ

21.9.2010

z jednání rady města konané dne 20. září 2010

Náměstek primátora Koláček opouští radnici, jde na ministerstvo

21.9.2010

Náměstek primátora Michal Koláček končí k 30. září ve své funkci ve vedení města. Oficiální rezignaci oznámil na pondělním zasedání městského zastupitelstva. Od 1. října nastupuje na post náměstka ministra pro místní rozvoj. „Nabídku na ministerstvo jsem dostal před několika týdny a po zvážení všech okolností jsem ji přijal. Důležitý byl samozřejmě i souhlas mojí rodiny,“ vysvětlil Michal Koláček.

dscf4898.jpg

Rodačka z Pardubic věnovala svatební dar seniorům

20.9.2010

Pro zatím spíše ojedinělý krok se v souvislosti se vstupem do manželství rozhodla rodačka z Pardubic Gabriela Báňová. Jeden z nejslavnostnějších okamžiků svého života spojila s dobročinností, když se spolu se svým nastávajícím Davidem rozhodla věnovat svatební dar pardubickým seniorům. V pátek 10. září předala paní Peacock Domovu pro seniory u Kostelíčka šek na 180.000 korun.

dscf4826.jpg

Lenka Štěrbová touží po olympiádě

17.9.2010

Nový cíl má před sebou šestnáctiletá Lenka Štěrbová z Pardubic, nejmladší plavkyně z ČR, která kdy pokořila kanál La Manche. Jako dálková plavkyně se touží zúčastnit letních olympijských her 2012 v Londýně. Při dnešním přijetí u pardubického primátora Jaroslava Demla také přiznala, že se už velmi těší na zrekonstruovaný plavecký bazén.„Příprava je bez bazénu v Pardubicích náročnější. Musíme dojíždět do Hradce Králové, nebo do Chrudimi. Stojí to více času i peněz,“ řekla Lenka Štěrbová.

1 58 115 168 169 170 171 172 173 174 228