Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Komuniké

13.4.2011

ze schůze rady města Pardubice, konané dne 12. dubna 2011

Uplynulá zima stála Pardubice přes 18 milionů, méně něž předešlá

11.4.2011

Údržba komunikací během uplynulé zimy „ukousla“ z městského rozpočtu 18,4 milionu korun. Je to zhruba o sedm milionů méně, než zaplatily Pardubice za úklid komunikací během předešlé zimy, která se však vyznačovala nadprůměrnými sněhovými srážkami. Ve srovnání se zimou 2009/2010 také výrazně ubylo lidí, obracejících se na radnici s požadavkem na náhradu škody, která jim vznikla například pádem na kluzkých chodnících.

Pardubice zlepšují využití kapacity parkovacích míst

8.4.2011

K několika změnám parkovacího systému přistoupilo město Pardubice. Hostům města budou nově k dispozici parkovací místa v zónách, kde dosud platily pouze parkovací karty. V těchto lokalitách se do konce května objeví parkovací automaty. Zároveň se však zkracuje doba, po kterou je možné ve večerních a nočních hodinách stát bez zaplacení parkovacího poplatku na parkovištích opatřených automatem.

Květnová pověra zastaví svatební kolotoč

6.4.2011

V dubnu si na radnicích svatby takřka podávají dveře. Do manželství chvátají všichni, kteří se chtějí vyhnout pověrou zavrhované májové svatbě a na léto čekat nechtějí. Na pardubické radnici si během dubna řekne „ano“ celkem 33 párů, tedy více, než za první tři měsíce letošního roku. S koncem dubna se svatební kolotoč na pár týdnů zastaví. Do obřadní síně se nastěhují řemeslníci a uklízečky. Snoubenci se tu objeví zase až koncem května.

Vyhlídka na Zelené bráně se otvírá návštěvníkům

1.4.2011

S prvními dubnovými dny se každou sobotu a neděli otevře pro všechny zájemce vyhlídka na Zelené bráně. Teprve při pohledu z ptačí perspektivy je vidět, jak krásné a jedinečné je město Pardubice, a tak určitě stojí za to si všech 154 schodů vyšlapat. Návštěvníky Zelené brány nečeká jen výjimečná vyhlídka, ale také výstava o historii této unikátní památky. Domů si pak můžete odnést třeba turistickou známku, pohled nebo jinou připomínku Vaší návštěvy této historické památky.

a.jpg

Nejlepší pardubičtí pedagogové opět oceněni

31.3.2011

Ocenění města převzali včera odpoledne nejlepší pedagogové základních a mateřských škol v Pardubicích. Za přínos pro výchovu a vzdělávání letos vedení pardubické radnice poděkovalo celkem 34 učitelům. Ve společenském sále radnice se nejlepší učitelé oceňují už pátým rokem, a to vždy v předvečer výročí narození J. A. Komenského.

Vítězná nabídka ušetří oproti projektu desítky milionů Modernizace pardubického letiště může začít

30.3.2011

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport, která provozuje pardubické civilní letiště, dnes schválila návrh hodnotící komise na vítěze veřejné soutěže na modernizaci letiště. Stala se jím společnost Chládek – Tintěra Pardubice, která nabídla cenu o zhruba 30 milionů nižší, než s jakou počítá projekt modernizace.

Komuniké

30.3.2011

ze schůze rady města konané dne 29. března 2011

Rekonstrukce plaveckého areálu se vrací na jednání zastupitelstva

23.3.2011

Rekonstrukce Plaveckého areálu Na Olšinkách, která je v plném proudu, se opět vrací na jednání pardubických zastupitelů. V průběhu rekonstrukce se totiž ukazuje, že projekt, jehož hodnota měla původně přesáhnout 660 milionů korun (s DPH), byl zredukován spíše účelově, než prakticky, tak, aby vyhověl zadání zastupitelstva pořídit rekonstrukci do 500 milionů korun. S postupem stavebních prací se ukazuje, že základní varianta přestavby (za 490 milionů korun bez DPH), kterou loni v červnu schválilo zastupitelstvo, pracuje na jedné straně s řadou nadstandardních prvků, na straně druhé však leckde počítá jen s nejzákladnějším provedením. „Tato varianta je velmi nedomyšlená a navíc zdaleka neodpovídá vizualizaci, kterou můj předchůdce prezentoval v zastupitelstvu. Musím říci, že se cítím podveden,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber, do jehož gesce rekonstrukce PaP od podzimních komunálních voleb spadá.

Zájem o školky bude i letos vysoký, Pardubice rozšíří jejich kapacity

18.3.2011

Pardubické mateřinky čekají počátkem dubna dva perné dny. V pondělí 4. a v úterý 5. dubna se totiž konají zápisy a podle předběžných odhadů se bude letos do školek hlásit přes tisíc dětí, tedy stejně jako v loňském roce. Kromě míst, která se uvolní odchodem dětí do základních škol, bude předškolákům k dispozici i 87 zcela nových míst, o něž město rozšíří kapacity svých školek.

1 6 10 12 13 14 15 16 17 18 19