Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Věda a technika_ilustrační záběr

Polytechnické dílny jako motivace ke studiu technických oborů

17.6.2015

Vybudovat učebny a laboratoře, které budou žáky základních škol motivovat ke studiu technických oborů. To bylo jedním z témat nedávného Setkání personalistů Pardubického kraje, které pořádá dvakrát do roka město Pardubice spolu s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Zřízení tzv. centrálních polytechnických dílen se zamlouvalo i zástupcům zúčastněných firem

Tesla Kyjevská

Kdo získá Teslu, postaví křižovatku

16.6.2015

Město již formulovalo základní podmínky, které musí splnit developer v souvislosti s přestavbou Tesly Kyjevská. Mimo jiné bude požadovat, aby investor vyřešil napojení pozemku formou městotvorné křižovatky na stávající komunikaci Kyjevská a řešil zde zároveň i napojení pěší a cyklistické dopravy, MHD i parkování.

SMOCR_červen 2015

Primátor Martin Charvát je místopředsedou Svazu měst a obcí ČR

12.6.2015

Na pátečním jednání Rady Svazu měst a obcí byl primátor Pardubic Martin Charvát zvolen místopředsedou Svazu měst a obcí České republiky. Zároveň byl zvolen předsedou Komory statutárních měst svazu. Předsedou svazu byl zvolen starosta Kyjova František Lukl.

MŠ Klubíčko Grusova

Ve školkách jsou ještě volná místa

12.6.2015

Po druhém kole zápisů zůstává v pardubických mateřinkách ještě 26 volných míst. Letos se tak podaří v mateřských školách umístit všechny tříleté děti, pokud rodiče nebudou trvat na jednom konkrétním vybraném zařízení. Město letos zavedlo nový dvoukolový systém zápisů, kdy v prvním kole školky přijímaly pouze děti, které do konce srpna dosáhnou tří let věku, ve druhém kole i děti mladší.

Zrcadlo umění_archivní foto

Pardubice ožijí 15. ročníkem festivalu Zrcadlo umění

11.6.2015

Slavnostním zahajovacím průvodem a tradičním vypouštěním balónků se zrcátky odstartuje už v úterý 16. června patnáctý ročník festivalu Zrcadlo umění. Přehlídka souborů amatérské kultury Pardubického kraje, která patří k jarní části Městských slavností, se věnuje každý den jednomu uměleckému oboru. Během čtyř dnů tak bude město nejprve malovat a hrát divadlo, poté muzicírovat, další den zpívat a nakonec tančit.

pernštýňák letecky

Řehounek: Jen kvalitní projekty obhájí právo na evropské dotace

11.6.2015

Pardubice společně s Hradcem Králové v současné době připravují strategii, na jejímž základě budou jako metropolitní oblast čerpat dotace z Evropských strukturálních a investičních fondů. Tím, že dosáhly zařazení Hradecko-pardubické metropolitní oblasti mezi sedm klíčových oblastí ČR, budou moci čerpat evropské dotace v rámci Integrované územní investice (ITI), na níž stát vyčlenil zhruba 65 miliard korun. Hradecko-pardubická oblast tak může dosáhnout na dotace až ve výši šest miliard korun. Bude je moci čerpat až do roku 2020.

doprava kolony

Město pomůže s odkupem pozemků pro severovýchodní obchvat

10.6.2015

Město pomůže Ředitelství silnic a dálnic s přípravou severovýchodního obchvatu Pardubic. S ŘSD uzavře smlouvu o spolupráci při výkupu pozemků, bez nichž není možno stavbu silnice I/36, na kterou čekají tisíce pardubických občanů řadu let, uskutečnit. Výkup pozemků by mohl začít již letos, samotná stavba pak podle plánů ŘSD v roce 2018. Otevření stavby, která výrazně odlehčí dopravu v centru Pardubic, by se motoristé měli dočkat v roce 2020. Záležet však bude i na možnostech státního rozpočtu.

znak v dlažbě 2

Prohlášení ve věci VŘ na pozici ředitele / ředitelky KC Pardubice

8.6.2015

Rada města Pardubic dnes zrušila probíhající výběrové řízení na pozici ředitele/ředitelky Kulturního centra Pardubice. S vypsáním nového výběrového řízení se počítá po prázdninách.

Do práce na kole 2015

Soutěž Do práce na kole zná své vítěze

8.6.2015

Slavnostním vyhlášením výsledků v parku Na Špici se uzavřel 5. ročník soutěže Do práce na kole v Pardubicích. V něm zápasilo 121 zaměstnaneckých týmů z pardubických firem o ceny v několika kategoriích. Předávání cen se zúčastnila také náměstkyně primátora Helena Dvořáčková a herci Východočeského divadla Jana Ondrušková a Josef Pejchal.

Znak Nepál

Radní chtějí poslat čtvrt milionu na obnovu Nepálu

8.6.2015

Pardubičtí zastupitelé budou na svém nejbližším zasedání rozhodovat o tom, zda město pošle do Nepálu, postiženého koncem dubna ničivým zemětřesením, čtvrt milionu korun. Uvolnění stejné částky schválilo již koncem května zastupitelstvo v sousedním Hradci Králové. Primátoři obou měst se bezprostředně po zemětřesení shodli na tom, že peníze věnují společně některé z humanitárních organizací na jeden konkrétní projekt.

1 8 13 14 15 16 17 18 19 21 28